Rychlost stárnutí pleti můžeme sami ovlivnit

Jak je možné, že dvě ženy stejného věku mají tak rozdílnou kvalitu pleti? Jenom na geny to svádět nemůžeme. Velký podíl na tom, v jakém stavu se naše kůže nachází, má životní styl a také péče, kterou jí věnujeme. Významnou pomoc přitom představují anti-ageing kosmeceutika – přípravky na pomezí kosmetologie a farmakologie.

Rychlost stárnutí pleti můžeme sami ovlivnit (Foto: www.essente.cz)

Každý z nás stárne jinak, je to velmi individuální. Samozřejmě velký vliv na to mají geny, ale mnoho věcí můžeme ovlivnit sami. Obecně je dobře známé, že stárnutí pleti urychluje například kouření a nerozumné opalování. Méně lidí už ví, že na pleti se negativně podepisují i příliš razantní diety. „Když se při přísné dietě tuková tkáň v podkoží rychle odbourá, kůže se začne prolamovat a tvoří se vrásky. Ty ovšem vznikají také při nedostatečné péči o pleť, kdy kůže často trpí dehydratací a chybí jí potřebná výživa. K tomu ale vůbec nemusí docházet, pokud se naučíme o svou pleť už v mladém věku pečlivě a správně starat. Moderní věda přinesla v posledních letech v oblasti kosmetiky spoustu zajímavých objevů. Díky novým účinným látkám si tak můžeme uchovat krásný a pěstěný vzhled po dlouhé roky. Mezi nejvyhledávanější látky s výraznými účinky proti stárnutí patří výtažky z mořských řas, peptidy, CBD (extrakt z konopného oleje) a mnohé další,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetologie a farmakologie.

Krása z moře

Mořské řasy jsou vynikajícím přírodním prostředkem, který nám pomáhá omlazovat naši pleť. Jsou bohaté na cukry, minerály a proteiny, ale to zdaleka není všechno. Dokážou totiž zvyšovat schopnost pokožky vázat vodu, vytvářejí film zabraňující dehydrataci pleti, zabraňují zarudnutí a nežádoucímu olupování pokožky, zvyšují soudržnost buněk a posilují kožní bariéru. Biotechnologickým procesem z mořských řas Nannochloropsis oculata se například získává účinná látka Pepha-Tight. A jaké má účinky? „Pepha-Tight zpevňuje pokožku již po první aplikaci. Má rovněž dlouhodobý vliv na zvýšení tvorby kolagenu a umí vyhlazovat jemné vrásky. Proto jsme také tuto látku použili v několika našich anti-ageing přípravcích, například v Essenté Vitalizačním krému, Essenté Aktivním liftingovém krému nebo Essenté Intenzivním očním krému,“ říká Denisa Jasinská z Essenté.

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

Omlazující peptidy

K nejvýznamnějším látkám používaným v současné kosmetologii patří peptidy. Známý je především SNAP-8™ s účinky podobnými botulotoxinu, který je ovšem na rozdíl od něj netoxický a k pleti velmi šetrný. Jeho schopnost potlačovat nekontrolovatelné kontrakce mimických svalů, a tím předcházet tvorbě mimických vrásek, a další liftingové účinky využili vývojoví pracovníci Essenté u jednoho ze svých nejdokonalejších anti-ageing přípravků – Essenté Expres krému proti vráskám.

„Také další peptid s názvem Eyeseryl peptide stojí za pozornost. Dokáže snižovat nadbytečný obsah tekutiny v pokožce pod očima, a tím bojovat proti otokům a očním váčkům. Zároveň umí zesvětlovat tmavé kruhy pod očima, vypínat vrásky a vyhlazovat pleť. Proto nesměl chybět ani ve složení našeho Essenté Intenzivního očního krému,“ upozorňuje Denisa Jasinská z Essenté.

Anti-ageing přípravky s viditelnými účinky už od první aplikace:

Essenté Aktivní liftingový krém již od první aplikace redukuje známky stárnutí. Je vhodný při ztrátě pevnosti a jasu. Velice účinně pomáhá řešit problém s ochablou pokožkou a povadlými konturami obličeje. Obsahuje peptidy, které redukují intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím výrazně snižují hloubku obličejových vrásek. Navzdory své vysoké účinnosti je k pleti velmi šetrný, nezpůsobuje zarudnutí ani podráždění. Obsahuje například tyto aktivní látky: Celligent, D-panthenol, kyselina hyaluronová, Pepha-Tight, skvalen, SNAP-8 peptide, vitamín E. Koupíte jej 1 030 Kč na www.essente.cz

Essenté Intenzivní oční krém byl koncipován pro každodenní péči o citlivou oblast kolem očí. Obsažené peptidy redukují tvorbu vrásek, zmírňují otoky, oční váčky a zesvětlují tmavé kruhy pod očima. Odstraňují stopy únavy a vyčerpání. Krém výrazně zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, bojuje proti předčasnému stárnutí pleti. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží. Používá se jako denní i noční oční krém.

Obsahuje například tyto aktivní látky: Cytobiol Lumin-Eye, Eyeseryl peptide, kofein, Liftonin-XPress, Pepha-Tight, skvalen, vitamín E. Koupíte jej za 1 030 Kč na www.essente.cz

Profesionální péče

Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetiky Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Více informací najdete na Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*