Amsterdam čekají velkolepé oslavy Králova dne

V Amsterdamu se každoročně pořádají velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po více než sto letech. Největší a rozhodně nejzářivější nizozemské oslavy vypuknou 27. dubna 2017 a vy byste na nich neměli chybět.

Králův den Amsterdam
Velkolepé oslavy na počest narození krále Viléma Alexandra v Amsterdamu. Foto: www.eurolines.cz

Každý člověk v tento den v Amsterdamu podle průzkumů utratí průměrně 26 euro za nákup oranžového oblečení či suvenýrů. Oslavy ročně přilákají skoro milion návštěvníků. „Holanďané mají lásku k obchodu v krvi, a tak v tento den pořádají trhy, na kterých mohou směnit se svými sousedy a návštěvníky všechny věci, které jsou pro ně zbytečné nebo se jim prostě už nehodí. A nejen věci z druhé ruky se budou prodávat. Na ulicích můžete smlouvat i u mnoha stánků s občerstvením. Amsterdam byste neměli opustit, aniž byste ochutnali místní sladkou specialitu – tompouce s lahodnou krémovou náplní. Největší pouliční trhy v Amsterdamu vypuknou během oslav Králova dne už v 6 hodin ráno a budou končit až ve večerních hodinách,“ říká blogerka Kristýna Sojová z free-europe.elines.cz, která pro zájemce pořádá populární Free meet upy – návštěvy evropských měst se speciálním programem.

V ulicích a parcích se můžete dát do tance při poslechu živé hudby i DJ’s. Nenechte si ujít ani Králův večer, který se koná v předvečer oslav. Nejlepší amsterdamské kluby a bary otevřou dveře všem, kdo se chtějí bavit. Budete tak mít možnost „mejdan“ protáhnout až do dalšího dne a vydat se z probdělé noci přímo do průvodu nebo na další party, která se koná ve slavném Cartelu – nonstop venkovním i vnitřním kempu.

Autobus Eurolines
Vyjeďte za hranice pohodlnými autobusy Eurolines. Foto: www.eurolines.cz

Anebo se vydejte na projížďku na jedné z tisíce pestře zdobených lodí, brouzdajících napříč amsterdamskými kanály. Pokud nestihnete na nějakou z lodí naskočit nebo už budou všechny obsazené, nezoufejte, a vydejte se na roh Prinsengracht a Amstelveld, kde najdete skvělé místo k tomu, abyste mohli pozorovat průvod plovoucích člunů.

Jak se dostat do Amsterdamu: Autobusy Eurolines se sem z Prahy dostanete 4x týdně. Zpáteční promo jízdenku z Prahy pořídíte od 1 900 Kč, více na www.eurolines.cz

Kde se ubytovat: Společně s jízdenkami si můžete na www.eurolines.cz vyhledat i ubyto-vání – vybírat můžete z 1 033 000 hotelů, apartmánů a rodinných penzionů. Díky spolupráci s Booking.com je vše pohodlné a rychlé, protože vyhledávání je v češtině. Více na www.eurolines.cz

Zdroj informací: www.eurolines.cz a free-europe.elines.cz

Témata: ×

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*