Rozlučte se jednou provždy s pigmentovými skvrnami

Podzim je nejvhodnějším obdobím, pokud se chcete vypořádat s některými nedokonalostmi své pleti. K těm patří i pigmentové skvrny, které bývají po létě ještě výraznější. Velkou pomoc představují kosmetické přípravky s AHA kyselinami a také korneoterapeutická kúra – účinná a velmi šetrná forma chemického peelingu. 

Essenté Therapy krém – noční péče pro perfektní pleť (Foto: www.essente.cz)

„Vymýšlet složení a vyvíjet kosmetické přípravky, které skutečně účinkují a dokážou vás zbavit kožních problémů nebo nedokonalostí, je napínavé, i když samozřejmě po všech stránkách náročné dobrodružství. Právě problematika pigmentových skvrn, která trápila i některé z nás, byla velkou výzvou. A tak vznikla Korneoterapeutické kúra Essenté Peel-Therapy Concept, což je účinná a zároveň velmi šetrná forma peelingu. Zatímco klasický chemický peeling zasahuje velmi silně do nitra pleti, korneoterapeutický peeling působí stejně účinně, ale zároveň šetrně díky jedinečné technologii postupného uvolňování AHA kyselin pomocí lamelárního vodního gelu (LWG). Laicky řečeno – gel se na pokožce rozpouští a AHA kyseliny se uvolňují do kůže postupně, progresivní a kontrolovatelnou cestou,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se věnuje vývoji a výrobě tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Při této korneoterapeutické kúře se tedy nemusíte obávat nežádoucích účinků, jako je podráždění, bolestivost a začervenání, které jsou často nepříjemným doprovodným jevem chemických peelingů. Po jejím absolvování můžete klidně vyrazit na pracovní schůzku nebo do divadla – ve společenském životě vás nijak neomezí.

Výsledek záleží i na vás!

Při korneoterapeutické kúře, která si umí poradit s pigmentovými skvrnami, ale také s rozšířenými póry nebo vráskami, se kombinuje profesionální ošetření v kosmetickém salonu s domácí péčí. A na co se připravit, když se pro takovou kúru rozhodnete?

Pro dosažení optimálního dlouhodobého výsledku je nejvhodnější intenzivní kúra, která se skládá ze 4 až 6 ošetření v kosmetickém salonu, opakovaných po 1 až 2 týdnech. Nedílnou součástí celé kúry je i domácí ošetření, kdy dva týdny před návštěvou salonu aplikujete večer na pleť Essenté Přípravný peeling krém. Přes den je potom nutné používat krém se SPF ochranou. Právě tento postup nastartuje celý proces exfoliace. Po proceduře v salonu je pak nutné nanášet na noc speciální Essenté Therapy krém, který dokáže zesvětlovat pigmentové skvrny a celkově pleť barevně sjednotí, navíc ji hloubkově hydratuje a rozjasňuje.

„Domácí péče po proceduře spočívá ve vyčištění pleti ráno a večer Essenté Mycí emulzí s AHA kyselinami. Ráno se pak aplikuje Essenté Hyaluronový booster, na něj denní krém s ochranným faktorem – např. Essenté Denní krém SPF 50. Na noc je důležité nanést Essenté Therapy krém, který také obsahuje potřebné AHA kyseliny zapouzdřené v LWGelu a podporuje ještě další exfoliaci, jež je pro korneoterapeutickou kúru v tomto stadiu zcela zásadní,“ upozorňuje na závěr kosmetička Essenté Nikol Bárová.

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

Tip: Essenté Therapy krém – noční péče pro perfektní pleť

Essenté Therapy krém je stimulující a regenerační krém pro všechny typy pleti. Podporuje proces exfoliace, intenzivně stimuluje, regeneruje a hydratuje. Obsažené kyseliny (glykolová, mléčná a citronová) podporují intenzivní proces exfoliace (ke kompletní obnově stratum corneum dochází již po 10-14 dnech), regenerují pleť a stimulují tvorbu kolagenu a elastinu. Další důležitou složkou krému je kyselina hyaluronová zajišťující intenzivní hydrataci. Díky svému unikátnímu složení Therapy krém intenzivně obnovuje strukturu pokožky a okamžitě ji vyhlazuje, vypíná, barevně sjednocuje, redukuje vrásky i rozšířené póry a pleť viditelně rozjasňuje. Hodí se pro všechny typy pleti. Essenté Therapy krém koupíte na www.essente.cz za 850 Kč.

Profesionální péče

Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetiky Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Více informací najdete na Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*