Tipy (nejen)na víkend: Resort Valachy zve na lyžování, kurzy pečení frgálů i osobního rozvoje

Skvělé podmínky pro lyžování, zábavné lyžařské závody pro děti i kurzy pečení frgálů – to vše a mnohem více akcí chystá na příští dny Resort Valachy ve Velké Karlovicích.

Roman Paulus, Foto: www.bistrovalachy.cz

Aktuálně panují na sjezdovkách ve Velkých Karlovicích a okolí velmi dobré lyžařské podmínky a díky tomu lze uspořádat také oblíbené závody v lyžování. „Na rodinné sjezdovce Horal leží 50 až 60 cm přírodního i technického sněhu a i s ohledem na příznivou předpověď počasí očekáváme zvýšený zájem o zimní radovánky i školu lyžování,“ říká jakub Neubauer, šéf lyžařské školy.

V neděli 14. ledna se tady chystá dětský lyžařský závod O pohár strašidýlka Razuláka. Slalom se jede ve třech věkových kategoriích a závod začíná ve 13 hodin. Na sjezdovce u hotelu Horalu se lyžuje denně od 8:30 do 17 hodin, v provozu je i Lyžařská škola Razulák.

O víkendu ožije i hotel Galik, kde proběhne letos poprvé oblíbená frgálová manufaktura. V sobotu se uskuteční kurz pečení valašských frgálů. „Kurzy pečení tradičního valašského koláče, který se nyní dle porotců z portálu Taste Atlas umístil na 4. místě mezi nejlepšími moučníky světa, bývají většinou vyprodané, z tohoto důvodu jsme nyní vypsali i nové termíny na vybrané únorové neděle,“ zve Zuzana Vašutová, ředitelka hotelu Galik a Lanterna, které spadají pod Resort Valachy.

7 důvodů, proč strávit zimní dovolenou (nejen) na lyžích ve Velkých Karlovicích (Foto: www.valachy.cz)

Tip: Zimní dovolená plná klidu a hýčkání

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích, schovaný na Valašsku v krásné přírodě, je ideálním místem pro útěk od civilizace. Díky moderní krajové gastronomii sem láká gurmány do zážitkové restaurace Vyhlídka, pro niž šéfkuchař Pavol Pikulák vymýšlí šestichodová menu snoubená s víny z předních moravských vinařství. V hotelovém L-Spa najdete bazén, saunový svět, saunové rituály a exotické masáže, zdarma máte vstup do blízkého relaxačního centra Wellness Horal s třemi termálními bazény, fitkem a saunovým světem. Ubytovat se můžete i v pokojích s vanou s panoramatickými výhledy do údolí. Některé pokoje mají vířivku a krb, u nichž skvěle chutná láhev dobrého vína. Nebo také snídaně, když budete chtít. Při pobytu Romantické hýčkání máte snídani na pokoj dokonce v ceně…

Přehledný seznam akcí Resortu Valachy:

13. 1. Kurz pečení valašských frgálů
14. 1. a 18. 2. O pohár strašidýlka Razuláka – lyžařské závody pro děti
9. 3. Maškarní lyžovačka na Horalu
3. 2. Noční stopa Valachy (Datart Valachy tour)
4., 11., 18. 2., 31. 3. Kurz pečení valašských frgálů
24. – 27. 3. Flow s Marianem Jelínkem
5.-7. 4. Jitka Ševčíková: Zdravý spánek
13. 4. Galavečeře s šéfkuchařem Dejvické 34 Tomášem Černým
1. 5. Etiketa stolování s Ladislavem Špačkem
5. – 7. 5. „V síti“ s Ing. Karolom Suchánkem a Jitkou Ševčíkovou
8. 5. Galavečer s Romanem Paulusem – legendární šéfkuchař hostem Spa hotelu Lanterna
10. 5. Marek Orko Vácha: Krajina, zrcadlo duše

Více informací najdete na www.valachy.cz/akce

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*