Skvělá rodinná dovolená i romantické lyžování ve Velkých Karlovicích

Ať už chcete letos vyrazit na lyže s rodinou nebo s partnerem, Velké Karlovice, malebná valašská vesnička v nejvýchodnějším cípu České republiky, jsou ideální pro všechny. Děti se skvěle zabaví na svazích i ve „valašském moři“ a vy si kromě sjezdování, běžkování a romantických procházek kolem dřevěných chaloupek posetých po stráních zasněžených kopců, dopřejete špičkové wellness i gastronomii. A vydat se sem můžete i na školu běžeckého lyžování nebo na unikátní závod Noční stopa Valachy!

Velké Karlovice
Velké Karlovice se díky bohaté sněhové nadílce proměnily v ráj milovníků zimní zábavy. Foto: www.valachy.cz

Velkou výhodou Velkých Karlovic je jejich poloha v překrásném údolí uprostřed Beskyd, kde se sníh drží zpravidla až do Velikonoc. Jsou zde ideální podmínky pro zimní sporty, zejména pro sjezdové a běžecké lyžování, a to pro sportovce všeho věku i kondice.

Přímo u Wellness hotelu Horal najdete rodinnou sjezdovku, která je ideální pro výuku dětí. Díky mírnému sklonu a délce 350 m je jako stvořená pro první lyžařské krůčky. Pro nejmenší je tu i park s pojízdným kobercem a Lyžařská škola Razulák se zkušenými instruktory, která nabízí nejen lekce lyžování, ale i snowboardingu a nově i běžkování. A při dobrých sněhových podmínkách je na sjezdovce také snowtubing!

Přímo ve Velkých Karlovicích je upravováno a značeno 50 km běžeckých tras ve 13 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na tuto síť v údolí navazuje dalších 50 km tras na okolních hřebenech. Můžete prožít celý den na běžkách, aniž byste opustili území obce.

„Pro úplné začátečníky je vhodná louka pod Spa hotelem Lanterna, kde je několik stop na klasiku a bývá tu i trasa upravená na bruslení (okruh pod Lanternou měří cca 1 km, je zcela rovný a ideální pro správnou výuku běžkařské techniky). Můžete se také vydat na tříkilometrovou trasu mezi Lanternou a Machůzkami, která má správnou šířku i pro bruslení. Přímo u stopy je parkoviště,” říká Martina Žáčková z Resortu Valachy, v jehož dvou hotelech – Lanterna a Horal – se můžete ubytovat a využít výhodných pobytových balíčků, které nabízejí nejen využívání skvěle vybaveného wellness, ale také zapůjčení běžek zdarma.

Ve Velkých Karlovicích se navíc v sobotu 4. února chystá Noční stopa Valachy, která je první akcí tradiční DATART Valachy tour. Jedná se o noční závod s čelovkami a zcela unikátní atmosférou. Akce se navíc může – díky pohodové atmosféře a intervalovým startům, které jsou komfortní pro sportovce, amatéry, a dokonce i pro děti – zúčastnit skutečně každý. A velký zážitek z ní budete mít i jako divák…

Termální bazén hotelu Horal (Foto: www.lanterna.cz)

Tip: Škola běžeckého lyžování v Beskydech

Pokud se chcete naučit správně běžkovat, nebo si „jen“ vylepšit techniku klasiky i volného stylu, přihlaste se na oblíbený 4denní běžkařský kemp ve Velkých Karlovicích. Začátečníkům i pokročilým se tady budou 6. – 9. 2. 2023 věnovat zkušení lektoři, proberete detaily tréninků, správného běžkování a čeká vás i videoanalýza vašich dovedností a spousta rad, jak vybrat vybavení a jak o něj pečovat, abyste si běžkování co nejvíce užili. Po tréninku na vás čeká komfortní ubytování ve Spa hotelu Lanterna, výborná gastronomie, a především neomezený vstup do hotelového L-Spa a nedalekého Wellness Horal a L-Spa s termálními bazény, saunami, saunovými rituály a kardio fitness.

Valašské moře za odměnu

Největším lákadlem Velkých Karlovic je relaxační centrum Wellness Horal s trojicí termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou na 36 °C! Součástí je i fitness centrum a saunový svět s nabídkou thajských, ayurvédských, balijských masáží i kosmetických procedur. Můžete si dopřát exotickou masáž od masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie a v nabídce tady mají i speciální masáž nohou, kterou oceníte po sportu. Ubytovaní hosté hotelu Horal a Lanterna mají vstup zdarma.

Wellness Horal patří k tuzemským průkopníkům moderních trendů v saunování a jako jedno z mála v ČR nabízí návštěvníkům saunové rituály. Jde o zpestření saunování za asistence saunéra, který víří horký vzduch v sauně pro zvýšení pocitu horka a podává návštěvníkům tělu prospěšné produkty k potírání pokožky. Rituály se konají zdarma osmkrát denně, jeden v 10 hodin ráno pro děti. Rodinné saunování je skvělým prostředkem k budování imunity..

Pokud hledáte místo, kde budete mít na relaxaci naprostý klid, komorní atmosféru má nedaleké L-Spa vyhlášeného Spa hotelu Lanterna. Odpočinete si v krytém bazénu s vodními atrakcemi (28-29 °C, plocha 56 m²), ve whirlpoolu se slanou vodou, dopřát si můžete relax v saunovém světě s ochlazovacím jezírkem.

Sauna (Foto: www.lanterna.cz)

2 tipy, kde vás budou hýčkat…

Wellness hotel Horal vyhovuje rodinám s dětmi a cestovatelům, kteří vyhledávají aktivní zábavu i odpočinek. Ubytováni budete v rezidencích rozesetých nad typickým valašským údolím, v sepětí s přírodou, a jistě oceníte i wellness s termálními bazény a saunovým světem s bohatou nabídkou exotických masáží a saunových rituálů. Přímo u hotelu najdete rodinnou sjezdovku Horal Ski areál Razula. Více na www.valachy.cz

Pokud upřednostňujete soukromí a klid, ubytujte se ve Spa hotel Lanterna, který je ideální pro náročné návštěvníky, kteří preferují osobní péči a zážitkovou gastronomii. Hotel má vlastní L-Spa s bazénem a nabízí saunové rituály. Hosté mohou bezplatně využívat blízké Wellness Horal s termálními bazény, saunovým světem a kardio fitness. Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*