7 horkých novinek, díky nimž si letošní zimu užijete hezky v teple 

Existuje spousta praktických výrobků, které vznikly jen pro to, aby nám zpříjemnily dlouhé zimní období. Díky nim můžeme ve svých oblíbených venkovních aktivitách pokračovat, jako by se nechumelilo…

„Výrobci sportovního a outdoorového zboží nabízejí každým rokem promyšlenější a komfortnější zimní výbavu, díky níž se nemusíme obávat vyrazit do přírody, i když třeba teploty klesnou hluboko pod bod mrazu. Na výběr je široký sortiment technického a péřového oblečení, kvalitních bot z odolných materiálů a neméně důležitých doplňků, ale i vybavení určené například pro nocování v zimní přírodě. Chcete-li si tenhle nezapomenutelný zážitek dopřát, nepodceňte hlavně pečlivý výběr karimatky a spacáku. Nově jsou na trhu například karimatky s patentovanou technologií reflexního aluminiového zátěru ThermaCapture™, které jsou zárukou dokonalé tepelné izolace, a spacáky s vodoodpudivou úpravou a komorami vyplněnými kachním peřím, v nichž nedochází k cirkulaci vzduchu, a proto je rychle vyhřejete,“ říká outdoorový specialista Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz s vybavením pro sport a výlety do přírody.

Kombinace závěsné lampy a ohřívače Outwell Fuji Electric Camping/Patio Heater
Kombinace závěsné lampy a ohřívače Outwell Fuji Electric Camping/Patio Heater . Foto: www.4camping.cz

Lampa, která zatopí

Kombinace závěsné lampy a ohřívače Outwell Fuji Electric Camping/Patio Heater vás zahřeje ve stanu i za nižších teplot a zároveň zajistí dostatek světla. Pro optimální zahřátí můžete nastavit výkon 600 nebo 1500 W. Díky halogenovému topnému tělesu se zahřejete bez obav o bezpečnost a bez nepříjemného zápachu. Lampu můžete použít jak ve stanu, tak před stanem nebo na zahradě také díky dostatečné délce přívodního kabelu pro 230 V síť. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 4 159 Kč.

Karimatka NeoAir® XTherm™ Max SV Large americké značky Thermarest®
Karimatka NeoAir® XTherm™ Max SV Large americké značky Thermarest®. Foto: www.4camping.cz

Hřejivá karimatka

Karimatka NeoAir® XTherm™ Max SV Large americké značky Thermarest® je nejen velmi lehká (740 g), ale díky unikátní technologii vám umožní bezproblémové spaní i při zimních výletech. Patentovaná technologie reflexního aluminiového zátěru ThermaCapture™ společně s konstrukcí Triangular Core Matrix™ zajišťují dokonalou tepelnou izolaci (tepelný koeficient 5,7), aniž by se zvýšila hmotnost nebo rozměr. Díky speciálnímu nafukovacímu ventilu karimatku nafouknete i vyfouknete během okamžiku, skladovací vak nafukování ještě zjednoduší díky integrovanému ventilu. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 6 180 Kč.

Kvalitní certifikované vysoušeče do bot Trek od značky Teplo Uš
Kvalitní certifikované vysoušeče do bot Trek od značky Teplo Uš. Foto: www.4camping.cz

Nohy v suchu a teple

Kvalitní certifikované vysoušeče do bot Trek od značky Teplo Uš jsou ideální na sušení a vyhřívání trekové obuvi a upoutají atraktivním designem v army vzhledu. Připojují se do klasické zásuvky na 230 V/50 Hz. Vysoušeč se skládá ze dvou válcových topných těles. Zařízení je plastové s ochranou v podobě dvojité izolace. Úplného vysušení obuvi dosáhnete za 6-8 hodin, přičemž teplota nepřesahuje 60-70 °C. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 729 Kč.

Vakuová termoska Master 700 ml od americké značky Stanley
Vakuová termoska Master 700 ml od americké značky Stanley. Foto: www.4camping.cz

Vakuová termoska Master 700 ml od americké značky Stanley patří ke špičkovým modelům ve své kategorii. Dvojitá stěna z nerezové oceli s vakuovou izolací je zárukou, že jídlo vložené do termosky vydrží neuvěřitelně dlouho teplé. Praktické široké hrdlo umožňuje vkládat i objemné kusy jídla. Víčko slouží také jako miska na jídlo, a stejně jako všechny plastové části je bez obsahu BPA. Vnější povrch termosky je opatřen práškovým lakováním a jeho drsný povrch zabrání nebezpečí vyklouznutí. Bezpečný uzávěr zaručeně neproteče. Obsah vydrží v termosce teplý až 20 hodin. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu  2 160 Kč.

Dámský spací pytel Glacier 700 Long W od firmy Moutain Equipment
Dámský spací pytel Glacier 700 Long W od firmy Moutain Equipment. Foto: www.4camping.cz

Klidné spaní na ledovci

Dámský spací pytel Glacier 700 Long W od firmy Moutain Equipment je ideální volbou jak pro bivakovaní v Tatrách tak pro nocování v Himálaji. Konstrukčně je na nejvyšší možné úrovni – ergonomický střih zaručí, že spacák lépe přiléhá k tělu, více zahřeje, a navíc se do něj dostanete i v péřové bundě. Anatomická kapuce složená z 5 komor zabraňuje úniku tepla od hlavy, stejně jako speciálně tvarované komory v oblasti nohou. Náplň spacáku tvoří kachní peří (700 cuin) pro nejvyšší izolační efekt při co nejnižší váze (hmotnost spacáku je 1 250 g). Svrchní voděodolný materiál Drilite Loft II s PU zátěrem vydrží tlak vody 1 500 mm a je velmi odolný proti mechanickému poškození. Ve spacáku nedochází k cirkulaci vzduchu, a tudíž jej rychle vyhřejete. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 11 190 Kč.

Návleky Mountain Equipment Alpine Pro Shell Gaiter
Návleky Mountain Equipment Alpine Pro Shell Gaiter. Foto: www.4camping.cz

Do sněhových závějí

Návleky Mountain Equipment Alpine Pro Shell Gaiter jsou velmi odolné a představují dokonalou ochranu před sněhem. Zároveň jsou perfektně prodyšné a poskytují maximální komfort. Svrchní část tvoří membrána Gore-Tex 40D, ve spodní části je zesílena 500D nylonem. Návleky se dokonale přizpůsobí kotníku, navíc je lze v zadní části stáhnout. Přední zip je chráněn légou a pásek pod botou lze vyměnit. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 190 Kč.

Vakuová termoska Esbit
Vakuová termoska Esbit, Foto: www.4camping.cz

Termoska (nejen) pro zamilované

Vakuová termoska Esbit umožní uchovat litr čaje nebo jiného nápoje při požadované teplotě po dlouhou dobu, přičemž jistě oceníte jedinečný rychlouzávěr i dva hrnečky (neobsahují BPA). Nabízí variabilní uzavírání, takže si můžete vybrat mezi klasickou šroubovací zátkou, nebo rychlouzávěrem na stisk knoflíku. Dvouplášťové tělo termosky z nerezové oceli je z vnitřní strany potaženo vrstvou stříbra, která zlepšuje termoizolační vlastnosti, ale působí i antibakteriálně. Při venkovní teplotě 20 °C udrží obsah termosky svou teplotu 12 hodin. Koupíte ji na www.4camping.cz  za doporučenou cenu 749 Kč.

4camping.cz je outdoorový e-shop, který nabízí veškeré vybavení do přírody, na sport a turistiku od stanů, přes oblečení, spacáky, karimatky, obuv, batohy, kempingový nábytek, až po čelovky, věci na vaření a nejrůznější outdoorové vychytávky a nově také kompletní lezecké vybavení. Mezi články najdete spoustu praktických tipů, testů a doporučení skutečných odborníků.

více na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*