Běžkaři i milovníci wellness míří letos na Valašsko

Romantické dřevěné chaloupky poseté po stráních zasněžených kopců, klikatící se stezky mezi nimi a nádherné výhledy do krajiny. To vás čeká v okolí Velkých Karlovic, malebné valašské vesničce v nejvýchodnějším cípu České republiky. V zimě sem ovšem míří nejen milovníci krásné přírody, ale především běžkování a špičkového wellness.

Velké Karlovice
Velké Karlovice se díky bohaté sněhové nadílce proměnily v ráj milovníků zimní zábavy. Foto: www.valachy.cz

Velkou výhodou Velkých Karlovic je jejich poloha v překrásném údolí uprostřed Beskyd, kde se drží sníh zpravidla až do Velikonoc. Jsou zde ideální podmínky pro zimní sporty, zejména pro běžecké lyžování, a to pro sportovce všeho věku i kondice. Přímo ve Velkých Karlovicích je upravováno a značeno 50 km běžeckých tras ve 13 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na tuto síť v údolí navazuje dalších 50 km běžeckých tras na okolních hřebenech. Můžete tak prožít celý den na běžkách, aniž byste opustili území obce.

“Pro úplné začátečníky je vhodná louka pod Spa hotelem Lanterna, kde je několik stop na klasiku i trasa upravená na bruslení (okruh pod Lanternou měří cca 1 km, je zcela rovný a ideální pro správnou výuku běžkařské techniky). Můžete se také vydat na tříkilometrovou trasu mezi Lanternou a Machůzkami, která má správnou šířku i pro bruslení. Přímo u stopy je parkoviště a půjčovna běžek,” říká Martina Žáčková z Resortu Valachy, v jehož dvou hotelech – Lanterna a Horal – se můžete ubytovat a využít výhodných pobytových balíčků, které nabízejí nejen používání skvěle vybaveného wellness, ale také zapůjčení běžek zdarma.

Ve Velkých Karlovicích se také každý rok v lednu koná oblíbený běžecký závod Karlovská 50 nebo Noční stopa Valachy, která je součástí Valachy tour (letos se koná 5. 2. 2022). Jedná se o noční závod s čelovkami a zcela unikátní atmosférou. Akce se navíc může – díky pohodové atmosféře a intervalovým startům, které jsou komfortní pro sportovce, amatéry, a dokonce i pro děti – zúčastnit skutečně každý. A velký zážitek z ní budete mít i jako divák…

Tip: Škola běžeckého lyžování v Beskydech

Pokud se chcete naučit správně běžkovat, nebo si „jen“ vylepšit techniku klasiky i volného stylu, přihlaste se na oblíbený 4denní běžkařský kemp ve Velkých Karlovicích. Začátečníkům i pokročilým se tady budou 14. – 17. 2. 2022 věnovat zkušení lektoři, proberete detaily tréninků, správného běžkování a čeká vás i videoanalýza vašich dovedností a spousta rad, jak vybrat vybavení a jak o něj pečovat, abyste si běžkování co nejvíce užili. Po tréninku na vás čeká komfortní ubytování ve Spa hotelu Lanterna, výborná gastronomie, a především neomezený vstup do hotelového L-Spa a nedalekého Wellness Horal a L-Spa s termálními bazény, saunami, saunovými rituály a kardio fitness. Zdarma také máte relaxační masáž plosek nohou, bezplatný shuttle servis mezi hotely Lanterna a Horal a možnost zapůjčení špičkových modelů běžek Rossignol.

Hotel Lanterna
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích má krásně vybavenou wellness zónu a saunový svět. Foto: www.lanterna.cz

Na své si přijdou lyžaři, příznivci golfu i nadšení pekaři!

Lyžaři tady ocení nabídku upravených sjezdových tratí. Mezi nejoblíbenější patří hlavní sjezdovka Razula u hotelu Lanterna (1 km, převýšení 210 m), kterou využívají k tréninkům i profesionální sjezdaři. Rodiny najdou ideální vyžití na sjezdovce Horal (350 m, převýšení 40 m), kde je při dobrých podmínkách v provozu i snowtubing!

Ti, kdo chtějí zažít něco netradičního, pak mohou vyzkoušet zábavný program pro golfové začátečníky, rodiny s dětmi i aktivní sportovce…. „Na rozdíl od letních měsíců se zimní program odehrává „pod střechou“ v prostorách golfové recepce ve Velkých Karlovicích, kde si s instruktorem vyzkoušíte odpalování, puttování (hru na jamky) i golfový simulátor AboutGolf – vybavení vám tady půjčí. Je to ideální zábava pro dlouhé zimní večery.

A pokud toužíte po zábavě trochu jiného druhu, vydejte se na kurzy pečení pravých frgálů pod vedením zkušených pekařek Resortu Valachy. Během necelých tří hodin se dozvíte více o tomto valašském koláči a naučíte se, jak se vyrábí – od chystání těsta a náplně po upečení. S hotovým výrobkem si odnesete i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského.

Vánoce na horách
Pobyt v bazénu vám zpříjemní výhled na zasněženou krajinu. Foto: www.lanterna.cz

Valašské moře za odměnu

Největším lákadlem Velkých Karlovic je relaxační centrum Wellness Horal s trojicí termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou na 36 °C! Součástí je i fitness centrum a saunový svět s nabídkou thajských, ayurvédských, balijských masáží i kosmetických procedur. Můžete si dopřát exotickou masáž od masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie a v nabídce tady mají i speciální masáž nohou, kterou oceníte po sportu. Otevřeno je denně od 9:30 do 21:30 hodin a ubytovaní hosté hotelu Horal a Lanterna mají vstup zdarma.

Wellness Horal patří k tuzemským průkopníkům moderních trendů v saunování a jako jedno z mála v ČR nabízí návštěvníkům saunové rituály. Jde o zpestření saunování za asistence saunéra, který víří horký vzduch v sauně pro zvýšení pocitu horka a podává návštěvníkům tělu prospěšné produkty k potírání pokožky. Rituály se konají zdarma osmkrát denně, jeden v 10 hodin ráno pro děti. Rodinné saunování je skvělým prostředkem k budování imunity…

Pokud hledáte místo, kde budete mít na relaxaci naprostý klid, komorní atmosféru má nedaleké L-Spa vyhlášeného Spa hotelu Lanterna. Odpočinete si v krytém bazénu s vodními atrakcemi (28-29 °C, plocha 56 m²), ve whirlpoolu se slanou vodou, dopřát si můžete relax v saunovém světě s ochlazovacím jezírkem.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*