Projekt 42+PEOPLE přináší premiéru představení SOFTER SKILLS v choreografii Edana Gorlicki

Unikátní projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků a přináší tak jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry intepretů po 42 letech. Jako druhou premiéru projektu 42+PEOPLE, který propojí všechny hodnoty současného tance, uvede soubor 8. & 9. 12. 2023 ve Studiu Maiselovka představení zahraničního choreografa Edana Gorlicki s názvem SOFTER SKILLS. Edan Gorlicki po dobu své rezidence ve Studiu Maiselovka vytvořil choreografii pro tři výrazné české osobnosti současného tance: Helenu Arenbergerovou, Andreu Opavskou a Veroniku Kornovou.

Projekt 42+PEOPLE přináší premiéru představení SOFTER SKILLS v choreografii Edana Gorlicki

„Softer Skills představuje životní pouť tří žen s bohatými zkušenostmi nasbíranými za desítky let na jevišti i mimo něj. Diváci se intimním způsobem seznámí s jejich životními postoji prostřednictvím toho, co získaly během své taneční kariéry. Tyto ženy jsou nejen umělkyně, kolegyně, kamarádky, matky, ale každá z nich je i královnou tanečního umění. Naživo, zblízka a odvážně divákům poodhalí svůj pohled na to, co znamená být tanečnicí. Jsou hrdé na to, že věk může být jen číslo a že tělo může mít neomezené možnosti.“, popisuje téma představení a projektu choreograf Edan Gorlicki.

Celý proces choreografie odstartoval několikadenní workshop, který se zabýval nejen hledáním odpovědí na teoretické otázky o smyslu a významu kariérní cesty: „Co nám tanec přináší? Jak si můžeme obohatit své základní životní postoje, pokud zasvětíme své životy, těla, čas a energii této formě umění? O co se můžeme podělit? A udělali bychom to všechno znovu? Stálo to za to?“

Odpovědí tak bude představení SOFTER SKILLS, které přeneseně označuje skupinu charakterových vlastností, které lidem umožňují orientovat se v (ne)obyčejných situacích. Komunikace, týmová práce, přizpůsobivost, řešení problémů, emoční inteligence a mnoho dalších věcí, které člověk bere jako samozřejmost mnohdy samozřejmé ale nejsou. A co teprve v umění a současném tanci? V překladu měkké dovednosti jsou v současném tanci zcela zásadní, protože představují neviditelnou nit, která spojuje celou strukturu choreografie Edana Gorlicki. Dodávají totiž uměleckému výkonu hloubku a bohatost. Umožňují tanečnicím překračovat hranice fyzického světa a stvořit podmanivá vyprávění, která vyvolají u diváků hlubokou odezvu.

Choreografie: Edan Gorlicki
Obsazení: Helena Arenbergerová, Andrea Opavská, Veronika Kornová
Hudba: Paul Calderone
Scénografie & kostýmy: Edan Gorlicki
Studio Maiselovka, Maiselova 4, Praha 1
PREMIÉRA: 8. & 9. 12. 2023
REPRÍZY: 12. & 13. & 15. & 16. 12. 2023

Představení je uvedeno v rámci projektu 42+PEOPLE, který se koná za podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Městská část Praha 1, Státní fond kultury ČR, Národní plán obnovy. Financováno Evropskou unií – Next Generation EU. Ve spolupráci se Studiem Maiselovka.

Více na www.420people.org

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*