V kempu jako doma

„Češi už nejezdí do kempů jako na tu nejlevnější dovolenou. Naopak, jsou stále náročnější na jejich vybavení, služby, sportovní a kulturní vyžití i gastronomii. Lidé chtějí mít zkrátka v kempech jakýsi druhý domov, a proto více investují do vybavení,“ říká Aleš Hanzl z portálu dokempu.cz a jeden z pořadatelů ankety 4camping.cz Kemp roku.

Sada ekologického nádobí pro 4 osoby od značky Vango
Sada ekologického nádobí pro 4 osoby od značky Vango. Foto: www.4camping.cz

S oblibou kempování vzrůstá také nabídka vybavení pro kempaře. „Oblíbené je například skládací nádobí nebo stany s nafukovací konstrukcí, kdy i větší stan pro 5 a více lidí dokáže s minimem námahy postavit jeden člověk a postačí mu k tomu pouze pumpa. Vždy je ale více než vhodné si vše prakticky a na vlastní kůži vyzkoušet, což můžete učinit například na každoroční Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná až do 19. srpna v pražských Letňanech,“ doporučuje Aleš Hanzl.

Současným trendem je podle něj také tendence snižování hmotnosti a rozměrů vybavení do přírody, které není na úkor funkčnosti, ba naopak – minimalismus je důsledkem vývoje nových a stále lepších technologických postupů a materiálů. „Sílící ekologický přístup se projevuje ve využívání přírodních zdrojů energie, konkrétně té solární. Velmi oblíbené jsou malé solární nabíječky pro dobíjecí tužkové baterie, ale i větší a výkonnější zařízení, která už dokážou nabíjet i notebooky, dále solární lampy, svítilny či solární sprchy,“ dodává odborník.

Pod stan v maximálním pohodlí:

Rodinný stan Outwell Up+ Away
Rodinný stan Outwell Up+ Away. Foto: www.4camping.cz

Bydlení za pár minut

Sháníte stan, který snadno postaví i jeden člověk, a navíc velmi rychle, ale zároveň potřebujete, aby byl prostorný a pohodlně se v něm vyspalo až 5 osob? Pak právě pro vás je tu rodinný stan Outwell Up+ Away s unikátní nafukovací konstrukcí Rigid Air system, která se skládá ze tří tubusů a snadno a rychle se nafoukne. Navíc je celý stan velmi stabilní, protože disponuje Aerodynamic Storm Protection 9, což znamená, že odolá větru o rychlosti 75-88 km/h. Díky nafukovací konstrukci je stan i při své velikosti lehký a skladný. Švy tropika jsou všude plně podlepené pro maximální odolnost před vnějšími vlivy. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Jako v peřince

Dekový spacák Vango Harmony Single uvítá jistě každý, komu jsou vnější materiály klasických spacáků nepříjemné na dotek. Horizontální prošívání spacího pytle zajišťuje rovnoměrné rozprostření izolační vrstvy z mikrovlákna. Praktická je také vnitřní kapsa, do níž si můžete ukrýt například telefon nebo baterku. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Spaní na vzduchovém polštáři

Nafukovací matrace Intex Queen Comfort-Plush Mid Rise Airbed je vyrobena z kvalitního pevného materiálu, který má jemnou a příjemnou povrchovou úpravu. Díky zabudované elektrické pumpě se matrace během pár minut nafoukne. Technologie multikomorového rozdělení vzduchového jádra zajišťuje dokonalou tepelnou izolaci, navíc absorbuje a tlumí vibrace. Patentovaná technologie Fiber-Tech® poskytuje oporu unaveným zádům, zabraňuje nepříjemnému strnutí svalů, zároveň slouží také jako výztuž pro celou matraci. Matrace má velmi dlouhou životnost. Hodí se při cestování, ale využijete ji i doma, třeba pro návštěvy. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Pro dokonalé gurmánské zážitky

Skládací kempinkovou kuchyni Rapid Cooking Cupboard od holandské značky Bo-Camp využijete buď jako kuchyňskou linku s policemi, nebo jako kempinkovou skříň. V obou případech můžete počítat s pevnou ocelovou konstrukcí, polyesterovým potahem a voděodolnou a tepluvzdornou hliníkovou deskou, na kterou se vejde vařič se čtyřmi plotýnkami. Vše potřebné uložíte do 4 polic se dvířky na zip a 2 kapes po stranách. Díky unikátní konstrukci s nastavitelnou délkou nožiček složíte kuchyň během chvilky do přiloženého obalu. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Dekový spacák Vango Harmony Single
Dekový spacák Vango Harmony Single. Foto: www.4camping.cz

Designové ekonádobí

Sada nádobí pro 4 osoby od značky Vango je vyrobena z bambusu. Tento přírodní materiál je šetrný k životnímu prostředí a splňuje evropské normy pro nádobí. Snadno se udržuje a můžete ho mýt i v myčce. V sadě jsou 4 hrnky s uchem, 4 velké a 4 dezertní talíře a 4 misky. Sadu koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Konvice pro minimalisty

Konvice Outwell Collaps Kettle o objemu 2,5 l se dá snadno složit, je nárazuvzdorná a snadno se umývá. Nerezová ocel umožňuje postavení konvice na přímý zdroj tepla, silikon neobsahuje zdraví škodlivý BPA. Sbalený rozměr je 5,5×19 cm. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Vážně pohodlné křeslo

Perce Chair je kempinkové křeslo od firmy Outwell, které využijete na dovolené v kempu, doma na zahradě nebo na rybách. Pro rozložení ani složení křesla, které trvá pár sekund, není nutná žádná montáž, a můžete ho tak využít, kdykoli potřebujete. Stabilitu křesla zajišťuje rám z pevné oceli a pro ještě lepší stabilitu jsou konce nožiček rozšířeny. V křesle se pohodlně sedí a komfort ještě zvyšují nastavitelné polstrované loketní opěrky. Díky odnímatelnému popruhu se křeslo dobře přenáší. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Hostina v přírodě

Kempinkový set Pinguin Furniture obsahuje stůl o velikosti XL a 4 skládací židle, které složíte přímo do něj. Stůl je variabilní a má dvě stabilní polohy. Malé židličky klamou svým vzhledem, protože unesou až 100 kg! Sestava je vhodná pro rodiny, do karavanů či pro chataře a díky praktické konstrukci ji snadno uskladníte. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz (aktuální cenu najdete na www.4camping.cz).

Nafukovací matrace Intex Queen Comfort-Plush Mid Rise Airbed
Nafukovací matrace Intex Queen Comfort-Plush Mid Rise Airbed. Foto: www.4camping.cz

Výstava stanů a vybavení do přírody vás připraví na dovolenou i expedice

Na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná do 19. srpna 2018 v areálu PVA EXPO Praha Letňany, najdete největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu, nejen stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorové vychytávky. Stojí tady na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si vyzkoušíte stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Na ploše 10 000 m² (!)  se představí více než 220 outdoorových značek. Vše si vyzkoušíte, poradíte se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na promítání cestovatelských filmů, sérii cestovatelských přednášek, vyzkoušet si své dovednosti na lezecké stěně, zúčastnit se soutěže zručnosti a mnoho dalšího. Pokud se na Výstavu chystáte i se svými potomky – díky dětskému koutku máte jistotu, že se během vašeho nakupování nebudou nudit, a vy si vše v klidu vyberete. Vstup a parkování jsou zdarma!

Více na www.vystavastanu.cz. A pozor, ještě tip pro mimopražské zájemce nebo ty, kteří nechtějí čekat do června, skvělou nabídku outdoorového vybavení najdete na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*