Rafinovaná kořenová zelenina a běžky s masáží. Resort Valachy překvapí

Lahodné menu, jehož ústředním tématem je kořenová zelenina, dokonalý odpočinek ve wellness díky novým tělovým zábalům i běžkařský kurz doplněný masáží plosek nohou. Takové, a ještě mnohé další novinky připravil pro své návštěvníky v roce 2020 Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

Lanterna bežky
Resort Valachy ve Velkých Karlovicích připravil pro své návštěvníky spoustu novinek. Foto: www.lanterna.cz

„Letos jsme pro hosty přichystali spoustu novinek. Především jsme u nás přivítali nového kreativního šéfkuchaře Petera Džurňáka. Ten bude našim hostům postupně představovat svůj kuchařský um, který načerpal při svém působení v podnicích u nás i v zahraničí. Naposledy působil jako zástupce šéfkuchaře pražského Alcronu, kde přes šest let pracoval pod vedením michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse. Ústředním tématem prvního sezónního menu, které pro Spa hotel Lanterna připravil, je kořenová zelenina.  Myslím si, že každého z návštěvníků překvapí, kolik rafinovaných gurmánských delikates se z ní dá připravit,“ zve všechny milovníky dobrého jídla Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Výjimečné zážitky pro chuťové pohárky

„Právě kořenová zelenina nabízí mnoho příležitostí ztvárnit ji neobvykle a v rámci jednoho pokrmu třeba i ve více podobách. V pokrmech kombinujeme petržel, dva druhy mrkve, celer, řepu, kedlubnu… tepelně upravené, různě dochucené, čerstvé i nakládané. To vše dokonale podtrhuje chuť ryb, jiných druhů masa i dalších částí pokrmu,“ popisuje nové menu, které vzdává hold kořenové zelenině, Peter Džurňák, kreativní šéfkuchař Spa Hotelu Lanterna.

Také v hotelové zážitkové restauraci Vyhlídka si jídlo vychutnáte všemi smysly – menu se pravidelně obměňuje a těšit se můžete i na zajímavé degustační akce, na které je ale nutná rezervace den předem. „V lednu a únoru zveme hosty na Degustační menu s víny Bacchus a 14. 2. tady můžete oslavit svátek všech zamilovaných Valentýnským degustačním večerem s víny Bacchus. Za noční zábavou se pak vydejte do Cocktail baru Lanterna, barmani tu pravidelně připravují pro hosty zajímavé doprovodné akce,“ doporučuje Martina Žáčková.

Lanterna kořenové menu
v hotelové zážitkové restauraci Vyhlídka si jídlo vychutnáte všemi smysly. Foto: www.lanterna.cz

Odložte stres a nechte se zabalit

Kromě vybrané gastronomie, bohaté nabídky pro lyžaře a běžkaře a čisté přírody proslul Resort Valachy i výjimečnou nabídkou wellness služeb. Komorní prostředí nabízí Spa Hotel Lanterna. „Ocitnete se zde v úplně jiném světě, kde neexistuje žádný stres. V L-spa máte k dispozici krytý bazén, whirlpool se slanou vodou, finskou saunu, parní lázeň a oblíbenou odpočinkovou terasu s výhledem na sjezdovku. K dokonalé relaxaci pak slouží široký výběr masáží a ošetřujících terapií z rukou zkušených masérů z Thajska, Filipín nebo Srí Lanky.

Také další z hotelů Resortu Valachy, Horal, má hostům co nabídnout. Od Spa Hotelu Lanterna je vzdálený jen 3,5 km a mezi oběma místy jezdí shuttle bus. Vyhlášené relaxační centrum Wellness Horal nabízí koupání v trojici termálních bazénů. Výjimečný je i zdejší Saunový svět. Wellness Horal je jedním z mála relaxačních center, kde se konají denně, a to až 9x, úžasné saunové rituály, přičemž první ranní je určený dětem.

„Aktuální novinkou Wellness Horal jsou pak tělové zábaly v přírodním bahně Lakshmi, které mají díky velké koncentraci účinných látek velmi prospěšné účinky na tělo. Hosté mohou aktuálně vyzkoušet zábaly SLIM – pro potlačení a odstranění lokálně uloženého tuku, se zeštíhlujícím efektem, TONIC – pro redukci estetických nedostatků způsobených celulitidou a zvýšení pružnosti tkání, a CRIO GAMATHI – pro odstranění pocitu „těžkých nohou“ a otoků, na podporu cévní struktury,“ informuje Martina Žáčková.

Relaxační centrum Wellness Horal
Můžete si vybrat exotickou masáž s rodilými maséry z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. Foto: www.lanterna.cz

Poprvé ve stopě?

Pro všechny, kteří by rádi začali s běžkováním, nebo se v něm zdokonalili, pak v Resortu Valachy letos vymysleli skvělou novinku. Běžkařský pobyt s ubytováním ve Spa Hotelu Lanterna zahrnuje i bezplatné zapůjčení běžek, bot a holí, středeční dvouhodinový běžkařský kurz pod dohledem zkušeného lektora, a navíc – 1x za pobyt i relaxační masáž plosek nohou! K tomu máte neomezený vstup do obou wellness – Spa hotelu Lanterna i Wellness Horal. Běžkařský pobyt ve Velkých Karlovicích 2020 můžete absolvovat ve Spa Hotelu Lanterna v termínu 2.1. – 31. 3. 2020 (neděle-čtvrtek), přičemž minimální délka pobytu jsou 3 dny,“ upozorňuje na závěr Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích se stal synonymem pro dokonalou relaxaci uprostřed krásné beskydské přírody. Nabízí relaxační centrum s bazénem, saunovým světem a nově i víkendovými saunovými rituály, hosté si mohou dopřát exotické masáže a poznávat krásy Valašska při výletech. Velkým lákadlem pro všechny milovníky dobrého jídla je i zážitková restaurace Vyhlídka. Spa hotel Lanterna také pořádá pravidelně zajímavé sportovní a kulturní akce, často za účasti známých českých osobností.

Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*