Krabička na vánoční dárky s překvapením

Hledáte dárkové balení pro svůj malý dáreček? Vyrobte si s dětmi nebo i sami originální krabičku, která sama může být dárkem! Je to jednoduché a velmi efektní.

Krabička na dárky
Originální krabička na vánoční dárky. Foto: www.aladine.cz

„Tato krabička je navíc notně unikátní – nedrží totiž pohromadě, a to je jejím účelem. Zavřenou krabičku udržíte pomocí víka, a pokud jej sundáte, krabička se rozloží a otevře se v celé své kráse! Máte spoustu místa na zdobení, dekorování, můžete přidat i fotografie, je to na vaší fantazii,“ říká Irena Vohlídková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zajímavé a zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek.

Vánoční krabička
Co budete potřebovat. Foto: www.aladine.cz

Potřebujeme: inkoustové polštářky Aladine, akvarelový papír, razítka Aladine srdce, razítka motýli, štětec, rozprašovač, nesavá podložka, 3D lepicí polštářky, horkovzdušná pistole, černý inkoust, lepidlo, oboustranná lepicí páska, nůžky, akrylový bloček, embossovací médium, embossovací prášek

Postup:

  1. Na pevnější bílý papír (nejlépe akvarelový) narýsujte tvar krabičky, vystřihněte jej a přehněte. Budete potřebovat čtverec 27×27 cm, který rozdělíte na 9 stejných částí. Vystřihněte tvar kříže.
  2. Abychom uvnitř získali tři postupné vrstvy, vystřihněte si další části dle nákresu a opět je narýhujte. Ustřihněte si papír takto: 2krát 9×19 cm a 2krát 9×23 cm.
  3. Na nesavou podložku otiskněte žlutý inkoust Aladine a postříkejte vodou z rozprašovače. Postříkejte i vnější části papíru a nabarvěte je na žluto. Vysušte fénem či horkovzdušnou pistolí. Použijte razítka, která se vám líbí, na nabarvený povrch. Výsledkem jsou dvě stejným způsobem nabarvené a natištěné části krabičky.
  4. Vezměte si dva větší díly krabičky a opět je nabarvěte stejným způsobem červenou a růžovou barvou. Vyberte si razítka motýlků a natiskněte je na horní linku. Až se krabička složí, jiná část nebude viditelná. Jako poslední nabarvěte základní kříž a opět použijte razítka, tentokrát srdíčka. Základní kříž máte nabarvený z jedné strany na modro a z druhé strany si bílý podklad postříkejte barevnými kapkami. Otiskněte barevné razítkovací polštářky na nesavou podložku, postříkejte ji vodou a pomocí štětce nastříkejte jednu barvu po druhé na papír. Použijte razítka srdíček a natiskněte motivy na stěny krabičky.
  5. Na modrý základ přilepte dvě růžové části a dvě žluté části do kříže.
  6. Podle další šablony si vyrobíte víko. To musí být o něco málo větší než krabička, aby se dala dobře zavírat. Rozměr je 13,5×13,5 cm. V rozích zastřihněte papír, aby po složení a zalepení nikde nepřekážel. V každém rohu střihněte jednu čáru, vystřihněte a narýhujte. Nabarvěte víko krabičky, vysušte jej a můžete ho ozdobit.

Tip AladinE: Vyberte si razítko motýla, otiskněte embossovacím inkoustem na papír a posypte embossovacím práškem v tyrkysové barvě. Zapečte horkovzdušnou pistolí. Použijte proužek pevné fólie, vhodná je acetátová, která se dá ohnout a drží tvar. Nalepte na ni motýla. Na vnitřní část krabičky připravte čtverec o něco málo menší než 9×9 cm, který potiskněte srdíčky. Motýla přilepte do středu, bude to krásná dekorace. Pokud budete do krabičky dávat větší dáreček, motýla můžete vynechat.

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek a zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*