Velké Karlovice lákají na „valašské“ moře i procházky zimní krajinou

Přemýšlíte, kam vyrazit na hory a do přírody, i když ještě nebude sníh a podmínky k lyžování? Místem, kde se ani v zimě nikdy nebudete nudit, jsou Velké Karlovice na Valašsku. Tady si každý najde, co ho baví – výlety, kulturu, odpočinek ve wellness i skvělou gastronomii. A myslí tady i na děti!

Velké Karlovice, Lanterna (Foto: www.lanterna.cz)

Možná tuhle malebnou vesničku znáte, i když jste sem zatím neměli možnost zavítat. Velké Karlovice totiž „hrály“ v seriálu Doktor Martin s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. Tahle obec leží v tom nejvýchodnějším cípu České republiky, kde už sousedí se Slovenskem.

Velké Karlovice jsou jako stvořené pro výlety a procházky i v zimě, třeba s holemi nordic walking. Ostatně – pokud se ubytujete v některém z místních hotelů (např. hotel Horal nebo Lanterna), hole vám tu v recepci ochotně půjčí zdarma i s mapou doporučených tras.

Chcete-li se ale nejprve trochu rozhlédnout po kraji, vydejte se rovnou z parkoviště u sjezdovky Razula na nenáročný výšlap k blízké, celoročně přístupné rozhledně Miloňová. Hezké pohledy se vám ovšem naskytnou i při procházce po samotných Velkých Karlovicích.

Jen se tak trochu ohřát

Odpoledne se brzy stmívá a je nejlepší zamířit do některého vyhřátého wellness. Velkým lákadlem Velkých Karlovic, přístupným široké veřejnosti, je relaxační centrum Wellness Horal v hotelu Horal s trojicí termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou na 36 °C.

Součástí wellness je i fitness centrum a rozlehlý saunový svět s nabídkou thajských, ayurvédských a jávských masáží i kosmetických procedur. V nabídce tady mají i speciální masáž nohou, kterou oceníte nejen po delším výletě. Otevřeno je denně od 9:30 do 21:30 hodin, a pokud jste hosty hotelu Horal nebo Lanterna, máte vstup zdarma.

Wellness Horal také patří k tuzemským průkopníkům moderních trendů v saunování a jako jedno z mála wellness center u nás nabízí každodenní saunové rituály. „Jde o zpestření saunování za asistence saunéra, který víří horký vzduch v sauně pro zvýšení pocitu horka a podává návštěvníkům různé tělu prospěšné produkty k potírání pokožky. Rituály se konají zdarma osmkrát denně, jeden pak v 10 hodin ráno pro děti. Rodinné saunování je skvělým prostředkem k budování imunity,“ dává zajímavý tip Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Možná ale hledáte spíš místo, kde budete mít na relaxaci naprostý klid. Komorní atmosféru nabízí L-Spa nedalekého Spa hotelu Lanterna (stojí nedaleko od Horalu a mezi oběma hotely funguje shuttle servis). Tady si odpočinete v krytém bazénu s vodními atrakcemi (28-29 °C, plocha 56 m²), ve whirlpoolu se slanou vodou a úžasný relax si můžete dopřát v saunovém světě s ochlazovacím jezírkem. I zde se pravidelně konají saunové rituály, a to vždy od pátku do neděle. Pohodový den můžete završit odpočinkem na vyhřátém lehátku s šálkem čaje a výhledem prosklenou stěnou do překrásné beskydské krajiny.

Velké Karlovice, Lanterna (Foto: www.lanterna.cz)

Co si dáme dobrého?

Valašsko proslavila i typická krajová kuchyně. Vždyť kdo by neznal kyselici, halušky, frgály a další valašské speciality. Stačí navštívit některou z karlovických hospůdek, a můžete začít ochutnávat. Některé z nich povýšily valašskou kuchyni na skutečný gurmánský zážitek. V restauraci hotelu Horal připravují speciality, jako je pomalu pečené jehněčí kolínko na majoránce s pohankovým kubou, jelení ossobuco se slaninovým pyré nebo lehce uzené hovězí srdce s pohankovými noky a kaštany. Zvěřina pochází přímo z okolních lesů. V restauraci Spa hotelu Lanterna můžete ochutnat pokrmy jako Telecí Rib eye steak s dýňovým pyré, tarhoňovým risottem a brokolicí nebo Filet Mignon s foie gras, s tagliatelle a hříbky.

Skutečný gurmánský koncert vás pak čeká v restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna. Šéfkuchař a jeho tým si zakládají na vysoké úrovni gastronomie s důrazem na krajovou kuchyni, ale v moderním pojetí a s využitím místních surovin. Šestichodové degustační menu a dokonalý zážitek umocňuje degustace vín prémiových vinařství za asistence someliéra.

Velké Karlovice, Ztracenec (Foto: www.lanterna.cz)

Tip: Zimní dovolená v Beskydech pro celou rodinu!

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích v zimě nabízí výhodné několikadenní pobytové balíčky pro rodiny se skipasem a neomezeným wellness v ceně. Do sytosti si tady užijete lyžování ve Ski areálu Razula, běžkování na upravených stopách s možností bezplatného zapůjčení lyží a hůlek či výukou ve vlastní lyžařské škole, bowling na hotelu Horalu, zimní Golf pro každého i příjemné výlety v okolí Velkých Karlovic. Odpočinete si v termálních bazénech Wellness Horal, ti, kdo se ubytované ve Spa hotelu Lanterna také v L-Spa, při saunování a saunových rituálech (ve Wellness Horal se konají až 8x denně, v Lanterně o víkendech) a vybírat si můžete z bohaté nabídky exotických masáží a beauty ošetření na Horalu i Lanterně. Děti do 14 let mají navíc ubytování zdarma. Více na www.valachy.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*