Trend: Lidé rezervují pobyty na poslední chvíli, na zážitky ale rezignovat nechtějí

„Lidé jsou v rezervacích pobytů opatrnější. Rozhodnutí často nechávají na poslední chvíli a objednávají si je i v řádu hodin před plánovanou cestou. Zároveň si nechtějí ani v této době dovolenou odepřít. Pobyt si o jednu noc zkrátí, ale na zážitky rezignovat nechtějí,“ poukazuje na současné trendy v cestovním ruchu Martina Žáčková, PR manažerka Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Trend: Lidé rezervují pobyty na poslední chvíli, na zážitky ale rezignovat nechtějí (Foto: www.valachy.cz)

„Nepamatujeme, že by byl v posledních patnácti letech časový prostor mezi rezervací a odjezdem na dovolenou tak krátký. Lidé jsou váhavější, cena začíná být pro mnohé důležitá. Z toho důvodu jsme nyní připravili novinku – na Horalu, který je jedním z hotelů našeho Resortu Valachy, od června nově nabízíme i pobyty bez večeří,“ říká Martina Žáčková s tím, že dříve byla standardně v ceně snídaně, večeře a volný vstup do relaxačního centra. Bez večeří je pobyt levnější, což řada hostů oceňuje.

„Hosté také mají velký zájem bavit se, zkoušet nové aktivity a jsou rádi, když je mají už zahrnuté v rámci ubytování. Na léto jsme proto připravili ranní jógu, aquafitness, večerní výšlapy nordic walking s instruktorem za západem slunce nebo hudební večery s regionálními muzikanty, a to ve středu na terase hotelu Horal, a ve čtvrtek s cimbálem na terase Spa hotelu Lanterna. Samozřejmostí jsou dětské animační programy a denně pořádáme saunové rituály, a to nejen na Horalu, ale nově i na Lanterně,“ doplňuje Martina Žáčková.

Oblíbené jsou podle ní také pobytové balíčky nazvané Letní dovolená, kdy mají hosté v hotelu Horal v ceně i masáž a zábavný program Golf pro každého (lekce golfu pro celou rodinu) a ve Spa hotelu Lanterna odpolední snack Aperitivo moment. Za příplatek tady pak mají na léto připravené lekce in-line bruslení, tenisu, kurzy pečení frgálů, pikniky, exotické masáže nebo půjčovnu elektrokol.

Trend: Lidé rezervují pobyty na poslední chvíli, na zážitky ale rezignovat nechtějí (Foto: www.valachy.cz)

Pobyty s kouči i luxusní wellness

Stále jsou tady velice oblíbené také nejrůznější zážitkové kurzy a pobyty. Vyhlášené jsou kulinářské kurzy, které pořádají zkušení kuchaři a pekaři Resortu Valachy v hotelu Galik. Zájemci se mohou naučit péct frgály – unikátní valašské koláče, vařit brynzové halušky nebo borůvkové knedlíky jako od babičky.

Dále se sem můžete vydat na zážitkové pobyty: na Běžeckou školu Miloše a Dany Škorpilových (11. – 14. 10.), Wellness víkend pro všechny aneb Valašský víceboj (14. – 16. 10.), na víkend Umění být zdráv a emoční mistrovství s Janem Vojáčkem (29. 11. – 1. 12.), na Kurz etikety s Ladislavem Špačkem (8. 12.) a na mnohé další (více na www.valachy.cz/akce/)

Klidné prostředí Resortu Valachy i okolní přírody CHKO Beskydy k těmto druhům pobytů přímo vybízí a hosté oceňují i to, že mají neomezený vstup do wellness Spa hotelu Lanterna (s termálním bazénem, whirlpoolem, finskou saunou, parní lázní a unikátními saunovými rituály) i do nedalekého Wellness Horal s termálními bazény a luxusním saunovým světem.

Ti, kdo chtějí zažít skutečně romantický pobyt, pak volí ubytování v luxusních panoramatických pokojích v nově zrekonstruovaném Spa hotelu Lanterna, které jsou vybavené zimní zahradou a vanou, či vlastní vířivkou a krbem. A velkým lákadlem jsou pro hosty stále také gastronomické zážitky v restauraci Vyhlídka, kde nabízejí čtyř až šestichodová degustační menu snoubená s lahodnými víny…

Trend: Lidé rezervují pobyty na poslední chvíli, na zážitky ale rezignovat nechtějí (Foto: www.valachy.cz)

Vzrůstá zájem o netradiční firemní teambuildingy

Resort Valachy se specializuje také na netradiční teambuildingové programy, což je další z trendů současné doby. Nejoblíbenější je zde program „Ke kořenům Valašska“, při němž účastníci zábavnou formou poznají nejen místní zvyky a tradice, ale i valašskou gastronomii. Letošní novinkou je pak degustace valašských sýrů s možností vyzkoušet si výrobu korbáčiků, to vše s doprovodem cimbálu. „Pokud firmy chtějí vyrazit za volnočasovou aktivitou spíše do přírody, připravujeme pro ně Valašský geocaching neboli Hledání zbojnických pokladů, kdy při hledání indicií s pomocí turistických GPS navigací plní úkoly a hledají skryté šifry. Velmi oblíbená je také procházka s lesníkem, při níž si účastníci mimo jiné připomenou poznávání zvířecích stop či stromů. Umíme zorganizovat i netradiční venkovní sportovní hry, školu golfu na našem vlastním golfovém hřišti, výlet na elektrokolech z naší půjčovny nebo nordic walking vycházku, pro kterou máme připravené i hole k zapůjčení,“ uzavírá Martina Žáčková.

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích sdružuje několik hotelů umístěných v malebném údolí Léskové CHKO Beskydy. Spa hotel Lanterna je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii v zážitkové restauraci Vyhlídka ideálním útočištěm pro náročné hosty. Wellness Horal je skvělým zázemím i pro rodiny s dětmi. V obou hotelech najdete luxusní relaxační centra se saunovým světem, unikátními saunovými rituály a s nabídkou exotických masáží. Aktivnější hosté mohou využít mnoho turistických cest a cyklotras či tenisové kurty. Pravidelně tu pořádají zajímavé sportovní i kulturní akce. Více na www.valachy.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*