Vyzkoušejte si nordic walking třeba při výletě k pramenům Bečvy

Procházky přírodou jsou tím nejlepším způsobem, jak podpořit svoji kondici, zdraví i dobrou náladu. A kam se vydat? Zaručeným tipem je Resort Valachy ve Velkých Karlovicích v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem, kde můžete relaxovat i sportovat, nebo si jen užívat volno s rodinou. Je to také ideální místo, pokud si chcete vyzkoušet nordic walking.

Lanterna - nordic walking
Na Valašsku vás v kondici udrží široká nabídka sportovních aktivit. Foto: www.lanterna.cz

„Krajina kolem Velkých Karlovic je jako stvořená pro kratší procházky, ale i delší turistické výlety. Naši hosté mají navíc možnost půjčit si v recepci hotelu zdarma LEKI hole pro nordic walking, s nimiž je poznávání našeho kraje ještě zajímavější. Zároveň s holemi dostanou i mapu tras, které jsme pro ně připravili,“ zve k návštěvě Valašska Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, který je skvělou základnou pro výlety po okolní kouzelné krajině. Zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal a Galik se dvěma wellness centry a golfovým hřištěm. Jedním z největších lákadel, kde si můžete po procházce odpočinout, je Wellness Horal s trojicí krytých termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C, mnoha zábavnými vodními atrakcemi a vyhlášeným wellness světem se saunovými rituály a bohatou nabídkou exotických masáží.

Novinka – výlet k pramenům Bečvy

„Novinkou letošní sezóny je trasa vedoucí na rozhlednu Súkenická i k pramenům Vsetínské Bečvy, která začíná u hotelu Horal. A pokud si stáhnete do telefonu aplikaci mapy.cz, snadno si podle ní po stezkách a mimo hlavní komunikace celou trasu projdete. Cestou můžete spatřit například nejvyšší vrchol Vsackých Beskyd Vysockou (1024 m), nejvyšší vrchol Javorníků Velký Javorník (1071 m) i nejvyšší vrchol Beskyd Lysou horu (1323 m). Z rozhledny pak uvidíte slovenskou Malou Fatru s Rozsutcem a za pěkného počasí se vám ukážou i Západní Tatry. Potom můžete pokračovat po žluté značce k prameni Bečvy a odtud se některou z cest vrátit zpátky k hotelu Horal. Celý okruh měří 8 km,“ představuje novinku pro milovníky turistiky i nordic walkingu Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Na výběr jsou ovšem i další turistické okruhy, které měří od 7 do 12 kilometrů, takže vám i při pomalejším tempu chůze nezaberou více jak půl dne. Tyto trasy jsou vhodné i pro cyklisty, terénní běžce nebo rodiče vyrážející s kočárky. Mapu okruhů obdrží hosté zdarma v recepci svého hotelu.

Velké Karlovice, Lanterna (Foto: www.lanterna.cz)

Martina Žáčková z Resortu Valachy doporučuje:

„Vyzkoušejte třeba Zelený okruh, který měří 7 km a cesta trvá 2,5 hod. Můžete si ji zpestřit i návštěvou rozhledny Miloňová! A co vás ještě čeká: Zvonička za Miloňovou, typické valašské roubenky a také místo s výskytem vzácných vstavačů. Oblíbený je také Hnědý okruh o délce 9 km, který zabere asi 3 hodiny chůze. Trasa vede do blízkosti Vysoké a cestou uvidíte známý Laďův pramen. Voda z něj má podle místních lidí kladný vliv na plodnost, alespoň to slibuje zde umístěná cedule… A v houbařské sezóně se můžete těšit na úrodu hřibů, které rostou ve zdejších lesích! Také tato trasa je vhodná i pro rodiny vyrážející s dětskými kočárky.“

10 důvodů, proč při výletech vyzkoušet nordic walking:

Tato poměrně mladá sportovní disciplína, známá také pod názvem nordic walking, vznikla v roce 1988 ve Finsku víceméně náhodou, když tehdy běžkařům chyběl sníh pro jejich závod, a tak vyrazili na trať bez lyží, jen s hůlkami. „Od té doby se skvělý přínos nordic walkingu stal známým po celém světě a získává si čím dál víc příznivců. Může se mu totiž věnovat téměř kdokoli a kdekoli. Prospívá zdraví a je také účinný, chceme-li zhubnout,“ říká Kristýna Veitová, sportovní instruktorka Resortu Valachy, a přidává další důvody, proč ho vyzkoušet:

  1. Umožňuje aktivně zapojit a posílit 90 % svalů celého těla.
  2. Pomáhá ke zlepšení pohyblivosti páteře, vedoucí k uvolnění napětí krčních, ramenních a mezilopatkových svalů.
  3. Přispívá ke správnému držení těla.
  4. Pomáhá redukovat váhu.
  5. Ulevuje problémům se zády.
  6. Umožňuje regulovat zátěž horní a dolní poloviny těla.
  7. Posiluje srdce, oběhový systém a dýchací ústrojí.
  8. Zlepšuje koordinaci pohybů i metabolismus.
  9. Díky použití holí méně zatěžuje klouby a zajišťuje lepší stabilitu.
  10. Přináší lepší náladu.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*