V kempu jako doma

„Češi už nejezdí do kempů jako na tu nejlevnější dovolenou. Naopak, jsou stále náročnější na jejich vybavení, služby, sportovní a kulturní vyžití i gastronomii. Lidé chtějí mít zkrátka v kempech jakýsi druhý domov, a proto více investují do vybavení,“ říká Aleš Hanzl z portálu dokempu.cz a jeden z pořadatelů ankety 4camping.cz Kemp roku.

Sada ekologického nádobí pro 4 osoby od značky Vango
Sada ekologického nádobí pro 4 osoby od značky Vango. Foto: www.4camping.cz

S oblibou kempování vzrůstá také nabídka vybavení pro kempaře. „Oblíbené je například skládací nádobí nebo stany s nafukovací konstrukcí, kdy i větší stan pro 5 a více lidí dokáže s minimem námahy postavit jeden člověk a postačí mu k tomu pouze pumpa. Vždy je ale více než vhodné si vše prakticky a na vlastní kůži vyzkoušet, což můžete učinit například na každoroční Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná až do 19. srpna v pražských Letňanech,“ doporučuje Aleš Hanzl.

Současným trendem je podle něj také tendence snižování hmotnosti a rozměrů vybavení do přírody, které není na úkor funkčnosti, ba naopak – minimalismus je důsledkem vývoje nových a stále lepších technologických postupů a materiálů. „Sílící ekologický přístup se projevuje ve využívání přírodních zdrojů energie, konkrétně té solární. Velmi oblíbené jsou malé solární nabíječky pro dobíjecí tužkové baterie, ale i větší a výkonnější zařízení, která už dokážou nabíjet i notebooky, dále solární lampy, svítilny či solární sprchy,“ dodává odborník.

Pod stan v maximálním pohodlí:

Rodinný stan Outwell Up+ Away
Rodinný stan Outwell Up+ Away. Foto: www.4camping.cz

Bydlení za pár minut

Sháníte stan, který snadno postaví i jeden člověk, a navíc velmi rychle, ale zároveň potřebujete, aby byl prostorný a pohodlně se v něm vyspalo až 5 osob? Pak právě pro vás je tu rodinný stan Outwell Up+ Away s unikátní nafukovací konstrukcí Rigid Air system, která se skládá ze tří tubusů a snadno a rychle se nafoukne. Navíc je celý stan velmi stabilní, protože disponuje Aerodynamic Storm Protection 9, což znamená, že odolá větru o rychlosti 75-88 km/h. Díky nafukovací konstrukci je stan i při své velikosti lehký a skladný. Švy tropika jsou všude plně podlepené pro maximální odolnost před vnějšími vlivy. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Jako v peřince

Dekový spacák Vango Harmony Single uvítá jistě každý, komu jsou vnější materiály klasických spacáků nepříjemné na dotek. Horizontální prošívání spacího pytle zajišťuje rovnoměrné rozprostření izolační vrstvy z mikrovlákna. Praktická je také vnitřní kapsa, do níž si můžete ukrýt například telefon nebo baterku. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Spaní na vzduchovém polštáři

Nafukovací matrace Intex Queen Comfort-Plush Mid Rise Airbed je vyrobena z kvalitního pevného materiálu, který má jemnou a příjemnou povrchovou úpravu. Díky zabudované elektrické pumpě se matrace během pár minut nafoukne. Technologie multikomorového rozdělení vzduchového jádra zajišťuje dokonalou tepelnou izolaci, navíc absorbuje a tlumí vibrace. Patentovaná technologie Fiber-Tech® poskytuje oporu unaveným zádům, zabraňuje nepříjemnému strnutí svalů, zároveň slouží také jako výztuž pro celou matraci. Matrace má velmi dlouhou životnost. Hodí se při cestování, ale využijete ji i doma, třeba pro návštěvy. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Pro dokonalé gurmánské zážitky

Skládací kempinkovou kuchyni Rapid Cooking Cupboard od holandské značky Bo-Camp využijete buď jako kuchyňskou linku s policemi, nebo jako kempinkovou skříň. V obou případech můžete počítat s pevnou ocelovou konstrukcí, polyesterovým potahem a voděodolnou a tepluvzdornou hliníkovou deskou, na kterou se vejde vařič se čtyřmi plotýnkami. Vše potřebné uložíte do 4 polic se dvířky na zip a 2 kapes po stranách. Díky unikátní konstrukci s nastavitelnou délkou nožiček složíte kuchyň během chvilky do přiloženého obalu. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Dekový spacák Vango Harmony Single
Dekový spacák Vango Harmony Single. Foto: www.4camping.cz

Designové ekonádobí

Sada nádobí pro 4 osoby od značky Vango je vyrobena z bambusu. Tento přírodní materiál je šetrný k životnímu prostředí a splňuje evropské normy pro nádobí. Snadno se udržuje a můžete ho mýt i v myčce. V sadě jsou 4 hrnky s uchem, 4 velké a 4 dezertní talíře a 4 misky. Sadu koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Konvice pro minimalisty

Konvice Outwell Collaps Kettle o objemu 2,5 l se dá snadno složit, je nárazuvzdorná a snadno se umývá. Nerezová ocel umožňuje postavení konvice na přímý zdroj tepla, silikon neobsahuje zdraví škodlivý BPA. Sbalený rozměr je 5,5×19 cm. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Vážně pohodlné křeslo

Perce Chair je kempinkové křeslo od firmy Outwell, které využijete na dovolené v kempu, doma na zahradě nebo na rybách. Pro rozložení ani složení křesla, které trvá pár sekund, není nutná žádná montáž, a můžete ho tak využít, kdykoli potřebujete. Stabilitu křesla zajišťuje rám z pevné oceli a pro ještě lepší stabilitu jsou konce nožiček rozšířeny. V křesle se pohodlně sedí a komfort ještě zvyšují nastavitelné polstrované loketní opěrky. Díky odnímatelnému popruhu se křeslo dobře přenáší. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Hostina v přírodě

Kempinkový set Pinguin Furniture obsahuje stůl o velikosti XL a 4 skládací židle, které složíte přímo do něj. Stůl je variabilní a má dvě stabilní polohy. Malé židličky klamou svým vzhledem, protože unesou až 100 kg! Sestava je vhodná pro rodiny, do karavanů či pro chataře a díky praktické konstrukci ji snadno uskladníte. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Nafukovací matrace Intex Queen Comfort-Plush Mid Rise Airbed
Nafukovací matrace Intex Queen Comfort-Plush Mid Rise Airbed. Foto: www.4camping.cz

Výstava stanů a vybavení do přírody vás připraví na dovolenou i expedice

Na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná do 19. srpna 2018 v areálu PVA EXPO Praha Letňany, najdete největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu, nejen stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorové vychytávky. Stojí tady na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si vyzkoušíte stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Na ploše 10 000 m² (!)  se představí více než 220 outdoorových značek. Vše si vyzkoušíte, poradíte se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na promítání cestovatelských filmů, sérii cestovatelských přednášek, vyzkoušet si své dovednosti na lezecké stěně, zúčastnit se soutěže zručnosti a mnoho dalšího. Pokud se na Výstavu chystáte i se svými potomky – díky dětskému koutku máte jistotu, že se během vašeho nakupování nebudou nudit, a vy si vše v klidu vyberete. Vstup a parkování jsou zdarma!

Více na www.vystavastanu.cz. A pozor, ještě tip pro mimopražské zájemce nebo ty, kteří nechtějí čekat do června, skvělou nabídku outdoorového vybavení najdete na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*