Utečte na Valachy – za krásnou přírodou, wellness i skvělými drinky

Někdy je třeba umět říct dost – a zmizet. Někam do klidu, kde pookřeje tělo i duše. Pověst místa, kde rychle zapomenete na starosti a načerpáte nové síly, má už léta Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích na Valašsku.

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích se stal synonymem pro dokonalou relaxaci uprostřed krásné beskydské přírody. Foto: www.lanterna.cz

„Při velkém pracovním nasazení, které je tak typické pro dnešní dobu, je nutné nezapomínat odpočívat. Někdo nejlépe relaxuje při procházkách přírodou, jiný v sauně nebo při masáži, pohodu a uklidnění přinese i skvělé jídlo nebo večerní posezení u sklenky vína. Odborníci ale radí nenechávat dovolenou jen na letní období, ale dopřát si vždy aspoň pár dní volna pravidelně během roku. Přerušit pracovní shon, umět se zastavit a nechat tělo i hlavu odpočívat. Únava je totiž podle nich jednou z hlavních příčin dopravních nehod, chyb v pracovním procesu, ale i ochládání mezilidských vztahů – na naše blízké nám už prostě nezbývají síly,“ říká Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Právě tahle malá obec u samých hranic se Slovenskem má už léta pověst ideálního místa pro relaxaci těla i duše. „Je to dáno nádhernou přírodou v podhůří Beskyd i skvělými podmínkami pro wellness, jimiž proslul zvláště Spa hotel Lanterna. Kromě příjemné komorní atmosféry si hosté pochvalují i výtečnou gastronomii a také možnosti sportovního i kulturního vyžití.“

Spa hotel Lanterna - běžecký kurz
Běžecká škola Miloše a Dany Škorpilových. Foto: www.lanterna.cz

Nastartujte jarní fyzičku

Podle Martiny Žáčkové se také každoročně zvyšuje zájem o pobyty spojené s poznáváním nebo výukou nějaké nové aktivity, při nichž se hosté mohou osobně setkat i se známými osobnostmi. Velmi úspěšná je například Běžecká škola Miloše a Dany Škorpilových nebo Kurzy etikety s Ladislavem Špačkem, které probíhají v hotelu Lanterna.

Letos poprvé proběhne i kurz se známou instruktorkou a osobní trenérkou Hankou Kynychovou. Fit pobyt, který se koná 19.–22. 3., zahrnuje kromě 6 lekcí cvičení a dalších aktivit i neomezený vstup do hotelového Spa i nedalekého Wellness Horal s termálními bazény, saunovým světem a kardio fitness. „Naši hosté se mohou zúčastnit i každodenních lekcí jógy nebo si půjčit zdarma hole na nordic walking a vydat se na pořádný výlet do překrásné okolní přírody. Zkrátka najdou tu ideální podmínky pro nastartování jarní fyzičky,“ připomíná Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Valašské frgály
Kurzy pečení frgálů pro dospělé, ale i pro děti v Resortu Valachy Velké Karlovice. Foto: www.lanterna.cz

Od ocasu po rybu

Oblíbené jsou i kurzy pečení frgálů, tradičních valašských koláčů, nebo degustační večery. Gastronomie je totiž vedle wellness dalším „oborem“ na špičkové úrovni, které Resort Valachy proslavily. Zásluhu na tom má hlavně um zdejších šéfkuchařů a také vynikající a kvalitní suroviny, které většinou pocházejí od regionálních dodavatelů.

Od loňského podzimu vládne kuchyni Spa hotelu Lanterna Peter Džurňák, který byl přes šest let součástí týmu michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse v prestižním pražském hotelu Alcron. „Alcron byl mou nejlepší školou. Naučil jsem se tu pracovat se surovinou a vážit si jí, využívat ji v maximální míře. Takzvaně zpracovat rybu nebo maso od ocasu po hlavu,“ říká sympatický a teprve jedenatřicetiletý šéfkuchař Peter Džurňák. Z Prahy na Valašsko jej přivedla rodina: pochází odsud jeho manželka, a když se poohlížel po novém působišti, Spa hotel Lanterna se svým stylem gastronomie byl pro něj jasnou volbou.

Spa hotel Lanterna
Nabídka skvělých drinků v Cocktail baru Lanterna. Foto: www.lanterna.cz

Když se nechce spát…

Den plný zážitků se dá v Resortu Valachy zakončit buď ulehnutím do postele a doháněním spánkového deficitu, anebo třeba posezením u sklenky vína či ochutnávkou nevšedních míchaných koktejlů. Nabídkou skvělých drinků je pověstný Cocktail bar Lanterna, který nabízí přes 400 druhů destilátů z celého světa a nejvíce jsou zde pyšní na sbírku 100 druhů rumů a 100 druhů whisek. Najdete tady samozřejmě i míchané koktejly, piva, vína, champagne, cognac, brandy a další. Bar se 60 místy k sezení a tanečním parketem si také můžete objednat pro svoji soukromou akci, firemní večírek, svatbu či oslavu narozenin, nebo jen tak posedět s přáteli.

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě a špičkovým wellness službám ideálním útočištěm pro ty, kdo vyhledávají pohodovou relaxaci. V hotelovém L-Spa najdete bazén, saunový svět s bohatou nabídkou masáží. Hotel se zaměřuje na moderní valašskou gastronomii s využitím krajových receptur a regionálních produktů od místních farmářů. Pro náročné gurmány je v hotelu otevřena zážitková restaurace Vyhlídka, nabízející šestichodová menu snoubená se špičkovými víny z moravských vinařství. Svou rozmanitou nabídkou a profesionálními službami je vyhlášený i Coctail bar Lanterna.

Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*