Živá versus online kultura: 420PEOPLE zve 17. 2. na online konferenci CLASH!

„Jaké to je, když sedíte v divadle a vidíte tanec naživo? A jaké to je, když sedíte u svého notebooku nebo televizní obrazovky a sledujete představení online?“ To jsou otázky, které položili členové souboru současného tance 420PEOPLE youtuberovi Kovymu, moderátorce Kristině Kloubkové a dalším osobnostem v rámci mezinárodního projektu CLASH! Jejich odpovědi si už nyní můžete přečíst na webu 420PEOPLE.org a 17. 2. se můžete zúčastnit poslední online konference projektu CLASH!

Mezinárodní projekt CLASH!
Online festival CLASH! Foto: www.420people.org

Soubor současného tance 420PEOPLE reprezentuje Českou republiku v mezinárodním projektu CLASH! už více než rok. V jejich produkci a v jejich novém centru Maiselovka vznikl nový taneční film ORIGI, jehož tématem je vzájemná adaptace a objevení nového tanečního stylu. Film měl na konci minulého roku premiéru v rámci úspěšného online festivalu s názvem CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL.

420PEOPLE ale pořádá spoustu dalších akcí pod hlavičkou projektu CLASH! Ve velké míře se zaměřuje na odbornou veřejnost. Pořádá taneční semináře pro studenty uměleckých škol, odborné diskuse v tematických „laboratořích“, které jsou určeny tanečníkům a choreografům, či několikadenní semináře a workshopy. Velká řada akcí je ale určena i širokému publiku. Soubor se totiž v projektu zabývá rozvojem příznivců tance z řad veřejnosti.

A právě takovou a závěrečnou akcí je online konference, která se bude konat 17. 2. v 16:00 a pro veřejnost je zdarma (detaily najdete na www.420people.org). „V rámci projektu jsme oslovili pět zajímavých osobností – youtubera Kovyho, moderátorku Kristinu Kloubkovou a další, aby se vyjádřili k tématu kultura online. Jejich názory najdete již nyní na našem webu 420PEOPLE.org. V závěrečné konferenci se pak o slovo přihlásí taneční soubory z celé Evropy. Za 420PEOPLE vystoupí choreograf a umělecký ředitel souboru, Václav Kuneš. Všichni zájemci se mohou zúčastnit konference online na našich facebookových stránkách,“ říká Aneta Jochim, produkční 420PEOPLE a jedna z pořadatelek konference.

Václav Kuneš 420PEOPLE
Václav Kuneš. Foto: www.pixpo.cz

Propojujeme taneční světy i lidi

„Bylo nám velkou ctí zapojit se do tohoto světového projektu, protože v tanečním světě má velké renomé. Jeho hlavní myšlenka – propojit všechny taneční světy i všechny, kdo mají rádi tanec, a podporovat tanečníky v jejich rozvoji – je navíc podstatou toho, co děláme my, takže jsme tam hned našli velké souznění,“ říká Václav Kuneš, umělecký ředitel souboru 420PEOPLE, který je celosvětově uznávaným choreografem a tanečníkem.

Projekt CLASH! propojuje klasické formy tance s tancem současným, mladé tanečníky i zájemce všech tanečních úrovní z nejširší veřejnosti s kapacitami tanečního světa a propojuje také svět jako takový. A právě tomu se věnuje i soubor současného tance 420PEOPLE, který patří už 13 let k tomu nejlepšímu, co česká taneční scéna nabízí. Do jeho názvu si tvůrci, Václav Kuneš a Nataša Novotná, vepsali českou telefonní předvolbu, a splnili si (po návratu z působení v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla – Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána) sen vybudovat v Praze špičkový soubor současného tance.

To se jim povedlo: do jejich repertoáru patří u diváků již velice oblíbené představení PANTHERA, které odhaluje tajemství vzniku samotného lidstva, THE WATCHER s kapelou Please The Trees, jež je nejen taneční, ale i hudební extází, a představení Křehkosti, tvé jméno je žena, v němž se setkají vynikající herci Národního divadla se současným tancem. 420PEOPLE pořádá pravidelné tvůrčí pohybové workshopy a ve svém novém studiu Maiselovka v centru Prahy budete moct brzy navštívit nejrůznější pohybové a taneční lekce. V současné době tady členové souboru natáčejí online lekce nazvané Druhá vlna pohybu (více informací najdete na GoOut) a zatančit si tak s nimi můžete i vy.

Soubor současného tance 420PEOPLE
Soubor současného tance 420PEOPLE. Foto: www.pixpo.cz

Soubor současného tance 420PEOPLE je součástí mezinárodního projektu CLASH! s podtitulem When classic and contemporary dance collide and new forms emerge. Probíhá na území Itálie, Polska, Portugalska, Bulharska a České republiky. Je určen profesionálním tanečníkům, choreografům a týmu spjatému se souborem 420PEOPLE – především v části, která se věnuje vývoji metodiky efektivní práce s tanečníky a jejich vzdělávání. Projekt je prostřednictvím online akcí určen i široké veřejnosti. Koordinátorem projektu je taneční a produkční centrum Balletto di Roma (Itálie), partnery jsou: Art Link Founda@on (Derida Dance Center, Bulharsko), Companhia de Dança de Almada (Portugalsko), Universita Degli Studi di Roma La Sapienza (Itálie) a Polski Teatr Tanza (Balet Poznanski, Polsko). Projekt podporuje Evropská unie programem Kreativní Evropa.

Více na www.420PEOPLE.org.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*