Festival japonského filmu EIGASAI 2021 bude Na hraně!

S velkým očekáváním, a po půlročním odkladu, přinese festival Eigasai 2021 opět Japonsko do pražského kina Lucerna. Akce proběhne ve zkrácené verzi 24.–26. září, ale i tak se diváci mohou těšit na premiéru 3 japonských filmů s českými titulky a zábavné sobotní odpoledne ve společnosti geniální komedie kjógen v češtině a energického bubnování na japonské bubny taiko.

„Letošní filmy nabídnou unikátní pohled do japonské společnosti. A to nejen té současné, ale i té budoucí. Motto festivalu je Na hraně! a vyjadřuje jednak nasazení všech organizátorů, akci i přes obtížné podmínky uspořádat, tak odráží fakt, že prostřednictvím filmů tentokrát vstoupíme daleko za hranice společenských pravidel, jak jsme je u Japonska zvyklí vnímat,” říká jeden z pořadatelů festivalu, Ondřej Hýbl, předseda Česko-japonské společnosti.

Festival zahájí 24. 9. v 18.00 film Randen, ve kterém se protíná reálný svět s mystickým. Jezevec a liška, typičtí představitelé japonských nadpřirozených postav, jsou průvodčími snového vlaku, ve kterém se potkává rozmanitá společnost.

V dalším snímku, nazvaném Deset let, nabízí pět současných režisérů pohled do také možné blízké budoucnosti Japonska. Produkce tohoto filmu se ujal oceňovaný režisér Hirokazu Koreeda, jehož snímky známe i z českých kin.

Třetí film Tokijští milenci pak v neděli 26. 9. přinese pohled na složitost i živelnost skrytého života mileneckého páru. Tento snímek je určen publiku již za hranou dospělosti.

Speciální sobotní program přinese jednu z nejúspěšnějších komedií žánru kjógen, hru Hlemýžď. A společně s Divadlem kjógen můžete nahlédnout do zákulisí nejen divadla, ale japonské kultury obecně. “Kjógen je v ČR v češtině hrán již 20 let, diváci si tedy zaslouží i podrobnější vhled. Kdy japonské děti s kjógenem začínají? Jak se 6 století trvající představení dnes zkouší? A co to obnáší obléci se do tradičního kostýmu? Na tyto a mnoho dalších otázek dostanou zájemci odpovědi v sobotu 25. 9. od 16.00 v sále kina Lucerna. Tamtéž diváky nabijí pozitivní energií japonské bubny taiko v podání skupiny Eisa,” dodává Ondřej Hýbl s tím, že na sobotní odpoledne s divadlem a bubny budou mít děti do 10 let vstup zdarma.

Pořadateli festivalu jsou Palác Lucerna a Česko-japonská společnost. Podporu a záštitu akci udělilo Velvyslanectví Japonska v ČR a Hlavní město Praha.

Praktické informace

Vstupné: Na filmové i divadelní představení činí 139 korun. Divadelní představení je pro děti do 10 let zdarma.

Kompletní program a další informace najdete na www.eigasai.cz a www.lucerna.cz

Kontakty pro média:
Ondřej Hýbl, předseda Česko-japonské společnosti, e-mail: ondrej.hybl@gmail.com, tel.: 736 749 904
Haruna Honcoop, PR Eigasai 2021, e-mail: haruna@eigasai.cz, tel.: 777 074 060
Klára Poskočilová, vedoucí produkce Eigasai 2021, e-mail: office@eigasai.cz, tel.: 737 575 458

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*