Zima na Šumavě pro rodiny i romantiky

Zasněžená romantická krajina kolem Kašperských Hor láká každý rok více turistů, kteří sem míří nejen na sjezdovky a do krásně upravených lyžařských stop, ale i na procházky za tajemnými hrady, vlky, jeleny, za dobrým jídlem a především za autentickou atmosférou. A je to také skvělý tip, kam se vydat i s dětmi na jarní prázdniny!

Hrad Kašperk
Hrad Kašperk. Foto: www.nebespan.cz

Pokud se na Šumavu vydáte i s dětmi, tady si na rodinné dovolené rozhodně odpočinete. Nebespán v Kašperských Horách totiž pořádá lyžařskou školku all inclusive. „Pokud chcete, aby se vaše děti skutečně naučily lyžovat, nechte je, aby získaly základy lyžování nebo si tříbily styl zábavnou formou výuky v kontaktu s ostatními dětmi. Lyžařskou školku pro děti pořádáme už 12. sezonu za sebou a víme, že to funguje,“ říká Sabina Kmecová, zkušená lyžařská instruktorka a majitelka Nebespán café & apartments.

Dětská lyžařská školka je určena pro děti od 4 do cca 12 let a probíhá v kvalitním lyžařském areálu přímo v Kašperských Horách na uzavřeném dětském hřišti s provazovým vlekem a jezdícím kobercem. Větší děti, které už umějí lyžovat, trénují na velkém vleku. K dispozici mají vyhřívanou odpočívárnu, teplý čaj, svačinku a další vymoženosti.

„Děti vyzvedáváme a vracíme přímo u nás v Nebespánu a rodiče tak ani nemusí sundat bačkory. V lyžařské školce je pak vždy jeden instruktor na maximálně tři začátečníky nebo pět pokročilých, což je velký komfort, který zajistí kvalitu výuky a individuální přístup k potřebám dětí,“ upozorňuje Sabina Kmecová.

Děti se ovšem nenudí ani po návratu ze svahu. V Nebespánu je krásná restaurace s francouzským šarmem, kde nabízejí poctivé domácí zákusky, výbornou kávu, lahůdky francouzské kuchyně i nefalšované šumavské speciality. A nechybí tady ani nadstandardní prostory pro zábavu dětí a tělocvična s hračkami. V době jarních prázdnin (od 4. 2. do 11. 3. 2018) tady mají navíc v odpoledních hodinách pro děti přichystaný zábavný program.

Zasněžená Šumava
Krásná a romantická krajina kolem Kašperských Hor. Foto: www.nebespan.cz

Na Kašperk, za vlky či na speleoterapii?

Děti určitě také ocení krásný, nově otevřený bazén se spoustou atrakcí v nedaleké Sušici, a nezapomenutelná je procházka zasněženou krajinou na blízký hrad Kašperk, kde se natáčela pohádka Anděl Páně s hercem Ivanem Trojanem v hlavní roli.

Jedinečný zážitek ovšem budete mít také, pokud se vydáte do blízkého Srní, kde je unikátní výběh s vlky. „Shlížet na ně můžete ze čtyř set metrů dlouhé visuté lávky. Na naučné stezce a v přilehlém informačním centru se zase dozvíte mnoho zajímavostí z jejich života. Nedaleko odtud je přezimovací obora Baranky, kde se na zimu shromažďují ti největší šumavští jeleni. Můžete je pozorovat při krmení v době oběda,“ doporučuje Sabina Kmecová.

A komu se zasteskne po obchodech a městském ruchu, může se vydat do blízké Sušice. Ve zdejším muzeu je k vidění naprosto unikátní pohyblivý betlém. Vaše děti nebudou vědět, kam dřív s očima. Tolik postaviček a příběhů, to vše za doprovodu známých koled. Jedinečný mechanický betlém skrývá 30 velkých figur a dále 150 menších pevných a 150 pohyblivých. Nad těmi všemi sedí na lavičce slavný šumavský spisovatel Karel Klostermann.

To vše se bude jistě líbit i dospělým, kteří se sem vydají za trochou romantiky bez dětí. I na ty čeká skvělá lyžovačka a krásně upravené bílé stopy, do nichž mohou vklouznout…

Hned vedle Nebespánu se můžete svěřit do rukou kosmetičky, manikérky, pedikérky a dalších odbornic na krásu anebo se vydat za šumavským wellness unikátem, jímž je speleoterapie neboli léčebná relaxace v jeskyni v sousedních lázních.

Kašperské Hory
Kašperské Hory. Foto: www.nebespan.cz

Kus lahodné Francie na Šumavě

Pokud hledáte místo, kde se atmosféra nese od rána do večera v gurmánském duchu, je Nebespán přímo na náměstí v Kašperských Horách to pravé místo. Ráno si dáte v restauraci, v duchu prvorepublikových kaváren s klasickými thonetkami a pohodlnými křesílky, špičkovou kávu připravenou na legendárním kávovaru, k tomu ochutnáte domácí dortík či lahodný zákusek od nápadité cukrářky Jany. Na oběd či večeři vás tady čekají speciality francouzské nebo šumavské z regionálních potravin, jež připravuje šéfkuchař François Thuille, který pochází z francouzského Cognacu.

Nebespán je ale také vůbec prvním boutique hotelem na Šumavě a můžete se přímo nad kavárnou ubytovat v komfortních apartmá nebo nových romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce.

Zdroj: www.nebespan.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*