Luxus, příroda a hodně prostoru kolem sebe i pro sebe. Prodlužte si léto v Leogangu

„Krize kolem a po kovidové epidemii ukázala, že lidé upřednostňují individuální turistiku, komfort, sepětí s přírodou, a netouží už po obřích hotelech s několika stovkami pokojů,“ říká Michael Madreiter, jehož rodina vlastní v rakouském Leogangu designový přírodní resort Puradies. Ten je dnes luxusním zázemím se špičkovým wellness i gastronomií pro všechny, kdo mají rádi romantické túry, holdují cyklistice anebo podlehli vysokohorské józe.

Hotel Puradies
Romantický horský hotel stojí na krásné slunečné náhorní plošině. Foto: www.puradies.at

Dramatické vrcholky Alp i romantické pastviny poseté krávami s cinkajícími zvonečky na krku – to je pohled, který se vám z hotelu Puradies naskytne na každém kroku. V pokojích, restauracích, v prostorné čítárně, ve wellness světě a jeho úchvatných panoramatických saunách – všude máte krásný výhled do okolní krajiny díky obrovským proskleným plochám, které působí téměř neviditelně. „Novou cestou hoteliérství je dopřát hostům maximální luxus, a přitom být přírodě co nejblíže, být její součástí. Chceme proto hostům dopřát pocit, kdy ani nebudou vědět, kde příroda začíná a kde končí,“ vysvětluje Michael Madreiter, jehož snem bylo vytvořit hotel, který bude v naprostém sepětí s přírodou.

Podařilo se mu to za pouhých 7 měsíců a za pomoci předních rakouských architektů z ateliéru Franz Piffer. Kvality hotelu současní hosté doceňují do všech detailů. Příroda totiž není jen vně hotelu, ale i uvnitř. K jeho stavbě i vybavení byly použity čistě přírodní, a navíc regionální materiály: dubové dřevo, přírodní kámen z okolí nebo tradiční místní textilie.

Hotel Puradies
Ke stavbě hotelu i jeho vybavení byly použity čistě přírodní, a navíc regionální materiály: dubové dřevo, přírodní kámen z okolí nebo tradiční místní textilie. Foto: www.puradies.at

Hotel Puradies, stojící na krásné slunečné náhorní plošině, jako by svými ladnými dřevěnými liniemi splýval s přírodou. Zvenčí vypadá jako relikt už pozapomenuté romantiky tradičních horských chat – právě ta tady před 250 lety stávala a dodnes je duší celého místa.

Uvnitř však nabízí luxus nevídané úrovně, ať už se to týká designu, gastronomie nebo wellness areálu Badehaus na břehu jezírka. Právě z jeho prosklených panoramatických saun je ten nejkrásnější pohled na impozantní svět hor – „neviditelná velkoplošná okna“ se navíc díky izolačnímu trojsklu nikdy nezamlží… Naprosté uvolnění tady pak jistě zajistí také parní lázně, infrakabiny, pohodlné odpočívárny (ti náročnější se mohou ubytovat v jedné ze suit nazvané Wolke 7, která má soukromé lázně) nebo romantická koupel v přírodním biotopu.

Hotel Puradies v rakouském Leogangu
Restaurace v hotelu Puradies. Foto: www.puradies.at

Špičková gastronomie díky vlastnímu bio statku

Motto hotelu „být co nejblíže přírodě“ se odráží i ve zdejší gastronomii, která je vyhlášená. Zdejší kuchyni vládne šéfkuchař Albert Dschulnigg, který dokáže s úžasným citem vytvořit harmonii mezi alpskou a mezinárodní kuchyní, korunovanou nejlepšími rakouskými víny: ať při večerních menu nebo během dne v hotelové restauraci ESS:ENZ.

Pokrmy jsou pastvou pro oči a vždy jsou připravovány ze sezónních a lokálních potravin, o biokvalitě nemluvě. Tu zde už 300 let zajišťuje horský bio statek, který rovněž patří rodině Madreiterů (a je k dispozici i dětem, které se chtějí podívat, jak statek funguje, nebo touží pomazlit se se zvířátky).

S krásami a unikátností hotelu si ovšem v ničem nezadá ani jeho okolí. Region Saalfelden Leogang proslul výjimečnou přírodou.

Dotkněte se nebe

S krásami a unikátností hotelu si ovšem v ničem nezadá ani jeho okolí. Region Saalfelden Leogang proslul výjimečnou přírodou. Na vyznavače horské turistiky čeká 400 kilometrů cest, běžci ocení 120 km dlouhou síť stezek s 18 výškovými trasami. A odvážnou výzvu představuje 1 000 lezeckých tras a 10 ferrat.

Mottem Leogangu by mohlo být také „Jednoduše chodit po horách (einfach wandern)“ a mají tady dokonce akční tematické stezky. „Věříme, že nic nemá odvádět naši pozornost od toho podstatného. Proto vytváříme pro turisty takové podmínky, aby skutečně zapomněli na všechny starosti, a jen se procházeli přírodou a obdivovali ji,“ vysvětluje Marco Pointner, šéf turistické centrály Saalfelden Leogang. Oblíbená je podle něj také vícedenní vysokohorská turistika, kterou tu lze ovšem absolvovat bez únavného nošení těžkého ruksaku, protože zavazadla vám tady mezi oblíbenými místy Loferer, Leoganger Steinberge a Steinplatte přepraví.

A nezapomněli tady ani na trend současné doby – Trail-Running. Region nabízí terénním běžcům 22 stezek nejrůznějších náročností o délce 120 kilometrů.

Pro milovníky rychlé jízdy připravil hotel Puradies možnost celodenního výletu v luxusních Porsche či na skútrech Vespa po horských silnicích až k nejvyššímu vrcholu Rakouska Großglockner nebo kolem jezer v Solné komoře.

Hotel Puradies - vysokohorská jóga
Tipem pro fajnšmekry je ovšem vysokohorská jóga, kterou je Puradies vyhlášený.

Přírodní kino na hoře, ostrovy hudby a vysokohorská jóga

Letošní novinkou je přírodní kino na vrcholu hory Asitz. Vyjedete lanovkou nebo vyjdete pěšky a před vámi se objeví panoramatické výhledy na všechny vrcholy regionu Steinberge.

Půjdete-li pěšky, uvidíte tzv. TONspuren Inseln – ostrůvky s hudbou, které byly vybudovány podél horských stezek mezi horní stanicí lanovky Asitzbahn a vrcholem Asitz. Na pěti zastávkách se můžete zaposlouchat do hudebních záznamů zdejších hudebních vystoupení a koncertů z předchozích let, a přitom se kochat okolní přírodou. Pro dokonalé pohodlí tu byla umístěna lehátka, vybudovány vyhlídkové terasy a knajpovací areály.

Tipem pro fajnšmekry je ovšem vysokohorská jóga, kterou je Puradies vyhlášený. Zkušeným jogínům stejně jako nadšeným začátečníkům nabízí kurzy jógy se zkušenými instruktory.

Bikepark - hotel Puradies
Oblíbený je Leogang i u cyklistů. Zdejší Bikepark nabízí 720 kilometrů tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 kilometrů údolních cyklistických stezek! Foto: www.puradies.at

Hot spot pro bikery všech výkonnostních stupňů

Velice oblíbený je Leogang i u cyklistů. Zdejší Bikepark nabízí 720 kilometrů tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 kilometrů údolních cyklistických stezek! V hotelu Puradies si můžete vypůjčit horská kola, e-kola i exkluzivní e-mountainbike kola Noxbikes.

Leogangský Epic Bikepark je největší v Evropě a v roce 2012 byl dějištěm UCI Mountain Bike Downhill World Championships. Světové mistrovství se zde koná i letos, 9.–11. října. Devět tratí s různou náročností si můžete vyzkoušet i vy, tedy pokud máte zkušenosti a jste příznivci šílené jízdy střemhlav dolů. Nezapomenutelná je rozhodně 3,5 kilometrů dlouhá trasa Flow Trail, která byla vybudována speciálně pro uživatele GoPro. Kdo se teprve s horským kolem seznamuje, je vítán Riders Playground na dolní stanici lanovek.

Více na www.puradies.com

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*