Zima s lyžováním i špičkovým wellness? Valašsko vás překvapí!

Přes den brázdit sjezdovky či běžkařské stopy, pak zaplout do vyhřátého bazénu, svěřit unavené svaly asijským masérkám, zapotit se při saunových rituálech a nakonec si pochutnat na specialitách mistrů kuchařů… Jestli si právě takto představujete svou ideální zimní dovolenou, vyrazte na ni do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, u hranice se Slovenskem.

Hotel Horal Velké Karlovice
Hotel Horal Velké Karlovice. Foto: www.lanterna.cz

Komplex hotelů s relaxačním centrem Wellness Horal a Ski areálem Razula je ideálním místem nejen pro rodiny s dětmi, které preferují lehčí lyžařské terény a dostatek zábavy „po setmění“, ale uchvátí i milovníky procházek, zkušenější lyžaře, skialpinisty a také běžkaře.

Přes den si můžete zalyžovat ve Ski areálu Razula či v některém z desítky dalších středisek propojených společným skipasem nebo také vyrazit na běžky. Velké Karlovice jsou vyhlášené sítí 40 km kvalitně upravovaných stop. Nebo se vydejte jen tak na procházku krajinou posetou valašskými chaloupkami ke třem místním rozhlednám…

Vánoce na horách
Pobyt v bazénu vám zpříjemní výhled na zasněženou krajinu. Foto: www.lanterna.cz

Z lyží do termálního bazénu

Po dni na mrazivém vzduchu přijde vhod odpočinek. Ten vám v Resortu Valachy dopřeje vyhlášené relaxační centrum Wellness Horal v hotelu Horal s termálními bazény vyhřívanými až na 36 °C. Prohřát se můžete i v saunách a venkovním whirlpoolu nebo si dopřát exotickou masáž od masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie.

Jedinečným zážitkem jsou také saunové rituály pořádané až devětkrát denně, z toho jednou speciálně pro děti. Malí návštěvníci mají v Resortu Valachy k dispozici i dětské koutky, bowling, animační programy nebo zimní lyžařský park Razulák. Novinkou je pak možnost vyzkoušet si indoor golf s instruktorem při programu Zimní golf pro každého.

Běžkování na Valašsku
Běh na lyžích je u nás stále více populární a není se čemu divit. Foto: www.valachy.cz

Zimní dovolená se skipasem v ceně

Nesmíme zapomenout ani na jídlo. Hotelové restaurace nadchnou každého milovníka moderní krajové gastronomie, zvláště pak zážitková restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna nabízející každé dva měsíce jiné šestichodové menu.

Jestliže vyrážíte na hory hlavně za lyžováním, nejvíc oceníte zvýhodněné balíčky zahrnující slevu na skipas, masáž, romantickou večeři, ve Spa hotelu Lanterna i pozdní oběd a hlavně – neomezený vstup do wellness a termálních bazénů a ubytování dětí zdarma.

Nesportovcům pak doporučujeme balíček Romantické hýčkání s neomezeným vstupem do wellness, s masáží, beauty ošetřením, degustační večeři a snídaní do postele.

A pokud máte málo času, zkuste jednodenní relaxační pobyt bez ubytování Wellness den pro zdraví, který zahrnuje celodenní pobyt ve wellness, masáž a tříchodový oběd.

Masáž hotel Lanterna
Wellnes si užijí hlavně rodiče. Foto: www.lanterna.cz

Děti se baví, rodiče odpočívají

Pro nejmenší děti jsou pro jejich lyžařské začátky ideální podmínky na sjezdovce Horal, která stojí „sólo“, je dlouhá 350 metrů, zároveň široká, mírná, a tedy bezpečná, a nejezdí tam prakticky nikdo kromě dětí a jejich rodičů. Nově je zde k dispozici i 51 metrů dlouhý pojízdný koberec. Hned vedle jsou termální bazény, kde se děti báječně ohřejí. Ve Wellness Horal denně pořádají také saunování pro děti a v celém resortu se pak koná nespočet akcí, při nichž se nejmenší zabaví a rodiče si (zaslouženě) odpočinou…

  • Ski areál Razula je součástí Skiregionu Valašsko, díky kterému je možné lyžovat v 8 areálech v Beskydech na jeden skipas (Razula, Machůzky, Kohútka, Kyčerka, Jezerné, Bílá, Mezivodí, Karolinka).
  • Ideální podmínky na běžky: V údolí najdete na 50 km tras s výborným rovinatým terénem vhodným i pro začátečníky a děti a dalších 50 km na hřebenech.
  • Beauty rituály: Novinkou ve Spa hotelu Lanterna i v hotelu Horal jsou nové beauty rituály s kosmetickou značkou Lakshmi, která je v ČR novinkou.

Tipy na další zajímavé akce a pobyty najdete na www.valachy.cz

Lyžování ve Ski areálu Razula
Parádní lyžovačka ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Foto: www.lanterna.cz

Resort Valachy Velké Karlovice tvoří hotely Spa hotel Lanterna, Wellness Horal a hotel Pod Javorem se dvěma relaxačními centry, Ski areálem Razula, devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal a další nabídkou služeb a aktivit uprostřed krásné přírody Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Komplex je situován v údolí Léskové, jen pár kilometrů od hranice se Slovenskem. Spa hotel Lanterna je určen těm, kdo hledají klidnější relaxaci a zážitkovou gastronomii. Jeho zážitková restaurace Vyhlídka uspokojí každého gurmeta. Wellness hotel Horal nabízí koupání v trojici termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C, relaxaci v saunovém světě a vyhlášené exotické masáže a saunovací rituály. Mottem Resortu Valachy je nabídnout návštěvníkům pestrou dovolenou – mohou tady holdovat zimním i letním sportům, vydat se za zábavou i za dobrotami tradiční valašské gastronomie a pořádají zde řadu akcí od vyhlášeného Karlovského gastrofestivalu až po seriál závodů Valachy Tour. Ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla v roce 2014 obdržel prestižní ocenění Hoteliér roku Asociace hotelů a restaurací ČR. Více na www.valachy.cz

Zdroj informací: www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*