Vysněné a bezpečné dovolené na luxusní samotě v Alpách nestojí nic v cestě

Mezi nejžádanější místa pro dovolenou patří ta ukrytá v přírodě, na hony vzdálená ruchu civilizace. To a mnohem víc splňuje výjimečný hotel Naturresort Puradies v rakouském Leogangu v Salzbursku, který se těší na své hosty.

Hotel Naturresort Puradies
Romantický designový hotel stojící na unikátním místě. Foto: www.puradies.com

„Naše pocity bych popsal jako radostné očekávání. Měli jsme dostatek času na přípravu, takže jsme pro naše hosty nachystali i mnoho novinek a překvapení. Zmínil bych například 360° panoramatické dřevěné lavičky, houpačky, které zvou k odpočinku na túrách, nebo tzv. „Stecken-Sharing-Stationen“, kdy jsou na startu značené stezky k dispozici dřevěné hole k ulehčení chůze, které na konci túry opět postavíte do stojanu. Nově také zájemcům zajišťujeme půjčení elektrokol, pro která jsou zde ideální podmínky,“ přibližuje některé z novinek Naturresort Puradies v rakouském Leogangu jeho majitel Michael Madreiter. Každý z hostů hotelu také obdrží kartu Saalfelden Leogang Card, která mimo jiné zahrnuje dva výjezdy a sjezdy lanovkou denně včetně kola a řadu dalších výhod.

V láskyplném zajetí přírody i designu

Romantický designový hotel stojící na unikátním místě – na slunečné náhorní plošině s panoramatickým výhledem na Alpy – dokonale splývá s okolní přírodou. „Naším přáním je, aby byl hotel jakousi prodlouženou rukou bytí v přírodě. Proto je zde tolik obrovských prosklených ploch, ať už v restauracích, odpočívárnách nebo saunách. Všude v interiéru i exteriéru jsme maximálně využili místní materiály – dubové dřevo a přírodní kámen,“ vysvětluje Michael Madreiter. Ostatně hned u vstupu upoutá návštěvníky unikátní dvoupodlažní bar & lounge Freiraum z 16 000 dubových kostek! Jako jediný v Evropě zabírá plochu 500 m² a je skutečnou architektonickou chloubou. Nejen díky němu už hotel získal od svého otevření v roce 2016 mnohá ocenění za architektonické a designové pojetí.

Hotel Naturresort Puradies
Hotel poskytuje luxusní ubytování v pokoji nebo suitě se soukromým SPA. Foto: www.puradies.com

Když chcete hlavně odpočívat

Je jen na vás, jak dovolenou v Naturresort Puradies pojmete. Můžete ji strávit v naprostém klidu se zázemím luxusního ubytování v pokoji nebo suitě se soukromým SPA, den zahájit cvičením jógy se Susannou Sturm na platformě pod lesem s nádherným výhledem, procházet se u velkého přírodního jezírka nebo využít wellness areál se světem saun, odkud jsou štíty hor téměř na dosah. Večer pak můžete zajít do zážitkové restaurace, kde vznikají lahůdky, jejichž základem jsou vždy čerstvé regionální suroviny. Hlavně ty sezónní, které pocházejí z vlastního horského bio statku. „Kvalitní jídlo ze správných surovin, uvařené s láskou a nápadem je jedním ze základních kamenů spokojeného života. Pokud si z něho uděláte společenský rituál, není nic lepšího,“ je přesvědčený Michael Madreiter z Naturresort Puradies, kde pro zájemce pořádají i kurzy vaření.

Když toužíte po adrenalinu

Máte chuť zdolat příkrý trail, vyšplhat po skalnaté ferratě nebo vyrazit na pořádnou horskou túru? V Leogangu není nic nemožné. Pro bikery je připraveno 80 km tratí a trailů, k nimž vede 9 lanovek. Využít můžete i výukové centrum v Riders Playground v Epic Bikepark Leogang. Novinkou je pak Downhill „Vali’s Hölle“, trať, která se testovala loni při mistrovství světa a své jméno dostala po místní slavné blonďaté matadorce Vali Höll.

Ale možná vás víc než kolo láká lezení po skalách. V pohoří Steinberge na vás čeká až 1 000 lezeckých cest všech stupňů obtížnosti. Zajímavé trasy tu najdou také nároční vysokohorští turisté, kteří jistě ocení i možnost transportu zavazadel do cílových míst jednotlivých etap.

Zážitek pro celou rodinu pak představuje Flying Fox XXL – jedna z nejdelších a nejrychlejších ocelových skluzavek na světě, která je 1 600 metrů dlouhá a po níž budete svištět rychlostí až 130 km za hodinu!

Hotel Naturresort Puradies
V okolí hotelu najdete zajímavé turistické trasy. Foto: www.puradies.cz

Tip: Soukromý koncert uprostřed hor

Na vrchol Asitz můžete vyjet lanovkou a kochat se panoramatickými výhledy na všechny vrcholy regionu Steinberge. Anebo tam vystoupejte pěšky – odměnou vám bude jedinečný hudební zážitek! TONspuren Inseln, tak se nazývají ostrůvky s hudbou, které byly vybudovány podél horských stezek mezi horní stanicí lanovky Asitzbahn a vrcholem Asitz. Na pěti zastávkách se tu můžete zaposlouchat do hudebních záznamů zdejších koncertů z předchozích let, a přitom se kochat okolní přírodou. Pro dokonalé pohodlí jsou připravena lehátka, vybudovány vyhlídkové terasy a kneippovací stezky pro osvěžení nohou.

Zajímavé akce v létě 2021:

  • 11. 6. – 13. 6. UCI Mountainbike Doppel-Weltcup

Disziplinen: Cross-Country und Downhill

  • 1. 7., 15. 7., 29. 7., 12. 8., 19. 8. TONspuren na hoře Asitz (čtyři čtvrtky)
  • 2. 8. – 22. 8. 41. Mezinárodní jazzový festival v Saalfelden
  • 3. 9. – 12. 9. BIKE Festival

Bezpečná pohostinnost

Stejně jako loni, i letošní léto bude ve znamení zvýšené opatrnosti. Buďte si však jisti, že o vaši bezpečnost je dobře postaráno. Rakouské hotely, gastronomická zařízení i lanovky se řídí propracovanými bezpečnostní předpisy, aby se hosté cítili v pohodě a bezpečí. Testovací stanice jsou často dostupné přímo v hotelech. Navíc podmínky storna dovolené jsou uzpůsobené tak, aby host mohl krátce před nástupem dovolené rezervaci odřeknout, aniž by něco platil – většinou se jedná o 48 dní předem bez poplatků.

Aktuální informace o podmínkách cestování doporučujeme sledovat na www.mzv.cz

Více informací najdete na www.puradies.com

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*