9 otázek, které vám usnadní správný výběr stanu

Rodinný stan musí splňovat jiné požadavky než ten pro putování na kole. Hodně věcí ale mají společných. Které to jsou a co si ohlídat, aby vás stan nezklamal? Nejlépe to zjistíte, když si do několika z nich vlezete. To umožní prodejní Výstava stanů a vybavení do přírody, která se koná od 29. 5. do 16. 8. v pražských Letňanech.

4camping.cz - Turistický stan Robens Boulder 2
Turistický stan Robens Boulder 2. Foto: www.4camping.cz

„Když si pořizujete stan, je nejlepší vyzkoušet si ho osobně. Protože nic nenahradí pocity a zjištění, které budete mít, když v postaveném stanu chvíli pobudete. Myslete na své pohodlí a nezapomeňte, že může přijít i špatné počasí. Proto je důležité předem zjistit, jak je provedena podlážka, předsíňka… A důležitým detailem je i umístění větracích otvorů – měly by být v co největší výšce stanu a vybaveny uzavíracím mechanismem přístupným zevnitř, abyste za deště nemuseli vylézat ven. Než stan definitivně vyberete, vyplatí se položit si pár otázek,“ doporučuje Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz, který je už tradičně pořadatelem prodejní Výstavy stanů a vybavení do přírody, která se koná od 29. 5. do 16. 8. 2020 v areálu PVA EXPO Praha Letňany. Letos tu bude k vyzkoušení více než 300 stanů!

9 otázek, které se vyplatí si položit při výběru stanu

1. Kolik váží?

U rodinných na hmotnosti nezáleží, ale při nošení stanu na zádech rozhoduje každý gram.

2. Mám dost místa na ležení?

Vždy je nutné vyzkoušet, zda se do stanu pohodlně vejdete. Důležité hlavně u kopulí!

3. Je stabilní a odolný?

Pevnost konstrukce určují hlavně tyče. Ocel je nejpevnější, pak dural, nakonec laminát.

4. Bude v něm světlo i ve dne?

Světlá barva tropika propouští světlo, takže si můžete ve stanu i přes den číst bez lampičky.

5. Je zaručen optimální přísun vzduchu?

Upřednostněte větrací otvory umístěné co nejvýše s uzavíracím mechanismem přístupným zevniř stanu.

6. Budou šňůry vidět v noci?

Lepší jsou šňůry s reflexní úpravou, které ve tmě upozorní kolemjdoucí na překážku.

7. Jak je řešená předsíňka?

Dostatečně přetažená předsíňka nad vnitřním stanem předejde tomu, aby do stanu napršelo.

8. Ochrání mě podlážka před deštěm?

Podlážka se zvednutím 20 cm zabrání tomu, aby šikmo cákající voda pronikla pod tropiko.

9. Je uvnitř dost úložných prostor?

V interiéru by měl být dostatečný počet kapes, věšáčků atd. pro přehledné odložení věcí.

Stany pro každou příležitost

Rodinný stan Zulu Pavilion 400 Twin nabízí dvě ložnice a dostatek prostoru až pro 4 osoby. Tunelovou konstrukci tvoří čtyři různě barevné laminátové pruty, abyste při stavbě hned věděli, kam který patří. Ložnice snadno vepnete k vnějšímu stanu. Potěší i možnost připnout do předsíně stanu polyethylenovou podlážku. Dva vchody, střešní průduch a průduchy v obou ložnicích se postarají o příjemné klima i v parných dnech. Stan má dostatek úložného prostoru díky čtyřem velkým kapsám. Ochranu před deštěm zajistí tropiko stanu s vodním sloupcem 3 000 mm a podlepené švy. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za aktuální cenu 3 290 Kč.

Rodinný stan Zulu Pavilion 400 Twin
Rodinný stan Zulu Pavilion 400 Twin. Foto: www.4camping.cz

Turistický stan Robens Boulder 2 nabízí flexibilní prostor pro spaní, vaření a skladování věcí s vynikající vnitřní výškou a šířkou, která umožňuje dvěma lidem sedět pohodlně vedle sebe. Dvojité dveře umožňují snadný přístup a zvýšení cirkulace vzduchu. Stan je z ohnivzdorné látky, podlepené švy zajišťují 100% voděodolnost. Stan má větrací otvory, které jsou chráněné před deštěm a nastavitelné i zevnitř. Praktickou vychytávkou je i kapsa na uschování dveří, které jsou vybaveny moskytiérou. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za aktuální cenu 3 940 Kč.

Turistický stan pro tři osoby MSR Elixir 3 má dvě prostorné předsíně a je vyroben z odolných materiálů, proto je vhodný pro dlouhé treky a horskou turistiku. Tropiko i podlážka mají vodoodpudivou úpravu. Výhodou je možnost stavby tropika bez vnitřního stanu, pokud chcete dosáhnout co nejnižší hmotnosti, i dva velké vchody ve tvaru D s integrovanými odvody vody. Půdorys stanu s jedinečnou dvouprutovou konstrukcí kopule poskytuje dostatek prostoru. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za aktuální cenu 8 769 Kč.

4camping.cz - Turistický stan pro tři osoby MSR Elixir 3
Turistický stan pro tři osoby MSR Elixir 3. Foto: www.4camping.cz

Kde se vybavit na výlety, rodinnou dovolenou, na tábor i na expedice?

Na 23. ročníku největší evropské prodejní Výstavy stanů a vybavení do přírody, kterou od 29. 5. do 16. 8. 2020 v areálu PVA EXPO Praha Letňany pořádá e-shop s outdoorovým vybavením www.4camping.cz Na ploše 10 000 m² najdete největší nabídku turistického a outdoorového vybavení 250 outdoorových značek, od stanů, spacáků, karimatek a batohů až po boty, oblečení, kempinkový nábytek a cestovatelské vychytávky. Vyzkoušet si můžete více než 300 vystavených stanů nejrůznějších modelů a ležení se stovkami testovacích spacáků a karimatek. I letos na vás čekají velké výstavní slevy, dárky k nákupu a soutěž o atraktivní ceny, jako je SUV automobil, dovolená dle vlastního výběru, špičkové kolo, hodinky, koloběžky, skialpový set, lety balónem a mnoho dalších. Parkování i vstupné jsou zdarma.

Více na www.vystavastanu.cz, identický sortiment najdete také na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*