Vánoce na horách? Pro Čechy už nic neobvyklého

Vánoce v kruhu rodiny? Češi si je stále více užívají na horách. Podle hoteliérů a provozovatelů chat je nejčastěji spojí s lyžováním nebo turistikou. Na tradice se ale dbá i mimo domov.

Vánoce na horách? Pro Čechy už nic neobvyklého (Foto www.valachy.cz)

Zatímco silvestrovské pobyty na horách už nejsou pro Čechy žádnou novinkou, poslední dobou přicházejí ve stále větší míře na chuť i těm vánočním. A zatímco sehnat ubytování na Silvestra a novoroční oslavy začíná být velmi obtížné, vánoční pobyty ještě hlásí volná místa.

„Na silvestrovské pobyty nám zbývá několik málo volných pokojů, takže všem, kdo chtějí na Nový rok vyrazit lyžovat nebo na běžky, doporučujeme zarezervovat si pokoj co nejdříve. Oproti loňsku vidíme dvojnásobný nárůst zájmu o pobyty v tento čas,“ říká Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Na hory láká Čechy klid, chtějí se vyhnout vánočním nákupům i stresu

Řada hotelů nabízí „štěpánské termíny“, tedy od 26. prosince do Silvestra, které mají zvýhodněnou cenu a Češi je často využívají. Čím dál více ale lidi láká i možnost opustit rodinný stůl a zřeknout se i vlastní přípravy kapra a bramborového salátu.

„Vánoce v Karlovicích jsme pojali tradičně, ale spojili jsme vánoční program s wellness a sportovními aktivitami. Naši kuchaři a cukráři chystají štědrovečerní večeři plnou valašských tradic, v plánu je kurz pečení vánoček i procházka s myslivcem ke krmítku na první svátek vánoční. V provozu budou saně tažené koňmi, naši hosté budou mít neomezený vstup do wellness nebo možnost zajít si na vánoční jógu na Štědrý den ráno,“ vyjmenovává Tomáš Blabla s tím, že při dobrých sněhových podmínkách ve Velkých Karlovicích doufají také v otevření sjezdovek a běžeckých tratí, které vánoční nabídku vždy výrazně zatraktivní.

Vánoce na horách? Pro Čechy už nic neobvyklého (Foto www.valachy.cz)

Na Vánoce hotely nevyužívají plnou kapacitu, snaží se o pohodlí hostů

Pobyty na horách mají Čechům připomenout, že Vánoce jsou časem zklidnění a rozjímání, které se mnohem lépe uskutečňuje ve vyhřátém termálním bazénu s výhledem do krajiny než při obíhání rodinných návštěv a shánění dobrot na vánoční stůl v přeplněných supermarketech.

Překonají-li hosté počáteční obavy z Vánoc mimo domácí prostředí, rezervují si své pobyty často velmi brzy dopředu. Vánoční pobyty v hotelích Horal a Lanterna, které spadají pod Resort Valachy, se proto plní už od srpna a září a hosté sem přijíždějí z celé republiky.

„Letos jsme měli polovinu všech vánočních kapacit hotelu Lanterna vyprodanou už před začátkem listopadu. Volná místa ještě jsou, ale chceme mít hotely zaplněné maximálně do 70 %, aby byly Vánoce na horách opravdu klidné a měly své kouzlo,“ uzavírá Tomáš Blabla.

Tip na Vánoce plné hýčkání

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích nabízí vánoční a silvestrovské pobyty ve dvou ze svých hotelů: pro rodiny s dětmi a ty aktivnější je tady Wellness hotel Horal, náročnější hosté – kteří mají rádi klid, soukromí, osobní péči a zážitkovou gastronomii – pak ocení Spa hotel Lanterna. V obou se můžete nechat hýčkat, anebo se zúčastnit bohatých doprovodných programů. Největším lákadlem je zdejší wellness s termálními bazény a saunovým světem s bohatou nabídkou exotických masáží a saunových rituálů. Přímo u hotelu Horal se nachází rodinná sjezdovka, pod Spa hotelem Lanterna běžkařská stopa a v okolí je několik lyžařských svahů. V ceně vánočních balíčků máte nejen snídani, večeři a volný vstup do wellness center, která pořádají několikrát denně vyhlášené saunové rituály, ale také speciální Štědrovečerní večeři, relaxační masáž, lyžování na Štědrý den a spoustu zajímavých aktivit pro rodiny s dětmi (včetně animačního programu a hlídání dětí), sportovce, romantiky i gurmány. Více informací najdete na www.valachy.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*