Šumava je pro odpočinek i restart milostného vztahu ideální místo

Stereotyp a stres žádnému vztahu nesvědčí. Zato mu prospívá klid a dostatek času na sebe i na partnera, nejlépe někde v krásném prostředí. Šumava je pro podobný útěk z všednodennosti ideální a my máme hned dva zaručené tipy: Chalupy Rajsko – tichou samotu uprostřed panenské přírody, a Nebespán, první boutique hotel na Šumavě, se stylovým ubytováním a jedinečnou gastronomií.

Chalupy Rajsko
Klid a příroda na Šumavě, to je pro odpočinek ideální kombinace. Foto: www.chalupy-sumava.cz

„Psychologové radí utíkat do klidu přírody co nejčastěji – zvláště dlouhodobý hluk velkoměsta totiž naší psychice škodí, a tak není divu, že se i ke svým blízkým někdy nechováme tak, jak bychom chtěli… Naopak pobyt v přírodě nám podle odborníků velmi svědčí – například šumění lesa nebo zurčení potoka vytváří zvuky o maximální intenzitě 30-35 dB, které zní našemu uchu nejpříjemněji. Proto se v tichém prostředí, obklopeni zelení a bez rušivých podnětů či světelného smogu cítíme mnohem klidnější a spokojenější. To všechno nám běželo hlavou, když jsme před pár lety s manželem promýšleli náš budoucí projekt Chalupy Rajsko,“ vypráví Sabina Kmecová, která žije společně se svou rodinou už několik let uprostřed nádherné šumavské přírody.

Co má společného Šumava a Provence?

„Naše představa byla vybudovat na krásném místě uprostřed šumavských kopců dvě stejné chalupy, které by nabízely hostům pohodlné a moderní zázemí a přitom dokonale zapadaly do okolního prostředí. Měli jsme štěstí na nadaného architekta Petera Lacka, který dokázal naši představu do detailu naplnit,“ říká Sabina Kmecová.

Architektovi se podařilo nenásilně skloubit moderní prvky i tradiční materiály, mezi nimiž převládá modřínové dřevo a sklo, a krytými balkony a prosklenými štítovými stěnami ještě zdůraznit horský charakter místa. Není divu, že tento výjimečný rekreační objekt nazvaný Chalupy Rajsko zařadil i slavný list The Guardian v roce 2014 mezi 20 TOP prázdninových míst pro rodinnou rekreaci, a to hned vedle luxusních vil třeba v Provence nebo na Lanzarote.

Nebespán
Nebespán je synonymem pro boutique hotel i gurmánskou dovolenou na Šumavě. Foto: www.nebespan.cz

Na dosah divoké přírody

Chalupy Rajsko tvoří dva totožné objekty nabízející celkem čtyři velkoryse pojaté apartmány (po 130 m²). V každém z nich se pohodlně ubytuje až 6 hostů, kteří mohou využívat prostorný kout s rozkládací pohovkou, 2 ložnice, koupelnu, toaletu a především otevřený prosvětlený obývací pokoj s kuchyňským i jídelním koutem a prosklenou štítovou stěnou.

„Jsme rádi, že se vydařil záměr velkorysého prosklení, které umožňuje jedinečné výhledy do okolí a intimní propojení interiéru s okolní přírodou. Oba domy navíc obklopují terasy a dřevěné balkony, z nichž se dají hlavně navečer zblízka pozorovat pasoucí se srnky,“ přibližuje další zdejší unikát Sabina Kmecová, kterou nejvíc těší spokojené ohlasy hostů.

Proměna dívčí školy

Mladí manželé ale nezůstali jen u jednoho zdařilého projektu. Pro všechny milovníky Šumavy, kteří kromě krásné přírody ocení i stylové prostředí a vysokou gastronomii, uvedli před pár lety do života první boutique hotel na Šumavě s výstižným názvem Nebespán. „Učaroval nám secesní dům z roku 1907 stojící na náměstí v Kašperských Horách. Tato historická stavba z roku 1907 kdysi sloužila jako dívčí škola. Rozhodli jsme se ji citlivě zrekonstruovat a vybudovat zde stylový a útulný hotel, kam se budou naši hosté rádi vracet nejen za výjimečnými gastrozážitky,“ líčí okolnosti vzniku dalšího zajímavého projektu Sabina Kmecová. Výsledný dojem je velkolepý – pokoje jsou designově zařízené, v koupelnách se španělskými obklady a originálními umyvadly nechybí luxusní biokosmetika. A to vše rámují překrásné výhledy z oken na okolní šumavské kopce. Na přání zasypou vaši postel květy růží, připraví famózní dortík nebo jiná romantická překvapení…

Gastrozážitky v Nebespánu
Domácí dobroty v Nebespánu. Foto: www.nebespan.cz

Láska prochází žaludkem

„Náš šéfkuchař je Francouz, a tak u nás ochutnáte lahůdky z francouzské kuchyně, ale samozřejmě neopomíjíme ani šumavské speciality. Stále častěji k nám lidé míří i za vyhlášenými a poctivými domácími zákusky, které jsou dílem naší šikovné cukrářky Jany. K dezertům si pak můžete vychutnat i skvělou biokávu z našeho legendárního kávovaru, kterou nám dodává jedna vyhlášená pražská pražírna,” říká Sabina Kmecová. Nebespán najdete také v TOP10 v letošním žebříčku nejlepších restaurací Grandrestaurant.cz. A odkud pocházejí ostatní suroviny využívané ve zdejší kuchyni? „Nakupujeme v sousedním Bavorsku a u osvědčených regionálních dodavatelů, protože kvalita surovin je pro nás naprosto zásadní,“ zdůrazňuje paní majitelka a všechny budoucí návštěvníky zve i do oblíbeného gurmánského obchůdku, který je součástí boutique hotelu Nebespán.

Více na www.chalupy-sumava.cz a www.nebespan.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*