420PEOPLE a Orchestr BERG se spojily v novém hudebně-tanečním projektu INspiraCe

INspiraCe, tak se jmenuje nový experimentální hudebně-taneční projekt, který vznikl díky exkluzivnímu spojení tanečního souboru 420PEOPLE a Orchestru BERG. Jeho premiéra se koná 17. a 18. 8. 2021 v divadle Archa. A vy se můžete těšit na unikátní symbiózu choreografie Sylvy Šafkové a hudby Tomáše Reindla, která dává vyniknout interakci tanečníků a hudebníků. A rozhodně je v ní prostor i pro improvizaci!

420people - představení INspiraCe
Nový experimentální hudebně-taneční projekt INspiraCe má premiéru v divadle Archa. Foto: www.420people.org

Experimentální hudebně-taneční projekt 420PEOPLE a Orchestr BERG převádí na jeviště divadla Archa skladatelské postupy a principy společně s choreografií Sylvy Šafkové.

V názvu představení se skloubí inspirace kultovní skladbou Terryho Rileyho „In C“ z roku 1964, ale i celý žánr minimalistického přístupu k hudbě. Umocňuje tak umělecký zážitek nejen milovníkům tance.

Jasná choreografie a jistá dávka improvizace a interakce tanečníků s hudebníky v autorské hudbě Tomáše Reindla vás přesvědčí o tom, že minimalismus nemá jen jednoduché linie. Scénografie, vytvořená na základě repetitivních tónů a minimalistických prvků celého představení, se přelévá, pohybuje, stejně jako hudba a její tóny. Nenechte si ujít nový hudebně-taneční projekt v divadle Archa!

  • Choreografie: Sylva Šafková
  • Autorská hudba: Tomáš Reindl / Omnion
  • Scénografie & kostýmy: Anna Chrtková
  • Světelný design: Martin Špetlík

ÚČINKUJÍ:

  • 420PEOPLE – Francesca Amante, Tomáš Červinka, Francesca Ginepro, Simona Machovičová, Filip Staněk
  • Orchestr BERG – Jana Jarkovská (flétna), Jana Kubánková (housle), Kateřina Lískovcová (viola), Helena Velická (violoncello), Zlata Vohryzková (klarinet) & Tomáš Reindl / Omnion (elektronika, tabla atd.)

Představení proběhne za dodržení aktuálně platných mimořádných opatření.

Více informací najdete na: https://www.divadloarcha.cz/cz/pokladna-a-vstupenky.html

Soubor současného tance 420PEOPLE je spojením moderní interpretační úrovně, profesionality, výjimečné originality, promyšlené hravosti a odvahy, se kterou soubor přivádí na jeviště svých představení slovník současného tance už 14. rokem.

Více na www.420PEOPLE.org

Orchestr BERG se zaměřuje na současnou hudbu a podporu českých skladatelů především mladších generací. Hudbu kombinuje s filmem, tancem, divadlem či výtvarným uměním. Své posluchače často zve do netradičních prostor. Ve světové premiéře uvedl na dvě stovky nových děl. Svou 20. sezónu oslavil mimo jiné získáním prestižní ceny Prix Italia.

Více na www.berg.cz

Divadlo Archa je prostor pro současná scénická umění bez ohledu na hranice mezi žánry. Od svého založení v roce 1994 si vybudovalo pověst na domácích i mezinárodních scénách jedinečnou dramaturgií a inovativními projekty. Nemá stálý divadelní soubor a funguje jako produkční dům poskytující umělcům prostor pro jejich tvorbu.

Více na www.divadloarcha.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*