Retinal a vitamín C – dvojice, která přes noc vyžehlí pleť

Stejně, jako jsou vitamíny nutné pro naše zdraví, jsou také nezbytné pro hezkou, hladkou a mladistvě působící pokožku. Skvělé účinky přináší kombinace retinalu a vitamínu C, která se aplikuje na noc. Pohled do zrcadla je pak ráno o moc příjemnější…

Retinal a vitamín C – dvojice, která přes noc vyžehlí pleť (Foto: www.essente.cz)

„Všichni víme, jak jsou vitamíny důležité pro naše zdraví, stejně zásadní jsou ovšem i pro zdravý a krásný vzhled pokožky. Když si pravidelný a dostatečný přísun vitamínů ve stravě neohlídáme, brzy to pocítíme i negativními změnami na kůži – hlavně ztrátou pružnosti, jasu a viditelnějšími vráskami. Na pleť mají blahodárný vliv také vitamíny obsažené v moderních kosmetických přípravcích. Mezi ty nejvyhledávanější patří vitamíny A a C. Právě kombinace retinalu (derivátu vitamínu A) s vitamíny C a B3 se nám nejlépe osvědčila, když jsme vyvíjeli novou, vysoce koncentrovanou noční péči. Výsledkem je Essenté Vitamínový revitalizační booster, který dokáže doslova přes noc vyhladit a projasnit pleť,“ přibližuje vznik kosmetické novinky Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se věnuje vývoji a výrobě tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Co umí vitamíny?

V kosmetice jsou vitamíny stále více součástí tzv. anti-age přípravků. Vitamín C má silné antioxidační účinky a viditelně rozjasňuje matnou a unavenou pokožku. Retinal, což je derivát vitamínu A, který je až 11x účinnější než často používaný retinol, obnovuje kožní buňky a stimuluje tvorbu kolagenu. Minimalizuje tak známky stárnutí a vyhlazuje jemné vrásky. Má také antibakteriální účinky a působí na pleť bez nepříjemných vedlejších projevů podráždění. Proto se velmi dobře hodí i pro pleť s akné a viditelně zlepšuje stav všech typů pleti.

Společné používání retinalu a vitamínu C zároveň snižuje pigmentaci a vede k celkově hladší a jasnější pleti. Velmi žádoucí jsou také schopnosti vitamínu B3, který proniká hluboko do pokožky, a spolehlivě tak zajišťuje její zpevnění a celkové omlazení.

Pracují, když vy spíte

Všechny tři výše zmiňované účinné látky (stabilní formu vitamínu C, vitamín B3 a nedráždivý a vyhlazující retinal), navíc doplněné Halorubinem (xantofyl), který pleť chrání před volnými radikály a modrým světlem (světlo z digitálních přístrojů a zářivek), obsahuje nový Essenté Vitamínový revitalizační booster. Tato vysoce koncentrovaná noční péče revitalizuje, rozjasňuje a zjemňuje pleť, vyhlazuje vrásky, zpevňuje pokožku a zlepšuje její pružnost, vyrovnává a sjednocuje texturu a tón pleti a chrání ji před modrým světlem a oxidanty. Výsledkem je dokonale hladká a projasněná pleť.

Použití je snadné: Booster nanášejte večer na obličej, krk a dekolt a lehce rozetře. Po chvíli můžete nanést pečující krém.

Essenté Vitamínový revitalizační booster koupíte na www.essente.cz za 1 150 Kč/50 ml.

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Essenté splňují mezinárodní kritéria pro kosmeceutika, což je všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Spoustu praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, najdete na portálu Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*