Tanečník Viktor Konvalinka byl za PANTHERU nominován na Cenu Thálie

Divadelní Ceny Thálie zveřejnily seznam nominovaných umělců za uplynulou sezonu. V kategorii Balet, tanec a pohybové divadlo se v širší nominaci umístil tanečník Viktor Konvalinka za své sólo v představení PANTHERA by 420PEOPLE.

420People - představení panthera - Viktor Konvalinka
Viktor Konvalinka byl za své sólo v představení souboru 420PEOPLE nominován na Cenu Thalie. Foto: www.pixpo.cz

Představení PANTHERA nezávislého tanečního souboru 420PEOPLE se inspirovalo bestsellerem Sapiens izraelského historika Y. N. Harariho, který pojednává o úchvatném a zároveň děsivém příběhu lidstva. Plná emocí, a především otázek je i PANTHERA, jež je jistotou skvělých tanečních výkonů i hudby, kterou tanečníkům takříkajíc „pod nohy“ složil Jan Šikl. Za nápaditou choreografií stojí Václav Kuneš, umělecký ředitel souboru 420PEOPLE, který je celosvětově uznávaným choreografem a tanečníkem.
A co o PANTHEŘE, díky níž byl nominován na Cenu Thálie, říká tanečník Viktor Konvalinka? „Moje sólo je založené převážně na dvou emocích, jimiž jsou klid a překvapení. V době, kdy jsme zkoušeli PANTHERU, jsem se zajímal o bojové umění, konkrétně o práci a točení s tyčí. Společně s choreografem Václavem Kunešem jsme toho využili a rozhodli se, že to použijeme v představení i pro moje sólo. Snažil jsem se vycházet ze svého pohybového slovníku a využít zmíněné emoce. Nehledal jsem rozdíl mezi klidem a překvapením, ale naopak jsem chtěl přijít na to, jak je spojit dohromady, a jak nejlépe vystihnout jejich symbiózu. Sólo tak připomíná tichého šaolinského mistra, který, myslím, má k symbióze těchto dvou emocí také hodně blízko,“ svěřil se tanečník Viktor Konvalinka, který je s tímto sólem letos nominován na Cenu Thálie v kategorii Balet, tanec a pohybové divadlo.

Vyhlášení nositelů Cen Thálie 2020 se uskuteční 14. 11. od 20.00 hodin v online prostoru prostřednictvím streamovaného přenosu.

420People - představení panthera - Viktor Konvalinka
Představení Panthera. Foto: www.pixpo.cz

420PEOPLE je soubor současného tance, který patří už 12 let k tomu nejlepšímu, co česká taneční scéna nabízí. Do jeho repertoáru patří představení PANTHERA, které odhaluje tajemství vzniku lidstva, THE WATCHER s kapelou Please The Trees, jež je nejen taneční, ale i hudební extází, či představení Křehkosti, tvé jméno je žena, v němž se setkají herci Národního divadla se současným tancem. 420PEOPLE pořádá také pohybové workshopy a lekce pro veřejnost (online i off-line) ve svém studiu Maiselovka v centru Prahy. Pod hlavičkou mezinárodního projektu CLASH! organizuje taneční semináře pro studenty uměleckých škol, odborné diskuse či workshopy pro tanečníky a zapojil se do online festivalu CLASH! Ten je pro diváky zdarma a 8. prosince bude vysílaný z Prahy s online premiérou nového tanečního filmu 420PEOPLE nazvaného ORĪGĪ.

Více www.420PEOPLE.org

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*