Rakouský Leogang láká na podzim cyklisty, milovníky ferrat i dobrého jídla

Rakouský region Saalfelden Leogang je rájem všech sportovců a zejména na podzim má zdejší romantická příroda na úpatí Alp neodolatelné kouzlo. Cyklisté všech úrovní ocení nejen projížďky po okolí, ale zejména možnosti vyžití v největším bikeparku v Evropě. Na své si přijdou horolezci, turisté i ti, kdo rádi zdolávají ferraty. A nechybějí ani zážitky jiného druhu – od festivalů přes bylinkové procházky až po špičkové wellness nebo kurzy vaření.

Puradies
Puradies je zkratkou pro „čistý ráj“) a najdete ho v rakouském Leogangu. Foto: www.puradies.at

Na tomhle místě se bude líbit vyznavačům jakéhokoliv druhu cyklistiky. Rodiny a milovníci panoramatických vyjížděk mohou vyrazit po romantických pěšinkách v okolí nebo vyjet lanovkou nahoru a kochat se výhledy na vrcholky hor při projížďce kolem impozantního horského masivu Steinernes Meer.

A kola ani nemusíte vozit z domova. Protože se jedná o největší bikerský region (i ten E-bikový) v Evropě, dvoukolové miláčky (i ty s elektropohonem) vám půjčí na každém kroku v půjčovnách a ve velkém tady fungují i cyklistické hotely. Jedním z nejvyhlášenějších je horský romantický hotel Puradies.

„Jsme členem sdružení Mountain bike holidays a o tom, že bikerům dokážeme splnit i ta nejtajnější přání, svědčí i to, že jsme se dostali do VIP kategorie Elite té nejvyšší kvality. Máme skvělé prostory pro garážování kol i perfektní servis – kola vyčistíme a provedeme i jejich drobné opravy. Spolupracuje s místními bike-experty a nabízíme kurzy pro všechny druhy cyklistiky. V naší nabídce je pro hosty také dvanáct e-horských kol. A pro velký zájem jsme začali nabízet i služby cyklotrenérů pro děti a mládež,“ vyjmenovává Michael Madreiter, jeden z majitelů hotelu Puradies.

Alpské středisko Leogang
V Leogangu uprostřed Salcburska stojí největší bikepark v Evropě Leogangu uprostřed Salcburska stojí největší bikepark v Evropě. Foto: www.puradies.at

Ráj bikerů všech úrovní

Cyklistickým začátečníkům pomohou odborníci v místním Bike Parku s devíti tratěmi různých úrovní a pro ty pokročilejší tady každý den pořádají zajímavé cyklistické akce od těch pohodovějších, až po skutečný adrenalin. Začátečníci mohou zkoušet své první rozjezdy na horských kolech na trailech mezi kameny a kořeny stromů v tzv. Riders Playground. Ti nejodvážnější mohou trénovat na freeridových a downhillových stezkách s náročnými překážkami. Závodníci se mohou vydat na Císařskou štreku plnou zatáček a stoupání k nejvyšší hoře Rakouska Großglockner.

Pokud ještě zvažujete dovolenou nebo cyklistický prodloužený víkend, vydejte se do Leogangu od 31. srpna do 2. září 2018 na Bike Festival Saalfelden Leogang. Bude se jednat o skutečně jedinečnou akci, protože nejlepší evropští mountbikeři se poprvé přesouvají do Rakouska (po Rivě v severní Itálii a německém Willingenu). Zdarma si tady budete moct otestovat modely příští sezony a novinky na trhu od více než 100 vystavovatelů ve velké Expo-Areně a zúčastnit se různých zajímavých akcí. Vyvrcholením festivalu bude 2. září Rocky Mountain Bike Marathon, který startuje v 7.30 u údolní stanice lanovky Asitz v Leogangu a účastníci maratonu mohou volit mezi třemi trasami: nejdelší a nejnáročnější měří 97 km s převýšením 3 600 metrů, střední má 74 km a 2 700 výškových metrů a nejkratší „Shortly“ měří 57 km a 1 400 výškových metrů.

Stejně pestré vyžití nabízí Leogang také turistům, pro které je tady na 400 kilometrů cest a stezek. A pro zájemce tu mají taky spoustu zajímavých tras s průvodci: Mystic Torchlight je romantická turistická trasa se spoustou úchvatných panoramat, vydat se můžete na stezku po historických horských chalupách s bezplatnou prohlídkou horské vesničky. A pro ty, kdo se chtějí dozvědět více o zdejší léčebné flóře, je tu Bylinková procházka po okolních loukách, kde budete s průvodcem sbírat byliny. A když potom ještě navštívíte bylinnou zahradu, dozvíte se více o jejich kouzelné moci… Horolezci se tady mohou vydat na 1 000 lezeckých tras a deset ferrat. Začátečníci zas můžou strávit s průvodcem hodinku až dvě i s dětmi na „Jemné kamzičí stezce“ nebo podniknout půldenní či celodenní výlet. Děti i dospělé pak jistě nadchnou originální procházky s lamami…

Leogang zážitkový Park smyslů
V Leogangu najdete jedinečný zážitkový Park smyslů s osmi vitálními stezkami a spoustou zábavy pro malé i velké. Foto: www.puradies.at

Vychutnejte si Leogang všemi smysly

V Leogangu ale myslí i na děti, pro které tu na střední stanici kabinové lanovky vybudovali zážitkový Park smyslů s osmi vitálními stezkami a spoustou zábavy pro malé i velké, kteří si díky interaktivním modelům vyzkoušejí, jak fungují naše smysly. Na podzim tady pak pravidelně pořádají pečení chleba v tradiční peci a mnoho dalších aktivit.

Na každém kroku si zde také ověříte fakt, že jste se skutečně ocitli v gurmánském ráji. Regionální lahůdky ochutnáte na místních farmářských trzích a za návštěvu rozhodně stojí i místní Oktoberfest, který se koná 29. a 30. září a 6. a 7. října, kdy tady poteče proudem nejen pivo, ale také dobré víno!

Hotel Puradies v rakouském Leogangu
Restaurace v hotelu Puradies. Foto: www.puradies.at

Designová základna pro sportovce i milovníky wellness

Horský hotel Puradies v rakouském Leogangu nabízí skvělou základnu pro sportovce, ale uspokojí také všechny, kdo mají slabost pro kvalitní wellness a originální design. Na svém kontě má několik mezinárodních designérských ocenění. Obrovské prosklené plochy dovolují přírodě doslova vstoupit dovnitř a pocit klidu navozují i použité materiály, jako je dubové dřevo, přírodní kámen a tradiční textilie. Odpočívat můžete ve wellness areálu Badehaus na břehu přírodního jezírka s prosklenými saunami s výhledem na impozantní svět hor, parními lázněmi, infrakabinkami a s prostornými odpočívárnami. A pokud byste hledali gastronomické zážitky, veškeré sny vám splní designová restaurace Ess:enz, kam dodává hlavní suroviny horský bio statek, který patří rovněž k hotelu a představuje hezké vyžití pro děti. Ty jsou tady ostatně více než vítány: k dispozici je jim velká herna, krásné hřiště i malá zoologická zahrada.

Více na www.puradies.com

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*