Vydejte se na Valašsko na kurzy přípravy frgálů, halušek či vánoček!

Jak připravit pravé valašské frgály, halušky či jak (nejen) na vánoční stůl upéct tu nejkřehčí vánočku? To vás naučí na kurzech pečení a vaření v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Valašské frgály
Kurzy pečení frgálů pro dospělé, ale i pro děti v Resortu Valachy Velké Karlovice. Foto: www.valachy.cz

Zpestřete si návštěvu krásné valašské krajiny neobvyklým zážitkem na kurzech, které pořádá Resort Valachy v hotelu Galik. Co se naučit péct typické valašské koláče – frgály? Zkušené pekařky Resortu Valachy vás během necelých tří hodin naučí, jak se vyrábí, a to od chystání těsta a náplně až po upečení. Kurzy pečení frgálů se konají 30. 10. a 20. 11. a kromě nových dovedností si z nich odnesete vlastnoručně vyrobený frgál i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského.

Kurzem přípravy valašských halušek vás 19. 11. provede šéfkuchař a valašský rodák Josef Tydlačka. Za jednu a půl hodiny se naučíte připravit halušky s brynzou a slaninou, na kterých si můžete rovnou pochutnat, nebo si je odnést domů, stejně jako certifikát o přijetí do cechu haluškových kuchařů.

Upéct křehkou a chutnou vánočku vás naučí pekařky Resortu Valachy na kurzu, který pořádají o třech adventních sobotách (3., 10. a 17. 12. 2022). Budete umět správně zpracovat těsto, i ho zaplétat tak, abyste se mohli po vytažení vánočky z trouby chlubit jejím krásným tvarem. Domů si odnesete nejen vyzkoušený recept a mnoho tajných tipů, ale především krásnou a chutnou vánočku.

Všech kurzů se můžete zúčastnit s kamarády nebo i s dětmi (staršími 4 let) a užít si tak společně spoustu zábavy. Kapacita účastníků je omezená, a proto je nutná rezervace předem.

Tip na dokonalý relax: Zážitek z těchto jedinečných kurzů můžete umocnit, když se zdržíte přes noc v blízkém Spa hotelu Lanterna. Užijete si i spoustu odpočinku, protože v ceně pobytu je neomezený vstup hned do dvou wellness center. Při letošní rekonstrukci zde navíc přibyly nové unikátní pokoje se zimní zahradou a vanou a vy si tak můžete užít výhledy na podzimní přírodu přímo z vyhřáté koupele a dát si k tomu sklenku dobrého vína. Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*