Skvělá lyžovačka v Rakousku? Ano, do lanovky ale s rouškou

Dobrá zpráva pro všechny nadšené lyžaře – naši rakouští sousedé dělají vše pro to, abychom si i v téhle době mohli skvěle a bezpečně zalyžovat. Ostatně, kde jinde načerpat síly a optimismus než při pohybu na čerstvém vzduchu a v čistém prostředí?

Lyžování v rakouském Leogangu
Lyžování v rakouském Leogangu. Foto: www.puradies.at

Odborníci se shodují, že pokud můžeme něco udělat pro utužení dobrého zdraví, neměli bychom se vzdávat pohybu. Sportovní aktivity v čistém prostředí jsou totiž tím nejlepším způsobem, jak se bránit nemocem i špatné náladě, samozřejmě za předpokladu dodržování všech hygienických a bezpečnostních zásad. Řídí se tím i v největším rakouském lyžařském regionu Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn.

„Všichni tady v Leogangu si přejeme, aby letošní zimní dovolená byla pro naše hosty stejně příjemná jako v jiných letech. Zároveň víme, že to je možné jen v případě, kdy se u nás budou cítit zcela bezpečně. Domnívám se, že nová bezpečnostní opatření, která letos platí pro nás ubytovatele i provozovatele vleků, nebudou pro hosty a lyžaře nijak obtěžující, naopak jim dodají tolik potřebný pocit klidu. Jedná se například o pravidelné dezinfikování kabin lanovek, kde se rozhodně nebude nikdo mačkat, protože i počet pasažérů v nich je limitovaný. Pro někoho může být trochu nekomfortní nutnost použít uvnitř kabiny roušku, ale za tu euforii při sjezdu dolů ta chvilka „pod rouškou“ přece stojí!“ říká Michael Madreiter, spolumajitel designového hotelu Puradies, který patří mezi nejvyhlášenější ubytovací místa v rakouském lyžařském středisku Leogang a nabízí kromě hotelového ubytování i tzv. chalety – útulné a luxusně vybavené chaty s kachlovými kamny i vlastní saunou, kde mají návštěvníci naprosté soukromí, a pokud nestojí o společnost, můžou zde strávit ničím nerušenou dovolenou v kruhu své rodiny.

Lyžařské středisko Leogang v Rakousku.
Lyžařské středisko Leogang v Rakousku. Foto: www.puradies.at

Skipas si nechte poslat poštou

Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn je největší rakouský lyžařský region s 270 kilometry sjezdovek a 70 moderními vleky. Lanovky zde propojují střediska Saalbach a Hinterglemm v údolí Glemmtal, Leogang v údolí Leoganger Tal a také tyrolský Fieberbrunn. Pro celý region přitom platí jeden skipas, který si podle nových pravidel můžete předem objednat online a nechat si jej poslat poštou.

A určitě si předem vyzkoušejte i navigační aplikaci Alpin Card Navigator, díky níž najdete cokoli, co vás bude zajímat. Je zde uložená celá síť sjezdovek, lanovky, chaty i autobusová spojení mezi středisky, samozřejmě zdarma. Najdete tu i letošní novinku, jíž je propojení vrcholu Bernkogel k lanovce Schattberg X-press.

Kdo si chce zalyžovat na „manchestru“, ten ví, že musí vyrazit brzy ráno. Lanovky jsou ale v celém regionu nablízku, takže za chvíli je vám odměnou jízda po čerstvě zrolbovaných liduprázdných sjezdovkách. Ovšem velkou výzvou pro skutečně dobré lyžaře je Ski your limit – to je slogan největšího lyžařského okruhu – The Challenge: zahrnuje 65 km, 32 lanovek, 12 400 výškových metrů, a lze ho prý i s krátkým občerstvením zvládnout během jednoho dne – tedy pokud patříte mezi opravdu zdatné lyžaře.

Hotel Puradies v rakouském Leogangu
Hotel Puradies v rakouském Leogangu. Foto: www.puradies.at

Nejlepší podmínky pro freerid v Evropě

Milovníci prašanu a freerideři, kteří dávají přednost neupraveným sjezdovkám, se zase určitě vydají k Backcountry-Spots, kde na ně čekají rozsáhlé svahy s hlubokým sněhem. Ostatně spojení Leogangu se sousedním tyrolským Fieberbrunnen učinilo z tohoto regionu absolutní jedničku pro milovníky freeridu. Freeridové parky v Lärchfilzkogel ve Fieberbrunnu a Asitzmuldenbahn v Leogangu, které jsou kombinací snowparků a freeridových tras s nejrůznějšími překážkami, totiž představují špičkovou nabídku, jaká nemá v Evropě obdoby!

A běžkaři? Ti tu najdou skutečné sněhové království – nový Nordic Park Saalfelden Leogang nabízí 150 kilometrů běžeckých stop, perfektně upravované lesní stezky a také možnost oblíbeného večerního běžkování. Trasa Ritzensee, dlouhá dva kilometry, je osvětlená až do deseti hodin večer.

Ani ti, kdo nelyžují (nebo si chtějí na chvíli od „prkýnek“ odpočinout), se ovšem v Leogangu nudit nebudou. V blízkosti lyžařského areálu mají k dispozici perfektní sáňkařskou dráhu dlouhou 1,5 km, která má i večerní osvětlení. V Saalbach-Hinterglemu jsou navíc další tři sáňkařské dráhy od 1,5 km až do 4,5 km, rovněž s večerním osvětlením. Za prozkoumání také stojí 140 km zimních turistických stezek.

Resort Puradies
V resortu Puradies najdete vše co potřebujete pro ideální dovolenou na lyžích. Foto: www.puradies.at

Vše pro lyžaře – i ty nejmladší

K vydařenému dni na horách patří nejen pobyt na sněhu a kochání se nádhernými okolními panoramaty, ale i posezení v útulných chatách se skvělou alpskou kuchyní. V Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn jich najdete kolem 60 – klasické tradiční i velmi moderní designové. Pokud si pro své ubytování vyberete resort Puradies, který je umístěn přímo mezi dvěma lanovkami směřujícími k hlavním sjezdovkám, můžete se navíc těšit na řadu výhod, které zde pro hosty nachystali.

„Přímo v hotelu máme půjčovnu lyží a o sněžná prkna našich hostů se starají dva servismani. Jsme také partnerem lyžařské školy pro dospělé i pro děti, takže rodiče mohou lyžovat nebo odpočívat v našem komfortně vybaveném wellness světě, zatímco o jejich ratolesti se postarají zkušení lyžařští instruktoři. Po lyžování si zájemci můžou dopřát třeba speciální masáž, která uleví namoženým svalům,“ přibližuje lákavou nabídku hotelu Puradies jeho spolumajitel Michael Madreiter.

Nutno však dodat, že hosté, kteří se sem pravidelně vracejí, míří do hotelu Puradies i za zdejší unikátní atmosférou. Pokoje, odpočívárny i sauny jsou totiž maximálně prosklené, takže i uvnitř máte stále pocit, že jste se ani na lyži nevzdálili z fascinujícího světa monumentálních zasněžených Alp. Není divu, že jedinečný interiér už přinesl hotelu nejedno mezinárodní designérské ocenění.

Tip navíc: Nenechte pejska doma!

Rádi byste strávili dovolenou na horách i se svým čtyřnohým přítelem? Vězte, že nejste sami.  Jen vloni navštívilo hotel Puradies 600 psů. Proto se provozovatelé hotelu Puradies rozhodli vybavit postupně všechny chalety pro psy.

Upozornění: aktuální situaci ohledně cestování mezi Českou republikou a Rakouskem sledujte zde: https://www.mzv.cz/vienna/cz/viza_a_konzularni_informace/informace_pro_cesty_a_pobyt/prechod_hranic_zmeny_platne_od_24_dubna.html

Více informací najdete na www.puradies.com

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*