Vyzrajte na vrásky s peptidy!

Jemné vrásky kolem očí a úst jsou přirozené a dodávají obličeji na výrazu. Ale ty hluboké, které brázdí obličej a přidávají mu léta, rozhodně nejsou žádoucí. Skvělou pomoc přinášejí peptidy, jeden z nejvýraznějších objevů moderní kosmetologie.

Vyzrajte na vrásky s peptidy! (Foto: www.essente.cz)

Využití peptidů je dnes všeobecně považováno za nejperspektivnější směr vývoje v kosmetologii. Jedná se o chemické sloučeniny organického původu, které vznikají spojením několika aminokyselin – takzvanou peptidovou vazbou. A v čem spočívá jejich jedinečnost? „Peptidy dokážou ovlivňovat chování živých buněk v kůži. Jejich správnou kombinací tak máme možnost řídit a ovlivňovat fyziologické procesy, které v pokožce probíhají. A protože jsou přirozenou součástí lidské kůže, nezpůsobují nežádoucí účinky, jako jsou alergie nebo vyrážky,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetologie a farmakologie.

V současné době se peptidy v kosmetice využívají především k regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami, snižování rizika infekce, boji proti vráskám, různým omlazovacím kúrám, ale pomáhají i při zpevňování postavy, odstraňování celulitidy nebo pigmentových skvrn. Například Bodyfensine peptide pomáhá účinně bojovat proti akné. Eyeseryl peptide zase bývá součástí očních krémů, protože dokáže snižovat nadbytečný obsah v pokožce pod očima, zesvětlovat tmavé kruhy pod nimi, vypínat vrásky a vyhlazovat pleť.

Jednička mezi peptidy – SNAP-8™

Jedním z nejvyhledávanějších peptidů v současné době je SNAP-8 peptide. Jedná se o prodlouženou formu známého hexapeptidu Argireline, která je ovšem ještě 30x účinnější! Ne nadarmo se mu říká „šetrný a netoxický botox“ – působí totiž podobně jako botulotoxin, ale bez jeho negativních vlastností, o nichž se často diskutuje.

„SNAP-8™ je neinvazivní a dokáže redukovat intenzitu kontrakcí mimických svalů. Tím snižuje tvorbu mimických vrásek, hloubku těch stávajících, ovšem bez jakéhokoli vlivu na mimiku tváře. To je samozřejmě, spolu s jednoduchou, šetrnou a snadno dostupnou aplikací, jeho velká výhoda oproti botulotoxinu. My jsme výjimečné vlastnosti peptidu SNAP-8™ využili při vývoji několika anti-ageing přípravků. Nejvyšší doporučené množství 10 % peptidu SNAP-8™ obsahuje například Expres krém proti vráskám, který má výrazný liftingový efekt a účinně zabraňuje předčasnému stárnutí pleti,“ přibližuje konkrétní účinky a využití jednoho z nejpopulárnějších peptidů dnešní doby Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté.

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

3 kroky pro viditelné omlazení pleti

Beauty Box Lift Express je sada tří moderních kosmetických přípravků pro viditelné vyhlazení vrásek. Je vhodná pro zralou pleť se ztrátou pružnosti a s viditelnými vráskami. Obsahuje tyto 3 produkty:
1. Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami (100 ml) je odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin, která výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací.
2. Essenté Express krém proti vráskám (50 ml) byl speciálně vyvinut na potlačení nekontrolovatelných kontrakcí mimických svalů, tím předchází tvorbě mimických vrásek, zvláště na čele a okolo očí, a vyhlazuje ty stávající. Krém má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky. Účinně zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Ta po jeho aplikaci vypadá viditelně hladší a zářivější. Vhodný pro pleť zralou, povadlou a unavenou. Velmi snadno se aplikuje a roztírá a hodí se pro denní i noční použití. Ideální jako podklad pod make-up.
3. Essenté Intenzivní zpevňující booster (50 ml) je vysoce koncentrovaný a účinný booster, který proniká do hlubších vrstev pokožky, kde posiluje syntézu kolagenu a elastinu – dvou proteinů nezbytných pro mladistvý vzhled pokožky. Intenzivně vyhlazuje a zpevňuje pleť. Redukuje tvorbu vrásek a brání předčasnému stárnutí pleti. Hodí se pro pleť zralou, povadlou a unavenou. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží.

Beauty Box Lift Express koupíte za 2 300 Kč na www.essente.cz

Profesionální péče

Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetiky Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Více informací najdete na Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*