Stárnutí pleti začíná už ve 30. Víte, jak ho zpomalit?

První vrásky nás většinou překvapí kolem třicítky. Právě v tomto věku ubývá v pleti kolagenu a elastinu, proto ztrácí pružnost a pevnost. Velkou pomoc představují tzv. kosmeceutika, která dovedou proces stárnutí pleti úspěšně přibrzdit.

Stárnutí pleti začíná už ve 30. Víte, jak ho zpomalit? (Foto: www.essente.cz)

„Některé mladé ženy kolem třicítky péči o pleť trošku podceňují, protože si myslí, že se jich projevy stárnutí ještě netýkají. Naše pokožka ale bohužel začíná stárnout právě v tomto věku, někdy i dříve. Přestává být pevná a pružná, například proto, že už se v ní netvoří tolik kolagenu a elastinu, dvou látek, které jsou zásadní pro mladistvý vzhled pleti. Proto je tak důležité začít se správnou péčí včas a potřebné látky pokožce dodávat. Jednak správnou výživou, v níž nechybí hlavně vitamíny a minerální látky, a také prostřednictvím kosmeceutik. To jsou účinné kosmetické přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků.

Základem je dokonale čistá pleť

Perfektní čištění pleti je nezbytností, kterou by měl den začínat i končit. I po únavné práci nebo náročném večírku si proto najděte pár minut na důkladné očištění pleti – bez tohoto rituálu nechoďte spát! Stejně tak ráno nestačí omýt obličej, krk a dekolt pouze vodou, ale znovu je třeba pleť očistit i cleanserem. Jen tak zůstanou póry dokonale čisté a následná péče bude moci lépe pronikat do hloubky. Zároveň tím pleti umožníme, aby snadněji vázala vodu. Výborné účinky má Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami, s níž snadno odlíčíte pleť, vyčistíte ji a zvláčníte. Obsahuje mandlový olej, který dodá pleti pocit hebkosti, a kyselinu mléčnou, jež odstraní z pokožky odumřelé buňky. Použití je snadné: nejprve pleť navlhčíme vlažnou vodou, do dlaní nakapeme trochu emulze a jemně umyjeme obličej, krk a dekolt.

Stárnutí pleti začíná už ve 30. Víte, jak ho zpomalit? (Foto: www.essente.cz)

Oční okolí jako detektor stárnutí

První vrásky se většinou nejdříve objevují kolem očí. Proto je třeba věnovat těmto místům zvýšenou pozornost a nešetřit na kvalitním očním krému. „Velmi dobrou zkušenost máme s hydratačními očními krémy s peptidy, které dodají pokožce pevnost a pružnost, dokážou redukovat vznik mimických vrásek a zjemní případné otoky. Například Eyeseryl peptid pomáhá bojovat proti otokům a očním váčkům tím, že snižuje obsah nadbytečné tekutiny v pokožce pod očima a zároveň zesvětluje tmavé kruhy,“ vysvětluje Denisa Jasinská z Essenté a jako příklad dává Essenté Intenzivní oční krém. V něm obsažené peptidy redukují tvorbu vrásek, zmírňují otoky, oční váčky a zesvětlují tmavé kruhy pod očima. Krém zlepšuje pevnost a pružnost pokožky a velmi dobře se vstřebává. Důležité je ovšem i jeho správné použití. „Krém nanášíme krouživými pohyby a jemně vklepáváme směrem z vnějšího koutku pod okem do vnitřního koutku k nosu a pak pokračujeme dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku oka,“ radí Denisa Jasinská.

Stárnutí pleti začíná už ve 30. Víte, jak ho zpomalit? (Foto: www.essente.cz)

Booster pleť rychle a viditelně oživí

Jsou dny, kdy naše pleť potřebuje intenzivnější povzbuzení. Pak přichází na řadu booster. Pozor, nanáší se na vyčištěnou pleť jako první vrstva ještě pod krém. „Boostery jsou velmi oblíbené, protože dokážou viditelně a v několika minutách výrazně zlepšit stav pleti. Doporučuji například Intenzivní zpevňující booster, který proniká do hlubších vrstev pokožky, kde posiluje syntézu kolagenu a elastinu. Intenzivně vyhlazuje a zpevňuje pleť, redukuje tvorbu vrásek a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Díky aktivním látkám, jako je celligent, Pepha-Tight, omega CHS aktivátor nebo d-panthenol, se zlepšuje struktura pleti, která je pevnější, pružnější a jemnější,“ vyzdvihuje účinky boosteru Denisa Jasinská.

Nepodceňte výběr krému

Proti prvním vráskám a ochabování pleti pomáhají účinně bojovat přípravky, které podporují vlastní produkci kolagenu v pleti. Mezi aktivní látky, jež pleti pomáhají bojovat s prvními projevy stárnutí, s obnovou běžných funkcí, zlepšují její pevnost a pružnost a vyhlazují jemné vrásky, patří třeba Dermotenseur, Liftonin-Xpress, Pepha-Tight. Skvalen, telangyn peptide a vitamín E. Právě tyto látky obsahuje například Essenté Vitalizační krém.

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Essenté splňují mezinárodní kritéria pro kosmeceutika, což je všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Mnoho praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, najdete na portálu Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*