Velký návod, jak poznat svůj typ pleti, a jak o ni správně pečovat

Abychom věděli, jak o svou pleť správně pečovat, je třeba znát, jaký typ pokožky máme. Základní dělení je na suchou, mastnou a smíšenou pleť. A každá vyžaduje jinou péči. Jak poznat, který typ pleti máme a jak se o ni co nejlépe starat? Přinášíme vám návod.

Velký návod, jak poznat svůj typ pleti, a jak o ni správně pečovat (Foto www.essente.cz)

„Kromě známého rozdělení pleti na suchou, mastnou a smíšenou uvádějí některé zdroje ještě typ tzv. normální, což ale může být jakýkoliv z výše uvedených typů pleti, pokud se mu dostává správné domácí i salonní péče a je tudíž udržován v optimálním stavu a kondici. Při určování typu pleti můžeme jít několika cestami. Například si můžeme v některém specializovaném dermatologickém centru dopřát vyšetření moderními přístroji, které určí typ a stav naší pleti. Ale úplně nejjednodušší způsob, který si může každý z nás sám provést v domácích podmínkách, je test pomocí ubrousků,“ doporučuje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová. A jak takový test probíhá?

Postup:

  1. Nejprve si obličej odlíčíte a pečlivě umyjete mycí emulzí (zkuste třeba Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, kterou koupíte na www.essente.cz za 390 Kč). Osušíte jej a počkáte minimálně 30 minut. Mezitím na pleť nenanášíte žádné kosmetické přípravky.
  2. Po uplynutí 30 minut začnete postupně přikládat čisté ubrousky na obličej. Nejprve na střed čela. Zlehka přitisknete, a hned uvidíte, zda ubrousek zůstal čistý, nebo se na něm objevil mastný obtisk.
  3. Stejným způsobem postupně otestujete stav pleti na nose, bradě a na tvářích.
Velký návod, jak poznat svůj typ pleti, a jak o ni správně pečovat (Foto www.essente.cz)

Výsledky:

Suchá pleť 

Zůstanou-li ubrousky čisté, jedná se s největší pravděpodobností o suchou pleť. „Suchá pleť je jemná, bez viditelných pórů, nemívá problémy s akné, ale stárne nejrychleji. Proto je důležité ji nejen průběžně hydratovat, ale dodávat ji i účinné látky, aby zůstala vláčná a elastická. Suchá pleť také dobře snáší mastnější krémy,“ upozorňuje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová.

Vyzkoušejte: Essenté Beauty Box Moisture Control Intense je kompletní sada produktů pro intenzivní hydrataci pokožky, vhodná pro suchou i velmi vysušenou pleť. Stimuluje buněčnou aktivitu, aktivuje ochranné mechanismy v kůži, zvyšuje pevnost a pružnost pokožky. Beauty Box obsahuje Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, Essenté Zklidňující pleťové tonikum, Essenté Hyaluronový booster, Essenté Výživný hydratační krém a jako dárek Essenté Premium hydratační krém a 3 testery. Essenté Beauty Box Moisture Control Intense koupíte na www.essente.cz za 2 630 Kč.

Mastná pleť

Pokud se po testu na všech ubrouscích objevily mastné obtisky a pleť má navíc všude viditelné póry, půjde zcela jistě o mastnou pleť. „Taková pleť samozřejmě vyžaduje důkladnější péči, protože dochází k nadměrnému mazotoku. U mastné pleti se často objevuje v dospívání akné, které někdy přetrvává až do dospělosti. Oproti tomu má ale mastná pleť jednu velkou výhodu – stárne totiž nejpomaleji, což je dáno tím, že se mnohem více promašťuje,“ vysvětluje kosmetička.

Vyzkoušejte: Essenté Beauty Box Acne Control Intense je sada přípravků pro intenzivní péči při akné. Přípravky působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes, problematické oblasti ihned zklidní a pomohou s obnovou běžných funkcí pokožky. Sada je vhodná pro pleť mastnou, problematickou a se sklony k akné. Obsahuje: Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3 %, Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, Essenté Aktivní booster při akné, Essenté Zklidňující krém a jako dárek Essenté Therapy krém a 3 testery. Essenté Beauty Box Acne Control Intense koupíte na www.essente.cz za 2 710 Kč.

Velký návod, jak poznat svůj typ pleti, a jak o ni správně pečovat (Foto www.essente.cz)

Smíšená pleť

Poslední možností je pak situace, kdy po testu zjistíme, že ubrousky po přiložení na tváře zůstaly čisté, ovšem ty přiložené na střed obličeje (čelo, nos a brada) nesou stopy mastnoty. V takovém případě se jedná o smíšený typ pleti. „Při péči o smíšenou pleť, která se v naší populaci vyskytuje nejčastěji, je třeba respektovat různé nároky pokožky. Jedná-li se o pleť mladou, s mastnější T-zónou, volíme lehké hydratační boostery a krémy, abychom stav mastné pleti ještě nezhoršili. U zralejší smíšené pleti pak udělají výbornou službu anti-ageing přípravky v kombinaci s hydratačními,“ vysvětluje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová.. Zároveň připomíná, že typ pleti je daný genetikou – nemění se, ale co se během života několikrát promění, je aktuální stav naší pleti. Ten ovlivňují například hormonální změny, zdravotní stav, psychika i náš životní styl.

Vyzkoušejte: Essenté Beauty Box Lift Active Intense Sada přípravků anti-ageing péče pro výrazné vyhlazení vrásek je vhodná pro zralou pleť se ztrátou pružnosti a s viditelnými vráskami. Beauty Box obsahuje Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, Essenté Jemný odličovač očí, Intenzivní zpevňující booster a Essenté Aktivní liftingový krém a také jako dárek unikátní Essenté Expres krém proti vráskám, který se používá i jako neinvazivní šetrná a netoxická alternativa botoxového ošetření. Součástí sady jsou i tři testery. Essenté Beauty Box Lift Active Intense koupíte na www.essente.cz za 2 910 Kč.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*