Zaručený odpočinek od civilizace i stresu? Vydejte se na Valašsko!

Malebná příroda s neporušenými lesy, dřevěnými chaloupkami a stády ovcí na úbočích hor, spousta turistických a cyklistických tras a hlavně: naprostý klid. Dovolená nebo i jen víkendový pobyt ve Velkých Karlovicích na Valašsku vám poskytne dokonalý odpočinek od civilizace i každodenních problémů. U samé hranice se Slovenskem leží magický nedotčený kraj, kde se v minulosti potulovali zbojníci a portáši, strážci hranic. Vy ho můžete objevovat pěšky, na kole nebo s nordic walking holemi, které vám tady rádi půjčí.

Valašsko Velké Karlovice
Skvělé podmínky pro dovolenou najdete v Beskydech. Foto: www.lanterna.cz

„U nás na horách, v okolí našich hotelů, jsou k tomu přímo ideální podmínky díky množství značených turistických tras. K vycházkám lze využít bezplatného zapůjčení holí pro nordic walking v recepcích našich hotelů a rádi hostům poskytneme i mapu našich značených okruhů,“ říká Martina Žáčková, PR manažerka Spa Hotelu Lanterna.

Turistické okruhy Resortu Valachy jsou názorně značené a provedou vás krásným okolím. Každý z okruhů je něčím unikátní: vydat se můžete do Pralesa Razula s původním jedlo-bukovým porostem a řadou chráněných rostlinných druhů, kolem typických valašských roubenek a pastvin plných ovcí, k rozhledně Miloňová, kolem které rostou vzácné vstavače, nebo na horu Soláň s originální naučnou stezkou lemovanou dřevěnými sochami a opředenou pověstmi. Míjet budete řadu studánek a nedotčených lesů. Některé z tras se pak napojují na krásné hřebenovky, jako je trasa Bumbálka – hřeben Javorníků nebo trasa Třeštík – Soláň. Krásné vyhlídkové trasy na vás čekají, když se vydáte k několika místním rozhlednám – Miloňová, Sůkenická a Ztracenec.

Spa hotel Lanterna - fotostezka
Jedinečná fotostezka Valachy nabídne fotogenická zákoutí i dominanty Beskyd. Foto: www.lanterna.cz

Jedinečná fotostezka Valachy zase nadchne milovníky fotografování, protože vás zavede na ta nejzajímavější místa v okolí Velkých Karlovic. Na 12 zastaveních s tipy a radami, jak během výletu co nejlépe zvěčnit krásy přírody, objevíte fotogenická zákoutí i dominanty Beskyd.

A na své si tady rozhodně přijdou také cyklisté, kteří se mohou na kole vydat po místních kopcích i po pohodlné cyklostezce Bečva. Kousek od hotelu je k dispozici půjčovna elektrokol, která před letní sezonou rozšířila svůj vozový park.

Co byste řekli na piknik v přírodě?

Dostanete koš plný dobrot, mapu doporučených míst na piknik a můžete si jít vychutnávat krásy CHKO Beskydy. Službu piknikových košů nabízejí Spa hotel Lanterna, Wellness hotel Horal i Bistro Razula, a oproti „běžným“ piknikům je přizpůsobena zdejším horským podmínkám. „Pro kratší výlet si můžete zapůjčit klasický piknikový koš, pro delší procházku doporučujeme piknikový batoh. Zvolit však můžete také piknikové koše pro dva i celou rodinu na Lanterně, táborákový koš, fitness koš, sladkou či slanou variantu nebo menu pro děti,“ vyjmenovává Martina Žáčková s tím, že hosté Letní dovolené ve dvou či Letní dovolené pro rodiny s dětmi ubytovaní ve Wellness hotelu Horal nebo Spa hotelu Lanterna na 7 nocí mají piknikový koš v ceně pobytu.

Piknik na Lanterně
S piknikovým košem, nebo batohem můžete vyrazit na výlet., Foto: www.lanterna.cz

Dovolená plná hýčkání a zábavy pod širým nebem

Pokud se na Valašsko vydáte na dovolenou, čekají vás dny plné hýčkání, ale také velkého množství aktivit pod širým nebem. „V ceně pobytu u nás je i relaxační masáž, neomezený vstup do hotelového L-Spa i blízkého Wellness Horal s termálními bazény a saunovými rituály, lekce golfu, piknik v přírodě nebo pestrá nabídka aktivit, na jejíž přípravě jsme si dali velmi záležet. Na letošní prázdniny chystáme pro hosty pravidelné ranní lekce jógy na nových venkovních teráskách, aquafitness, výlety za ranním svítáním nebo vycházky s holemi na nordic walking nebo výlety na piknik k místnímu Jezeru, s nímž je spjatá i pověst o dracích od Karla Jaromíra Erbena. Chystáme podvečery s cimbálem nebo pravé letní táboráky za doprovodu hry na kytaru. Nadšenci do vaření se pak mohou zúčastnit našich oblíbených kurzů pečení valašských frgálů, které pořádáme už léta, a za nimiž přijíždějí lidé z celé republiky,“ vyjmenovává chystané novinky Martina Žáčková.

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii ideálním útočištěm pro náročné hosty vyhledávající pohodovou relaxaci a gastro zážitky v Beskydech. Pro náročné gurmány je v hotelu otevřena zážitková restaurace Vyhlídka, nabízející pětichodová menu snoubená s lahodnými víny. V hotelovém L-Spa najdete bazén, saunový svět a bohatou nabídku exotických masáží nebo beauty salon.

Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*