Trendy v cestovatelské elektronice: neustále v pohybu, ale pořád ve spojení

Doba se mění a s ní i možnosti a potřeby cestovatelů. Moderní cestovatel se už nemusí spoléhat na komunikaci pomocí ohňů a kouřových signálů, má mobilní nebo satelitní telefon a spoustu dalších vychytávek, které mu umožní vrhnout se do dobrodružství. A jaké jsou dnes trendy v cestovatelské elektronice? Absolutní mobilita, konektivita, minimalismus a šetrnost k přírodě.

čelovka Petzl Nao+
Čelovka Petzl Nao+. Foto: www.4camping.cz

„Moderní cestovatelé dnes potřebují mít absolutní mobilitu, chtějí se oprostit od nutnosti vázat se na jedno místo. Zároveň ale vyžadují neustálou konektivitu, neboli stálé spojení s okolním světem. To vše vyvíjí tlak na neustálé zmenšování rozměrů elektronického i jiného cestovatelského vybavení při zachování jeho funkcí. A poslední roky také zaznamenáváme mnohem větší zájem o ekologická nebo k přírodě šetrná řešení, a to v celém segmentu outdoorového vybavení,“ říká Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz s vybavením pro sport i výlety do přírody.

V praxi to podle odborníka znamená, že naše elektronické přístroje už dnes dokážou mnohé, ale v nejbližší budoucnosti se dá očekávat další výrazné zvýšení jejich výkonu při zachování nebo dokonce snížení jejich hmotnosti a zmenšení rozměrů. Připojit se na sociální sítě, napsat mail nebo si zatelefonovat odkudkoli, bude ještě snadnější a signál bude ještě dostupnější, než je tomu nyní. „Zároveň lze očekávat, že budeme v čím dál větší míře využívat zdroje energie dostupné v přírodě, především pak slunce,“ dodává Vít Hruška.

Moderní cestovatelské vychytávky:

Hodinky Spartan Sport Wrist HR Baro od Suunto jsou určeny pro aktivní sportovce, kteří rádi sledují svoji kondici a výkony. Robustní, ale elegantní design zajišťuje pohodlí a nová technologie barevného dotykového displeje perfektní čitelnost i za slunečného dne. Tři tlačítka, která se nacházejí vedle displeje, maximálně usnadňují ovládání během aktivit. Vestavěná GPS/GLONASS zaznamenává přesnou zeměpisnou polohu, včetně nastoupaných a sestoupaných metrů. Barometrický senzor poskytuje informace a grafy o profilu trasy. K měření fyzické aktivity slouží i snímač srdečního tepu, který zjistí i dodatečné informace, jako jsou spálené kalorie či efektivita tréninku. Hodinky jsou vodotěsné do 100 m, proto je využijete i při sportech, jako je triatlon nebo plavání. Podporují více než 80 sportů a multisport mód umožňuje změnu sportů během aktivity. Suunto Fusedspeed zajišťuje maximálně přesné měření tempa a obsahuje i nástroje pro plánování aktivity, včetně času na zotavení. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 14 715 Kč.

solární panel Goal Zero Nomad 28
Solární panel Goal Zero Nomad 28. Foto: www.4camping.cz

Inovovaný solární panel Goal Zero Nomad 28 nabije telefony a další USB zařízení přímo ze slunce. Přehledný LED indikátor zobrazuje sílu slunečního svitu, takže máte okamžitou zpětnou vazbu o správném umístění panelu a jeho výkonu při nabíjení. Rozložte panel, optimálně ho natočte, a pokud se rozsvítí nejméně 2 LED diody, můžete připojit zařízení k dobití. Voděodolná modulární konstrukce zajišťuje napájení v jakýchkoli podmínkách. Stojan umožní nejlepší možný úhel dopadu slunečních paprsků, a tím i nejvyšší výkon. Funkce autorestart rozpozná stav nabití zařízení v případě přerušení slunečního záření a po jeho obnovení případně nabíjení znovu spustí. Solární panel Goal Zero Nomad 28 koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 6 490 Kč.

Power banka Doca 15 000 mAh je cenným společníkem zvláště tam, kde není po ruce zásuvka ani autodobíječka. S plnou kapacitou nabije 8–10× mobil a 1–2× notebook. I 20x po sobě dokáže nastartovat auto, které odmítlo poslušnost. Další užitečnou funkcí je svítilna, u níž můžete volit mezi bílým či červeným světlem. Power banka je dodávána v praktickém pouzdru, ve kterém jsou uloženy i startovací kabely a USB rozdvojky pro různé typy výstupů (výstup pro iPhone, microUSB, miniUSB). Nabitou ji budete mít za 3 hodiny a lze použít i autozásuvku. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 299 Kč.

Reproduktor Goal Zero Rock-Out 2 Speakers
Reproduktor Goal Zero Rock-Out 2 Speakers. Foto: www.4camping.cz

Goal Zero Rock-Out 2 Speakers je druhou verzí reproduktorů, které lze jednoduše spojit s audio zařízeními (mobilní telefon, iPod, MP3, MP4…) pomocí 3,5 mm klasického jacku. Díky zabudované baterii nepoužívají reproduktory Rock-Out 2 energii z vašeho zařízení, a navíc se vyznačují dlouhou provozní dobou. Výdrž na jedno nabití je více než 20 hodin. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 490 Kč.

Powerbanka Yukuma 10 je první na světě, která vaše zařízení plně nabije za pouhých 30 minut. Díky své kapacitě 10 000 mAh dokáže na jedno nabití až 3× dobít mobilní telefon a díky dvěma USB portům můžete dobíjet 2 zařízení najednou. Devítistupňová ochrana prodlužuje životnost baterie powerbanky a chrání ji před teplotními změnami. Tělo powerbanky chrání hliníkový kryt. Yukuma u obou USB portů podporuje technologii rychlého nabití Quick Charge™ 3.0. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 499 Kč.

Power banka Doca 15 000 mAh
Power banka Doca 15 000 mAh. Foto: www.4camping.cz

Reproduktory Buckshot 2.0 BT značky Outdoor Tech oceníte v přírodě i na chatě s přáteli. Na jedno nabití vydrží hrát až 20 hodin. Díky robustní, ale kompaktní konstrukci je můžete mít neustále u sebe, součástí balení je i popruh pro připnutí na řídítka kola. Hudbu můžete do reproduktoru posílat z mobilu přes bluetooth, dosah je přes 20 metrů. Reproduktor je vysoce odolný proti vodě, prachu i nárazům a díky funkci aktivace hlasem přes něj vyřídíte i hovory. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 999 Kč.

Lampa Lighthouse 400 od firmy Goalzero je přenosná, vysoce výkonná, stmívatelná a vydrží svítit až 48 hodin. Má zabudovanou funkci s názvem DuaLite, která šetří energii. Tato unikátní svítilna umí také nabít mobil či tablet, a pokud se vám vybije vnitřní akumulátor, můžete ji dobít přes USB, integrovaným solárním panelem nebo v případě nouze i pomocí dynama na kliku. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 390 Kč.

Reproduktor Buckshot 2.0 BT značky Outdoor Tech
Reproduktor Buckshot 2.0 BT značky Outdoor Tech. Foto: www.4camping.cz

Nejvýkonnější čelovka Petzl Nao+ vám umožní provádět provozované aktivity kdekoliv a kdykoliv chcete. Díky aplikaci MyPetzl Light si můžete přes svůj telefon kontrolovat stav akumulátoru a zbývající dobu svícení, upravovat nastavení výkonu a výdrže za pochodu a měnit režimy dle právě prováděné aktivity. Lze stáhnout také profily připravené pro trail running, mountaineering, trekking, kempování nebo si můžete vytvořit vlastní profily. Čelovka využívá technologii, která spíná diody pouze v krátkých pulzech, a to, že nesvítí zbytečně, se pozitivně projeví na výdrži dobíjecí baterie – režim lze jednoduše deaktivovat a zvolit pro oči příjemnější konstantní svícení. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 4 840 Kč.

Více na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*