Mladé pleti s akné viditelně pomůžou moderní kosmeceutika

Nejčastějším kosmetickým problémem, který trápí mladé lidi, je akné. Velmi účinnou pomoc představuje kompletní řada přípravků Essenté zaměřená na projevy akné v akutní fázi, která působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes.

Mladé pleti s akné viditelně pomůžou moderní kosmeceutika (Foto: www.essente.cz)

Základ je dokonalé čištění

„Pro problematickou pleť se sklonem k tvorbě akné je perfektní čištění pleti minimálně 2x denně základem úspěchu. Pro tento účel se výborně osvědčil čisticí gel s vyšším obsahem AHA kyselin. Například Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3% obsahuje kyselinu mandlovou, která odstraňuje odumřelé buňky, pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Když jsou póry dokonale čisté, může následná péče lépe pronikat do hloubky pokožky. Zároveň se tak zvyšuje schopnost pleti vázat vodu, což je pro ni velmi důležité,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Spolehlivá 1. pomoc – speciální booster

Při intenzivní péči o problematickou pleť je nenahraditelný booster, který se nanáší na vyčištěnou pleť jako první vrstva ještě pod krém. „Jde o velmi účinnou pomoc, která přináší rychlé a viditelné výsledky. Essenté Aktivní booster při akné totiž obsahuje vysoce koncentrované látky (SeboclearMP, kyselina salicylová, D-panthenol, urea…), které dokáží zničit zánětlivé procesy již v samém zárodku,“ upozorňuje Denisa Jasinská. Stačí nanést trochu přípravku na místa postižená akné, a ta se brzy zklidní. Booster zároveň pomůže s obnovou běžných funkcí kůže, dokáže regulovat tvorbu mazu a podpořit regeneraci pleti.

Pozor při výběru krému!

Pro pleť se sklony k akné je výběr správného krému velmi důležitý. „Musí být lehký, měl by pomáhat regulovat tvorbu kožního mazu, pleť zklidnit a také dobře hydratovat. Mezi účinné látky, které bychom měli hledat v obsahu krému určeného na problematickou pleť, patří: Bodyfensine peptide, Defensil-Plus, Dermosoft decalact, mandlový olej, skvalen, vitamín E. Právě tyto látky obsahuje i Essenté Zklidňující krém, který jsme vyvinuli cíleně pro péči o aknózní pleť,“ upozorňuje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, jejíž řada přípravků pro intenzivní péči o pleť s akné má i mezi odborníky vynikající pověst.

Mladé pleti s akné viditelně pomůžou moderní kosmeceutika (Foto: www.essente.cz)

3 aktivní pomocníci při problémech s akné

Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3% je perfektním začátkem správné péče o problematickou a aknózní pokožku. Obsahuje např. kyselinu mandlovou, která odstraňuje odumřelé buňky, i Seboclear MP, který efektivně odstraňuje nečistoty v pleti a optimalizuje vzhled pokožky. Koupíte jej na www.essente.cz za 430 Kč (100 ml) a 640 Kč (200 ml).

Essenté Aktivní booster při akné ničí zánětlivé procesy již v samotném zárodku. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Reguluje tvorbu kožního mazu a podporuje regeneraci pleti. Booster se aplikuje na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy. Koupíte jej na www.essente.cz za 1 060 Kč (50 ml).

Essenté Zklidňující krém je určený pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Pokožku zklidní, intenzivně hydratuje a pomáhá s obnovou jejích běžných funkcí. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu, zmatňuje pleť a viditelně zlepšuje její strukturu. Velmi dobře ho snáší i atopická pokožka. Koupíte jej na www.essente.cz za 830 Kč (50 ml).

Mladé pleti s akné viditelně pomůžou moderní kosmeceutika (Foto: www.essente.cz)

Tip: Praktické balení 3v1

Všechny tři produkty (Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3% 100 ml, Essenté Zklidňující krém 50 ml a Essenté Aktivní booster při akné 50 ml) obsahuje sada Beauty Box pro intenzivní péči při akné. Koupíte ji na www.essente.cz za 2 090 Kč. Tímto nákupem získáte produkty o 10 % levněji.

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Essenté splňují mezinárodní kritéria pro kosmeceutika, což je všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Mnoho praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, najdete na portálu Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*