Speciální maska s kolagenem a vitamínem E nedovolí pleti stárnout

Masky máme rády, protože dokážou jako mávnutím kouzelného proutku vylepšit náš vzhled a proměnit unavenou pleť v mladistvou, pevnou, pružnou a zářící. K těm nejúčinnějším patří ty, které obsahují kolagen. Novinkou je Essenté Intenzivní maska s kolagenem a vitamínem E.

Speciální maska s kolagenem a vitamínem E nedovolí pleti stárnout (Foto: www.essente.cz)

„Kolagen je základní stavební látkou našeho těla, která se nejvíc nachází ve vazivech, chrupavkách a kloubech. Této bílkovině vděčíme krom jiného i za to, že máme hladkou, pevnou, mladistvě vyhlížející pokožku. Jenže s přibývajícími roky kolagenu ubývá, pleť ztrácí svoji pružnost a pevnost, je dehydratovaná a snadno se na ní tvoří vrásky. Proto je vhodné začít tělu kolagen zase dodávat. A to dvěma způsoby – vnitřně, prostřednictvím některých potravin, případně doplňků stravy, a také zevně – vhodně zvolenými kosmetickými přípravky. Kolagen tak doplní bílkovinové zásoby důležité pro stav tkání a přispěje k obnovení buněčné struktury. Výsledkem je hladší, pevnější a hydratovaná pleť,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se věnuje vývoji a výrobě tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Dokonalá kombinace

Na účinné vstřebávání kolagenu mají vliv také některé vitamíny a minerální látky – například vitamín C, E, B7 (biotin) a zinek. „Když jsme vyvíjeli novou pleťovou masku s kolagenem, obohatili jsme ji o vitamín E. Ten totiž patří k významným antioxidantům a dokáže pleť chránit před volnými radikály. Zároveň napomáhá k lepšímu vstřebávání kolagenu. Výsledek nás nadchl – účinek masky je totiž vidět již po prvním použití, kdy je pleť zpevněná a intenzivně hydratovaná,“ říká Denisa Jasinská ze společnosti Essenté.

Nová Essenté Intenzivní maska s kolagenem intenzivně hydratuje a vyživuje pleť, zlepšuje její pevnost a pružnost, zklidňuje napjatou a dehydrovanou pokožku, chrání ji před působením negativních vlivů a zvyšuje její obranyschopnost, redukuje tvorbu vrásek a zanechává pleť jemnou a hebkou. Koupíte ji na www.essente.cz za 150 Kč.

Použití je snadné: Vyjměte masku z obalu a opatrně ji rozložte. Pak ji přiložte rovnoměrně na celý obličej, upravte okolo očí, nosu a úst. Vyhlaďte ji a poté nejprve navlékněte na uši horní otvory masky a poté ji zafixujte navlečením spodních otvorů. Nechte působit 15–20 minut. Po uplynutí této doby masku opatrně sejměte a případný zbytek vmasírujte do pleti. Maska je určena k jednorázovému použití, doporučuje se aplikovat 1–2x týdně.

Tip: Pro zvýšení pocitu osvěžení a relaxace lze masku před použitím a vyjmutím z obalu ochladit v lednici nebo ohřát na 2-3 minuty ve vodní lázní (50–60 °C).

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

Profesionální péče

Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetiky Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Více informací najdete na Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*