Roste zájem o letní dovolenou v ČR, lidé touží po delších pobytech v přírodě

Češi si i přes složitou ekonomickou situaci nechtějí odpírat letní dovolené (byť zatím v tuzemsku) a preferují destinace, které nabízejí odpočinek a aktivity v přírodě. Takovým místem jsou například Velké Karlovice v Beskydech u hranice se Slovenskem. „Zájem o rezervace letních pobytů u nás prudce roste. V porovnání s loňským dubnem naše hotely Lanterna, Horal, Galik a Pod Javorem přijaly více než dvojnásobek rezervací,“ říká Zuzana Vašutová, provozní ředitelka Resortu Valachy, který se nachází v oblasti mnoha turistických a cyklistických tras, nabízí kvalitní wellness služby, gastronomii a mnoho aktivit nejen pro rodiny, ale také pro páry.

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích se stal synonymem pro dokonalou relaxaci uprostřed krásné beskydské přírody. Foto: www.lanterna.cz

Resort Valachy se při přípravě pobytových balíčků přizpůsobil nové situaci a doplnil je o řadu aktivit převážně pod širým nebem. „Předpokládali jsme, že o ně bude zvýšený zájem, a skutečně se setkáváme s příznivou reakcí rezervujících hostů, kteří oceňují pestrost a charakter služeb,“ říká Zuzana Vašutová z Resortu Valachy.

Hosté tady mají v rámci pobytu mimo jiné půjčení holí na nordic walking a k nim i několik značených okruhů s mapou, piknik, zábavnou výuku golfu pro rodiny a začátečníky nebo jógu. „Vracíme se také k tradici táboráků s kytarou, budeme je pořádat dvakrát týdně, a to i s večerní procházkou pro děti po nové stezce valašských strašidýlek. Chystáme hudební podvečery na terase hotelu Horal a venkovní grilování, pro děti animační programy a venkovní hřiště včetně nové zóny u Bistra Razula. Budeme také pořádat kurzy pečení frgálů, samozřejmostí bude i volný vstup do relaxačního centra Wellness Horal,” dodává Zuzana Vašutová.

Další letošní zajímavostí je, že hosté volí výrazně delší pobyty. „Zatímco v minulých letech zvláště v luxusnějších hotelech Lanterna a Horal preferovali pobyty na tři a čtyři noci, nyní přibývá těch, kteří volí variantu sedmi nocí. Rodinných pokojů už máme skutečně málo a věříme, že v létě budeme mít ve všech hotelech plno,“ uzavírá Zuzana Vašutová.

Hotel Horal Velké Karlovice
Hotel Horal Velké Karlovice. Foto: www.lanterna.cz

Co dělat ve Velkých Karlovicích

 1. Resort Valachy Velké Karlovice tvoří hotely Spa hotel Lanterna, Wellness Horal, Galik a Pod Javorem a stojí v CHKO Beskydy, v údolí Léskové – jen pár kilometrů od hranice se Slovenskem. Spa hotel Lanterna je určen těm, kdo hledají relaxaci v podobě wellness světa špičkové úrovně, a jeho zážitková restaurace Vyhlídka uspokojí každého gurmeta. Wellness hotel Horal nabízí koupání v termálních bazénech a mnoho wellness rituálů. Hotel Galik a Pod Javorem ocení nenároční cestovatelé, sportovci či rodiny vyhledávající dobrou domácí kuchyni. Tip: Resort Valachy umožňuje zdarma stornování letní dovolené až do 15. 6.
 2. Ráj pro cyklisty: Oblast kolem Velkých Karlovic vyniká neporušenou přírodou a je doslova protkána trasami pro turisty a cyklisty, s řadou dechberoucích výhledů. Celé údolí navíc protíná pohodová cyklostezka Bečva.
 3. Procházky pohádkovou krajinou: Velké množství turistických stezek vede neporušenou přírodou Beskyd s dřevěnými chaloupkami, čistými lesy a stády ovcí na úbočích hor. Milovníci tajuplných příběhů se mohou vydat ke karlovickému Jezeru nebo na horu Soláň s originální naučnou stezkou lemovanou dřevěnými sochami. Pro rodiny s dětmi je připravena kolem hotelu Horal 2,5 km dlouhá Kulíškova naučná stezka přibližující dětem zvířata žijící v Beskydech. Unikátní je i Fotostezka s tipy na focení hezkých míst v krajině.
 4. Vzhůru na rozhledny: Ty tady mají hned tři a jedním z nejhezčích cílů v okolí je rozhledna Miloňová, která se tyčí jen dva kilometry nad hotelem Lanterna.

  Lanterna Kulíškova naučná stezka
  Kulíškova naučná stezka ve Velkých Karlovicích. Foto: www.lanterna.cz
 5. S dětmi za zábavou: Na Kulíškově naučné stezce se děti dozví zajímavosti z přírody, cestou mohou nakrmit ovečky, zabaví se na venkovních hřištích a starší děti nadchne turistická trasa Hledej poklad na Razule, vytvořená na principu geocachingu.
 6. Golf pro každého: Na Golfovém hřišti Horal si dopřejete procházku s průvodcem, který vám vysvětlí základy hry, zkusíte si základní údery i hru na jamkách.
 7. Zacvičte si jógu: Jógu s lektorem si můžete zacvičit u hotelu Horal, při dobrém počasí přímo na louce pod širým nebem.
 8. Tenis, segwaye i elektrokola: U Horalu mohou sportovně založení cestovatelé využít také tenisový kurt nebo půjčovnu segwayů a elektrokol.

  Nordic walking na Lanterně
  Pro nordic walking skýtají Velké Karlovice skvělé podmínky. Foto: www.lanterna.cz
 9. Hole s sebou: Ale půjčí vám je zdarma také u hotelu Horal a vy se s nimi můžete vydat na některou z několika značených nordic walking okruhů v délce od 7 do 12 kilometrů.
 10. Valašské moře: Za odpočinkem i zábavou vyrazte do L-Spa v hotelu Lanterna či do relaxačního centra Wellness Horal. Nabízí tři termální bazény se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C, relaxaci v saunovém světě, vyhlášené exotické masáže, saunovací rituály a velké slunečné louky s lehátky k odpočinku.

Více na www.valachy.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*