Vyrobte si obal na čokoládu, s nímž mlsání není hřích

„Trendem posledních let je zvyk, že si lidé velké i malé pozornosti, jimiž chtějí druhé obdarovat, balí se stejnou pečlivostí, jako vybírají dárek samotný. I čokoláda tak může být krásný drobný dárek, když je pěkně zabalená,“ říká Martina Linková z art shopu a kreativních dílen Aladine.cz a přidává návod na jednoduchý originální obal na čokoládu, který jistě druhé potěší při jakékoliv příležitosti.

Obal na čokoládu Aladine
Originální obal na čokololádu. Foto: www.aladine.cz

Potřebujeme:

 • Sada razítek Aladine StampoClear Kaktusy a Aladine StampoClear Džungle. Tato gelová razítka se používají s akrylovým blokem. Díky průhlednosti materiálu přesně vidíte, kam razítkujete. Obojí koupíte na www.aladine.cz za 199 Kč.

  Nachystejte si vše, co budete potřebovat podle seznamu.
  Nachystejte si vše, co budete potřebovat podle seznamu. Foto: www.aladine.cz
 •  Papíry vyšší gramáže A4 (barevnost je na vás)
 • Akvarelový papír
 • Akrylový bloček
 • Rychleschnoucí podušky
 • Nůžky, lepidlo, 3D lepící čtverečky, pravítko
 • Motouz, kamínky
 • Černý fix

Postup:

 1. Papír A4 si zmenšíme na 21 x 23,5 cm. V místech, kde se bude ohýbat, ho narýhujeme pomocí pravítka. Z akvarelového papíru si ustřihneme jeden papír o velikosti 6,5 x 12 cm a druhý o velikosti 7,5 x 13 cm.
 2. Podušku otiskneme na akrylový bloček a navlhčíme. Uděláme akvarelový otisk na papír, změníme barvu a krok zopakujeme. Barvy se nám můžou i překrývat, vznikne tak zajímavý barevný přechod. Usušíme fénem nebo necháme schnout volně na vzduchu.
 3. Jakmile máme kartičku suchou, natiskneme na ni razítka. Černou fixou uděláme rámeček.
 4. Na kousek bílého papíru si natiskneme květy ze sady StampoClear Džungle a vystřihneme.
 5. Akvarelový papír i květy podlepíme 3D čtverečky a přilepíme na papír o velikosti 7,5 x 13 cm. Mezerou mezi papíry protáhneme provázek. Je jedno, zda bude uprostřed nebo více u kraje. Poskládáme si čoko-obálku, kraje, které se překrývají, slepíme.
 6. Do středu přilepíme základ z razítek, ozdobený květy s kamínky a textem. Vložíme čokoládu a zavážeme. Máme hotovo.

Pro Aladine.cz připravila Gábi „Peslik“ Pešlová

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek, zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*