Hanami – svátek kvetoucích sakur – se bude slavit na pražské Hanspaulce

Svátek kvetoucích sakur Hanami 2023 se uskuteční v sobotu 22. 4. v parku Hanspaulka na Praze 6. Od 10 do 17 hodin zažijete Hanami v jeho autentické podobě, tak jak si ho užívá celé Japonsko právě v těchto dnech. Už čtvrtý ročník vám přináší Česko-japonská společnost.

Hanami – svátek kvetoucích sakur – se bude slavit na pražské Hanspaulce (Foto: www.japan.cz)

Hanami, doslova pozorování květů, bylo dříve doménou šlechty. Když rozkvetly sakury, nastal čas zasít rýži. A proto se moudří panovníci rozhodli k těmto oslavám přizvat i rolníky a prostý lid. Bez ohledu na původ či zaměstnání se všichni společně radovali z příchodu jara a čerpali z té krásy sílu a naději,“ přibližuje svátek organizátorka Sabina Lukášová, manažerka Česko-japonské společnosti.

Hanami je jeden z nejpopulárnějších jarních festivalů v Japonsku vůbec. I dnes ho společně slaví rodiny, přátelé, spolužáci i kolegové. V principu jde o piknik pod rozkvetlými stromy se spoustou jídla, pití, zpěvu a společného klábosení až do večerních hodin.

Přijďte na Hanami. Přineste si vlastní deku, nebo vám můžeme půjčit pro Japonsko typickou modrou plachtu na sezení. Občerstvení si můžete koupit v našich stáncích, které pro vás připraví japonský street food, zelené čaje, nápoj z citrusu yuzu i japonské sladkosti. Dospělým můžeme nabídnout lahodné saké či vyhlášenou japonskou whisky. Po celou dobu festivalu budou k dispozici stánky s drobnostmi pro radost i nefalšovaný japonský bleší trh. Sakury kvetou jen krátký okamžik. Pojďme se společně radovat z pomíjivé krásy jejich květů a načerpejme v probouzející se přírodě sílu a naději do všedních dnů,“ uzavírá Sabina Lukášová.

Hanami – svátek kvetoucích sakur – se bude slavit na pražské Hanspaulce (Foto: www.japan.cz)


Ve 13:30 rozezní park bubeníci na tradiční japonské bubny taiko.
Skupina Wadaiko yosa-yosa se věnuje stylu bubnování, který je typický pro lidové slavnosti i chrámové rituály.

Umění japonské kaligrafie představí paní Mari Kučera. V 15:30 si nenechte ujít její ukázku psaní na velké plátno. Výsledné dílo zrcadlí stav mysli i duši samotného autora. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet napsat vlastní kaligrafii, poskládat origami nebo si vyrobit panenku císaře či císařovny. Pro nejmenší děti jsou připraveny soutěže o drobné ceny. A pro ty, kteří se neobejdou bez hraní digitálních her, budou připraveny konzole s legendárním Mariem od firmy Nintendo. Akce se koná díky podpoře Hlavního města Prahy a Městské části Praha 6. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Více informací: https://japan.cz/2023/04/06/hanami-2023/ a https://www.facebook.com/events/163774609882454

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte přímo Sabinu Lukášovou, manažerku Česko-japonské společnosti: office@japan.cz, tel. 722 099 268

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*