Suchá pleť je výhoda v mládí, později však vyžaduje speciální péči

Jemná pleť bez viditelných pórů se nazývá suchá pleť. Má jedinou, zato zásadní nevýhodu – rychleji stárne, protože se sama dostatečně nepromašťuje. Péči o ni proto nesmíme podcenit. Pomůžou nám kvalitní kosmeceutika.

Suchá pleť je výhoda v mládí, později však vyžaduje speciální péči (Foto: www. essente.cz)

„Suchá pleť je v mládí krásná, sametová, bez pórů, dalo by se říct značka ideál. Ale tak to úplně není! Tím, že má málo viditelné póry a mazové žlázy produkují minimum mazu, není přirozeně promašťována. Při nesprávné péči tak často dochází k tomu, že bývá vysušená, šupinatá a může nepříjemně pnout. Suchá pleť také může špatně snášet běžné kosmetické prostředky, má největší sklon k tvorbě rozšířených žilek, a hlavně ze všech typů pleti nejrychleji stárne a poměrně brzy se na ní objevuji první vrásky,“ upozorňuje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová ze salonu Kosmetika Jiřina v Brandýse nad Labem, a dodává: „Máte-li suchou pleť, je jistě na místě včasná pravidelná salonní a domácí péče, nejlépe s využitím vhodných kosmeceutik. Mezi účinné látky, které se dobře osvědčily při péči o suchou pleť, patří například kyselina hyaluronová, výtažky z mořských řas nebo urea.“

5 tipů od profesionální kosmetičky

1. Základem péče o každou pleť je správné čištění kvalitní emulzí, a to ráno a večer. Vyzkoušejte například Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, která výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pokožce pocit hebkosti.

Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami koupíte na www.essente.cz  za 390 Kč (100 ml) nebo 570 Kč (200 ml).

2. „Pokud pleť špatně snáší kosmetické přípravky, osvědčilo se mi začít péči řadou Essenté REDNESS, a to i když na pleti nejsou viditelné rozšířené žilky. Například Essenté Booster proti začervenání, na který se pak nanáší Essenté Krém redukující začervenání dokážou společně odstranit pocity pálení, suchosti a podráždění. Pomohou pleti obnovit kožní bariéru, a tak se i přecitlivělá pleť stává mnohem snášenlivější,“ doporučuje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová.

Essenté Booster proti začervenání koupíte za 1 060 Kč (50 ml) a Essenté Krém redukující začervenání za 830 Kč (50 ml) nebo za 1 640 Kč (200 ml) na www.essente.cz

3. Boostery představují perfektní pomoc pro suchou pleť. Za vyzkoušení určitě stojí Essenté Hyaluronový booster nebo Essenté Intenzivní hydratační booster. Hyaluronový booster díky vysoce koncentrované kyselině hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Už několik minut po nanesení je zřetelně vidět, jak je pleť vypnutá a hlubší i jemné vrásky jsou méně znatelné. Také Essenté Intenzivní hydratační booster s osvěžující gelovou texturou okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť. Zároveň pokožku zklidňuje a regeneruje.

Essenté Hyaluronový booster koupíte za 1 160 Kč (50 ml) a Essenté Intenzivní hydratační booster za 1 060 Kč (50 ml) na www.essente.cz.

Suchá pleť je výhoda v mládí, později však vyžaduje speciální péči (Foto: www. essente.cz)

4. Suchou pleť je důležité pravidelně hydratovat a dodávat jí i účinné látky, aby zůstala vláčná a elastická. Oproti mastné nebo smíšené pleti suchá pleť také dobře snáší hutnější krémy. Velmi oblíbený u žen, ale i u mužů je Essenté Premium hydratační krém sobsahem CBD, který má velmi blahodárné účinky na pokožku. Zvyšuje pevnost a pružnost pleti, napomáhá regeneraci, viditelně zlepšuje strukturu pokožky a zmírňuje kožní problémy. Obsažené výtažky z mořských řas výrazně přispívají k hydrataci pleti a zmírňují její začervenání. Pro zralou suchou pleť je určený Express krém proti vráskám. Obsahuje jedinečnou účinnou látku SNAP-8™ peptide, a to v maximálním doporučeném množství 10 %. Pravidelným používáním tohoto krému dosáhnete intenzivního efektu redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek, a to bez nutnosti aplikace botulotoxinu. Essenté Premium hydratační krém koupíte za 1 080 Kč (50 ml) a Express krém proti vráskám za 1 360 Kč (50 ml) na www.essente.cz.

5. „Výjimečné účinky přináší přikládací Essenté Intenzivní kolagenová maska, po jejímž použití je pleť jako znovuzrozená – perfektně hydratovaná a zpevněná. Doporučuji ji aplikovat 2x týdně na 15-20 minut na vyčištěnou pleť. V létě se mi osvědčilo vychladit masku před použitím v lednici, a v zimě naopak trochu nahřát v parní lázni,“ radí kosmetička Essenté Jiřuna Koliandrová ze salonu Kosmetika Jiřina v Brandýse nad Labem.

Essenté Intenzivní kolagenovou masku koupíte za 170 Kč (1 ks) na www.essente.cz.

Profesionální péče 

Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetické firmy Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Více informací najdete na Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*