Relaxujte jógou, nordic walkingem i wellness uprostřed Beskyd

Podzim může být stejně atraktivní jako léto, pokud jej strávíme aktivně a v krásné přírodě. Zaručeným tipem je Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Valašsku. Tady si užijete pohyb i odpočinek, navíc v nádherných kulisách barevné beskydské přírody.

Jóga s indickým lektorem
Jóga s indickým lektorem v Spa hotelu Lanterna. Foto: www.lanterna.cz

Jóga je čím dál oblíbenější volnočasovou aktivitou. Má totiž řadu výhod – poklidnému relaxačnímu cvičení se mohou věnovat lidé každého věku, jóga přináší psychické uvolnění a zároveň dodá tolik potřebnou energii. Dokud je hezké počasí, stojí za to zacvičit si ji venku.

„Je to skvělý zážitek, zvláště tehdy, pokud jste obklopeni překrásnou přírodou jako u nás pod Beskydami. Naši hosté si mohou vyzkoušet hatha jógu či power jógu pod širým nebem přímo u Wellness hotelu Horal nebo Spa hotelu Lanterna. V případě nepříznivého počasí se lekce přesouvají do hotelů. Pro ubytované hosty je jóga o víkendech zdarma – v sobotu se cvičí na Horalu a v neděli na Lanterně, vždy od 7.30 do 8.15,“ zve k příjemnému rannímu protažení Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, kam oba hotely patří.

Který turistický okruh si vyberete?

Možná vás ale více než jóga oslovují dynamičtější sportovní aktivity. Půjčovny elektrokol už pomalu zavírají, ale pěší turistika se dá provozovat po celý rok! V Resortu Valachy s tím počítají, proto si tu ubytovaní hosté mohou v recepcích hotelů bezplatně vypůjčit hole pro nordic walking, k nimž dostanou i mapku turistických okruhů vybudovaných právě pro tyto účely. „Jednotlivé okruhy měří od 2,5 do 12 km, takže vám i při pomalejším tempu chůze nezaberou více než půl dne. Na ty kratší můžete klidně vyrazit třeba s kočárkem, trasy jsou vhodné i pro terénní běžce nebo cyklisty. Například Quiodův okruh měří jen 2,5 km a vede po příjemné lesní cestě, středně náročný je třeba Zelený okruh, který měří 7 km a můžete si jej zpestřit i návštěvou rozhledny, případně se napojit na hřebenovku Třeštík-Soláň,“ doporučuje Martina Žáčková.

Lanterna - nordic walking
Na Valašsku vás v kondici udrží široká nabídka sportovních aktivit. Foto: www.lanterna.cz

Saunový rituál je zážitek!

Po dni plném pohybových aktivit přijde vhod zasloužené lenošení ve wellness. Hotely Horal i Lanterna jsou svými wellness centry vyhlášené a do obou mají ubytovaní hosté vstup zdarma.

L-Spa nabízí příjemné komorní prostředí, kde si dokonale odpočinete za tónů tiché relaxační hudby. Můžete vyzkoušet parní lázeň, whirlpool nebo finskou saunu. Chloubou Wellness Horal jsou především tři termální bazény s příjemně teplou vodou a vodními atrakcemi, které ocení i děti. Vždy v pondělí od 10 hodin se zde také konají oblíbené lekce aquafitness. „Jedinečným zážitkem jsou saunové rituály, které Wellness Horal nabízí denně, L-Spa pak od pátku do neděle. S příchodem podzimu se také proměnily vůně saunových esencí, které jsou nyní více hřejivé a podporující dýchání. Ve Wellness Horal i v L-Spa si také můžete dopřát exotickou masáž z rukou zkušených masérů pocházejících z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie i beauty ošetření výjimečnou ayurvédskou kosmetikou Lakshmi,“ upozorňuje na další atraktivní nabídku Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Saunovací rituály Lanterna
Saunér polévá horké kameny aromatickou esencí, která saunu provoní a zároveň se zvýší vlhkost vzduchu. Foto: www.lanterna.cz

Tip: Objevte golf – v prostorách golfové recepce ve Velkých Karlovicích si i v chladnějších měsících roku můžete s instruktorem vyzkoušet odpalování, puttování (hru na jamky) i golfový simulátor, vše se zapůjčením vybavení (hole, míčky).

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal, Galik a Pod Javorem se dvěma relaxačními centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Resort Valachy nabízí po celý rok řadu služeb a aktivit uprostřed krásné přírody. Spa hotel Lanterna je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii ideálním útočištěm pro náročné hosty vyhledávající pohodovou relaxaci a gastro zážitky v Beskydech.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*