Jak pečovat o zralou pleť, aby ani s léty neztrácela na kráse?

Jemné mimické vrásky dodávají zralé pleti na osobitosti. Ale o další projevy typické pro stárnoucí pleť, jako jsou ochablé kontury obličeje, ztráta pevnosti a pružnosti nebo otoky pod očima, rozhodně nestojíme. Naštěstí s pomocí moderních kosmeceutik dnes můžeme těmto nepříjemným projevům úspěšně vzdorovat. Zeptali jsme se odborníků z české kosmetické firmy Essenté, jak na to.

Péče o pleť (Foto: www.essente.cz)

V čem ženy nejčastěji chybují při péči o zralou pleť?

„Mnoho žen i ve zralém věku chybuje při péči o pleť v tom, že ji odličuje a čistí pouze večer. Ale pleť je třeba vyčistit i ráno – a to platí bez ohledu na věk. Během noci se totiž na povrch kůže vyloučí maz. Ten je nutné ráno spolu se zrohovatělými zbytky kůže odstranit, aby póry zůstaly čisté a pleť mohla dýchat. Nejvhodnější je použít speciální mycí emulzi s mírným obsahem AHA kyselin, které odstraňují zrohovatělé kožní buňky, narušují mezibuněčné prostory, takže následná péče může lépe pronikat do hloubky, a zároveň zvyšují schopnost pleti vázat vodu,“ upozorňuje Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Oční okolí je partií velmi citlivou ke stárnutí. Jak by měla vypadat správná péče o něj ve zralém věku?

„Určitě bych doporučila investovat do opravdu kvalitního očního krému. Účinnou pomoc před projevy stárnutí pleti představují hydratační oční krémy s peptidy, které dodají pokožce pevnost a pružnost, a navíc dokážou redukovat vznik mimických vrásek a zjemní případné otoky. Například Eyeseryl peptid pomáhá bojovat proti otokům a očním váčkům tím, že snižuje obsah nadbytečné tekutiny v pokožce pod očima, a zároveň zesvětluje tmavé kruhy, které se zde často tvoří. Oční krém nanášíme i několikrát během dne, kdykoli, když máme pocit napjaté nebo unavené pleti v okolí očí. Krém nanášíme krouživými pohyby a jemně vklepáváme směrem z vnějšího koutku pod okem do vnitřního koutku k nosu a pak pokračujeme dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku oka,“ doporučuje Nikol Bárová, kosmetička z české kosmetické firmy Essenté.

Nikol Bárová (www.essente.cz)

Proč se tak často mluví o nutnosti udržet v pokožce vláhu?

„Pleť je jako květina – když nemá vláhu, vadne. A protože s přibývajícími roky ubývá i schopnosti kůže udržet si vlhkost hlavně v hlubších vrstvách, je třeba jí vodu pravidelně dodávat. Zaručený způsob, jak dopřát pleti skutečně intenzivní péči, představují speciální hydratační boostery. Právě tato moderní kosmeceutika obsahují účinné látky, které dokážou pleť dlouhodobě a do hloubky hydratovat. Patří mezi ně například kyselina hyaluronová. Jedná se o intenzivní péči, jejíž výsledky jsou dobře viditelné okamžitě po použití. Booster nanášíme na požadovaná místa ještě před použitím krému a jemně ho rozetřeme,“ vysvětluje Martina Košťálová z české kosmetické firmy Essenté.

Existuje opravdu účinný způsob, jak předcházet ochabování pleti?

K typickým příznakům stárnutí patří i ztráta pružnosti a pevnosti pleti, která souvisí s postupným snižováním produkce kolagenu a kyseliny hyaluronové v kůži. Velkou pomocí jsou v tomto případě krémy obsahující peptidy. Například peptid SNAP8, který stimuluje vlastní tvorbu a syntézu kolagenu a pomáhá zlepšit pevnost a elasticitu kůže, je dokonce považován za šetrnější alternativu aplikace botulotoxinu. Účinky krémů můžeme s ohledem na specifické nároky pleti navíc zesílit použitím některého vysoce koncentrovaného boosteru, který se nanáší jako první vrstva ještě pod krém,“ doporučuje Andrea Opletalová z české kosmetické firmy Essenté.

Dá se hovořit o nějakém úspěšném „hitu“, co se týče péče o zralou pleť?

„Celkový výraz tváře zaručeně rozzáří odpočaté oční okolí. Proto jsou současným hitem v péči o oční okolí liftingové hydrogelové polštářky pod oči. Obsahují ideálně se doplňující účinné látky, jako je například aloe vera, extrakt z ječmene, polysacharidy z červených řas, D-panthenol a kyselina hyaluronová, které dokážou velmi rychle vyhladit a vypnout pleť. Jejich aplikace je snadná. Podložky stačí sejmout z podkladové fólie a aplikovat pod oči. Pak je jemně přitiskneme a necháme působit 15 minut. Poté je odstraníme a přebytek séra lehce vmasírujeme až do úplného vstřebání,“ radí Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté a na závěr prozrazuje ještě jeden vyzkoušený trik: „Osvěžující efekt polštářků bude ještě výraznější, pokud je necháte nachladit v lednici.“

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

5 tipů, které stojí za vyzkoušení

Essenté AHA Cleanser je mycí emulze, která odlíčí pleť, vyčistí ji, zvláční, a navíc ji můžete použít místo sprchového gelu. Díky obsahu mandlového oleje dodá pleti pocit hebkosti, kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky pokožky. Koupíte jej na www.essente.cz v balení 100 ml za 350 Kč a 250 ml za 520 Kč.

Essenté Intenzivní oční krém je určený pro každodenní péči o citlivou oblast kolem očí. Obsažené peptidy redukují tvorbu vrásek, zmírňují otoky, oční váčky a zesvětlují tmavé kruhy pod očima. Odstraňují stopy únavy a vyčerpání. Krém výrazně zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, bojuje proti předčasnému stárnutí pleti. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží. Koupíte jej na www.essente.cz v balení 50 ml za 940 Kč.

Essenté Hyaluronový booster je intenzivní hydratační péče, která pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Sérum má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Několik minut po nanesení je zřetelně vidět, jak je pleť vypnutá a jemné i hlubší vrásky jsou méně znatelné. Koupíte jej na www.essente.cz v balení 50 ml za 1 050 Kč.

Essenté Aktivní liftingový krém již od první aplikace redukuje známky stárnutí. Je vhodný při ztrátě pevnosti a jasu. Velice účinně pomáhá řešit problém s ochablou pokožkou a povadlými konturami obličeje. Obsahuje peptidy, které redukují intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím výrazně snižují hloubku obličejových vrásek. Navzdory své vysoké účinnosti je k pleti velmi šetrný, nezpůsobuje zarudnutí ani podráždění. Koupíte jej na www.essente.cz v balení 50 ml za 940 Kč.

Essenté Eye Lift Gold Patch jsou liftingové hydrogelové polštářky pod oči, které můžete použít vždy, když potřebujete tuto oblast viditelně a během krátké doby intenzivně vypnout a vyhladit. Polštářky zároveň umí obnovit pevnost a vláčnost očního okolí a redukovat tvorbu vrásek. Koupíte je na www.essente.cz v balení 1 pár za 99 Kč.

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Essenté splňují mezinárodní kritéria pro kosmeceutika, což je všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Spoustu praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, najdete na portálu Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*