Nebeská relaxace v Puradies – wellness inspirované přírodou

Rajská zahrada ve světě wellness, která je prodlouženou rukou přírody – tak se mluví o nově otevřených lázních Heaven Spa Puradies v rakouském Leogangu. Nadšeni by z nich byli nejen Adam a Eva, ale všichni, kdo mají rádi kvalitní wellness, naprosté souznění s přírodou, ale i architekti. Podle nich si tento resort vyslouží další designérské ocenění – tentokrát za neskutečně zdařilé začlenění komplexu wellness do krajiny.

Nebeská relaxace v Puradies – wellness inspirované přírodou (Foto: www.puradies.com)

„Jak vytvořit luxusní wellness centrum, které bude ohleduplné k životnímu prostředí? Jak zacházet co nejšetrněji s přírodou i zdroji? Jak vytvořit něco nového, úchvatného, a přitom se držet tradic a kořenů?“ Takové otázky si kladl Michael Madreiter, jeden z majitelů resortu Puradies, když s architekty z renomovaného studia Noa vytvářeli plán lázní Heaven Spa.

Rodina Madreiterů hospodaří na pozemcích na slunné náhorní plošině v rakouském Leogangu téměř 300 let. Dnes jí patří 300 000 m², na kterých najdete především lesy, rozkvetlé louky a nekonečné uklidňující ticho. Uprostřed té nádhery stojí přírodní resort Puradies – luxusní chalety a tradiční horský hotel, který rodina desítky let provozuje. V poslední době prošel velkou, a přitom ohleduplnou rekonstrukcí – zvenku zůstala tradiční dřevěná konstrukce, uvnitř je jedno velké dobrodružství pro milovníky designu a architektury. 

Unikátní bar a sauny s výhledem na Alpy

Středem hotelu je unikátní dvoupodlažní bar & lounge FREIRAUM z 16 000 dubových kostek, za což si resort vysloužil cenu IF Design Award a German Design Award. Na prostor navazuje velká čítárna, zajímavě řešené restaurace, dětský koutek a jedinečný je tady i každý pokoj. Dominují tu materiály z nejbližšího okolí, ať už se jedná o dřevo, kámen či textilie.

Zároveň je však veškerý prostor – díky nesčetným proskleným plochám – maximálně otevřen přírodě, kterou jakoby vtahuje dovnitř. Unikátní je zejména pojetí relaxačního světa s odpočívárnami a saunami, které jsou prosklené a panoramatické, takže i při tomto příjemném odpočinku jste pořád v sepětí s okolními horskými velikány.

Nebeská relaxace v Puradies – wellness inspirované přírodou (Foto: www.puradies.com)

Wellness svět jako součást krajiny

Letos v červnu zde pak majitelé spolu s architekty dotvořili třešničku na designerském dortu, když otevřeli Heaven Spa – wellness centrum o rozloze 1 500 m².

„Vodní živel jsme tady už měli v podobě přírodního koupacího jezírka, které obklopují okrasné trávy a louka. Samozřejmě ho ale nešlo využívat celoročně, a tak jsme přemýšleli nad vodním světem, který by na okolní přírodu přirozeně navazoval. S architekty jsme vytvořili venkovní bazén, do něhož je vstup prosklenou stěnou z vnitřního bazénu, který ale okolí nijak nenarušuje. Stejně tak působí celá nová budova, v níž je i dětský bazén, designové odpočívárny připomínající relaxační ostrůvky, fitness centrum nebo místnost pro jógu. Protože zde pravidelně pořádáme jógové pobyty, jedná se o prostor zalitý sluncem, který má přímý vstup do zahrady a k jezírku. Celá budova je pečlivě zasazena do krajiny. Střechy, po kterých se můžete procházet, a částečně i stěny, jsou ozeleněné. Ekologická geotermální energie vytváří útulnou atmosféru pohody a velké prosklené plochy dokonale zachycují světlo,“ popisuje Michael Madreiter s tím, že nad lázněmi se nachází další unikát v podobě restaurace v horním patře s velkou terasou a nerušeným výhledem na panorama hor.

Z celého prostoru máte dojem, jako by byl odlit z jedné formy, čemuž pomáhají i ingredience alpské atmosféry, jimiž jsou přírodní kámen, hlína, dřevo, voda i oheň v krbech připravených na podzim.

Nebeská relaxace v Puradies – wellness inspirované přírodou (Foto: www.puradies.com)

Udržitelnost jako hlavní motto

Základním heslem resortu Puradies je soběstačnost – i proto provozuje vlastní bioelektrárnu (dřevní štěpky). Hotel, a nově také bazén, vytápí dálkovým teplem. Regionální a vždy čerstvé suroviny do zdejší hotelové restaurace i do zážitkové restaurace Ess:enz putují z vlastního horského bio statku, což oceňují hosté i André Stahl, jeden z dvaceti nejlepších rakouských kuchařů, který tady velí týmu kuchařů, a jehož kreace byly oceněny dvěma kuchařskými čepicemi podle Gault Millaua.

„Díky tomu všemu tady hosté pociťují útulnost domova a mohou se oddat odpočinku, ať už ve formě masáží a dalších ozdravných procedur, pravidelných lekcí cvičení a meditace, nebo mohou vyrazit na kolo – rádi jim zapůjčíme elektrokola, na stezky vedoucí k okolním vrcholkům Alp, nebo na sjezdovky, k nimž je přiblíží lanovky hned vedle našeho hotelu,“ vyjmenovává aktivity, kterých je zde v jakoukoliv roční dobu nespočet, Michael Madreiter.

 

Více informací o Leogangu i resortu najdete na www.puradies.com

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*