Romantické úniky před zimou

O tom, že Češi rádi objevují nové věci, svědčí v posledních letech nárůst prodeje okružních plaveb. Na Vánoce se stávají vhodným dárkem a na Nový rok ideálním unikátním místem, kde jej oslavit. Pokud vás dosud odrazovala složitá doprava k přístavům, i to už je minulostí – až k luxusním lodím do italského Janova a Savony nově míří autobusy Eurolines.

Vánoce na lodi
Romantické okružní plavby jsou trend Vánoc i Silvestra. Foto: www.eurolines.cz

„Zájem o okružní plavby prudce roste. Ročně máme nárůst klientů až o třicet procent.

Poslední dobou pozorujeme trend, že lidé dávají plavby svým blízkým jako zážitkový dárek, zejména k výročím nebo právě Vánocům,” říká Michal Anthis z PT Tours International.

Letos jsou podle něj velice populární zejména plavby v Karibiku. „Mezi ty dostupnější patří plavby z Janova na Kanárské ostrovy a po západním Středomoří. Ze vzdálenějších plaveb jsou oblíbené okružní plavby do Asie, Jižní Ameriky a Spojených Arabských Emirátů. Obecně se dá říci, že lidé míří v tomto období zejména za dobrým počasím,“ shrnuje Michal Anthis. Populárnost plaveb přičítá také cenám, které jsou příznivé – cena za osobu ve čtyřlůžkové kajutě začíná na necelých 20 tisících za týdenní plavbu a děti jsou často zdarma.

Luxus, jaký břeh neviděl

Luxus na lodi
Plavba luxusní lodí je zážitkem, na který jen tak nezapomenete. Foto: www.aladine.cz

A na jakou plavbu se tedy vydat letos na Vánoce či Silvestra? Tajný tip Michala Anthise je plavba zbrusu novou lodí Costa Diadema, která je největší lodí pod italskou vlajkou a pluje ze Savony do Marseilles, Barcelony, Cagliari, Civitavecchiy, La Spezii a zpět do Savony. Příležitost zažít tolik vánočně vyzdobených měst za sedm dnů se vám jen tak nenaskytne!

Samotným zážitkem je ovšem i loď samotná. Costa Diadema se pyšní 14 palubami a pojme 3 724 pasažérů, pro které jsou tady určeny 3 bazény, 8 vířivek, velký lázeňský areál, 15 barů, cukrárna, velká knihovna, divadlo, kasino, 4D kino, rockový klub, herní areál s videohrami či simulátorem Formule 1, nechybí dětský koutek, nákupní centrum a další atrakce, díky nimž byste několik dlouhých dnů nemuseli ani vytáhnout nohu z postele, pardon z paluby…

Stačí se dopravit do destinace, ze které loď vyplouvá, a

Více na www.eurolines.cz a www.pttours.cz

 

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*