420PEOPLE tvoří a tančí i v online světě!

Soubor současného tance 420PEOPLE vstoupil do nového roku po exkluzivních premiérách hned několika svých nových tanečních filmů. Všechny vznikly zcela v produkci 420PEOPLE, v jejich novém studiu Maiselovka a jsou stále ke zhlédnutí. I vy tak můžete ukojit svou touhu po kultuře, umění a kráse.

420PEOPLE - online lekce
Taneční soubor 420PEOPLE představil v premiérách hned několika svých nových tanečních filmů. Foto: www.420people.org

„Pro toto období je typické nekončící hledání. Hledání obyčejného pocitu, že to, co děláme, má smysl. Hledání a (znovu) objevení milionu důvodů, jak a čím v této těžké době – pro kulturu i obecně – můžeme přispět k tomu, abychom lásku ke kultuře a k životu obecně nikdy neztratili. Jsme rádi, že jsme mohli a můžeme stále dál tvořit. Podařilo se nám zrealizovat několik tanečních filmů, nespočet online tanečních lekcí pro veřejnost a stále máme nekonečno nápadů,“ říká Václav Kuneš, umělecký ředitel souboru 420PEOPLE, s tím, že tohle všechno by se nemohlo dít bez obrovské podpory lidí.

„Lidé mají více než kdy jindy čas i potřebu bilancovat. Prostě se na chvíli zastavit a podívat se trochu zpátky, co že se všechno seběhlo, a proč děláme to, co děláme. My jsme spolu, doufám, našli to, jak i v téhle chmurné době přinést druhým trochu radosti. Věřím, že tanec, zpěv, hudba – prostě živé umění – má šanci nabíjet, inspirovat, pohladit po duši nebo i motivovat,“ doplňuje Václav Kuneš.

OHNĚ STROJE – KONKURZ na život

A přesně takový je taneční film OHNĚ STROJE – KONKURZ, který vznikl v režii Jaroslava Brabce a v choreografii Václava Kuneše. Děj tohoto filmu se odehrává (jak jinak) na konkurzu, kde je castingovým režisérem herec David Prachař. Ale to, co se na konkurzu stane, už tak samozřejmé není. Trojice nadějných adeptů (tanečníci ze 420PEOPLE Simona Machovičová, Francesca Amante a Filip Staněk) se totiž dostanou dál, než čekal i sám režisér. Dvanácté stejné muzikálové číslo ho zvedne ze židle. Adept s číslem 451 mu stepuje kolem hlavy. To už není obyčejný casting. Režisér už nesedí sám v bezpečí za hradbou svých stolů. Vlastně sedí, ale už to nejsou stoly. A není sám. Show must go on. Je to Konkurz. Na život.

Film OHNĚ STROJE – KONKURZ zhlédnete na portálu GoOut a vstupenky koupíte zde.

420PEOPLE - THROUGH GLASS: za zrcadlo k vlastní realitě
THROUGH GLASS: za zrcadlo k vlastní realitě. Foto: www.420people.org

THROUGH GLASS: za zrcadlo k vlastní realitě

Další z tanečních filmů, který vznikl v dílně 420PEOPLE, nese název THROUGH GLASS a vznikl v režii Marka Partyše a v choreografii Sylvy Šafkové. Věnuje se spojení současného tance a vizuálního příběhu, jenž popisuje obraz pokřivené reality. „Avšak podržíte-li ji proti zrcadlu, půjdou písmena opět správným směrem. Through Glass tak může být zároveň vnímáno jako určitá reminiscence na knihu Za zrcadlem, a co tam Alenka našla, i na druhou knihu Lewise Carrola o dobrodružstvích Alenky v pohádkových světech. Film nevypráví příběh o světě za zrcadlem, ale o světě, kde současný tanec dokáže vytvořit novou realitu, která pohádkové světy připomíná,” vysvětluje Václav Kuneš, který ve filmu hraje i tančí spolu se svými kolegyněmi Simonou Machovičovou a Francescou Amante.

Film THROUGH GLASS zhlédnete na portálu GoOut a vstupenky koupíte zde.

420PEOPLE: Film ORĪGĪ
Film ORĪGĪ: Setkání tří tanečních stylů, tří světů… Foto: www.420people.org

ORĪGĪ: Setkání tří tanečních stylů, tří světů…

Poslední z filmů, ORĪGĪ, vznikl vlastně jako první ze všech. Režie se ujal Tomáš Vlček, choreografie Václav Kuneš a jeho online premiéra byla vrcholem zapojení souboru 420PEOPLE do mezinárodního projektu CLASH!

„Po setkání s něčím novým hledáme způsob, jak se přizpůsobit. A právě tato adaptace je základním tématem filmu. Jeho děj spojuje tři tanečnice, které mají svůj osobní, základní pohybový a taneční styl. Představte si balerínu (klasický balet), tanečnici na vysokých podpatcích (styl Broadway) a představitelku bojových umění (současný tanec). Tyto tři tanečnice a jejich různorodé styly se setkávají v jednom okamžiku a jediným možným způsobem, jak mohou společně pracovat a komunikovat, je „vzájemně se sobě přizpůsobit“. Díky úvodnímu duelu (střetu!) mezi tanečnicemi se vytvoří nový (čtvrtý) styl, díky kterému spolu budou moci fungovat. Děj vede k tomu, že hlavním a nejlepším komunikačním prostředkem je naše vlastní tělo. Tělo je nejlepší technologie a klíč ke komunikaci,“ přibližuje Václav Kuneš.

Film ORĪGĪ zhlédnete na portálu GoOut a vstupenky koupíte zde.

420PEOPLE je soubor současného tance, který patří už 13 let k tomu nejlepšímu, co česká taneční scéna nabízí. Založili ho Václav Kuneš a Nataša Novotná po návratu z jednoho z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla – Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Společná vize vybudovat v Praze svůj vlastní soubor současného tance dala vzniknout značce 420PEOPLE, která v sobě má vepsanou českou telefonní předvolbu a v současné době působí na české i mezinárodní divadelní a taneční scéně. Soubor 420PEOPLE je spojením moderní interpretační úrovně, profesionality, výjimečné originality, promyšlené hravosti a odvahy. Do jeho repertoáru patří představení PANTHERA, které odhaluje tajemství vzniku lidstva, THE WATCHER s kapelou Please The Trees, jež je nejen taneční, ale i hudební extází, či představení Křehkosti, tvé jméno je žena, v němž se setkají herci Národního divadla se současným tancem. 420PEOPLE pořádá pohybové workshopy a lekce pro veřejnost (online i offline) ve svém studiu Maiselovka v centru Prahy.

Více www.420PEOPLE.org

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*