Zažijte snový wellness a cyklo ráj kousek za hranicemi

Lázeňský areál „SPA im See“ na salcburském jezeře Wolfgangsee, patřící k legendárnímu hotelu Im Weissen Rössl (U bílého koníčka), nabízí unikátní vodní svět s jezerním koupalištěm i plovoucí vířivkou. Vyhlášená je i zdejší rybí restaurace a vinný sklep ukrytý ve štole. Nadšení budou také cyklisté – jedinečná trať BergeSeen E-Trail s nádhernými výhledy na jezero i štíty hor měří 640 kilometrů!

 Wolfgangsee s hotelem Bílý koníček
Na salcburském jezeře Wolfgangsee najdete lázeňský areál „SPA im See“. Foto: www.weissesroessl.at

Jedno z nejznámějších jezer rakouské Solné komory Wolfgangsee, nazývané také „moře v horách“, patří k oblíbeným prázdninovým místům. Svou rozlohou 13 km² a délkou přes 10 km a hlavně průzračně čistou vodou, v níž se odrážejí okolní masivy Höllengebirge, Dachstein, Totes Gebirge, Feuerkogel či Tennegebirge, vzbuzuje dokonalou iluzi moře. Zároveň nabízí vše potřebné pro pohodovou dovolenou.

Vyhřívané jezerní koupaliště i plovoucí vířivka

Pokud si chcete maximálně užít vodní radovánky, vyberte si pro své ubytování vyhlášený prázdninový hotel Im weissen Rössl, jehož součástí je proslulý lázeňský areál „SPA im See“ – dokonalý vodní wellness ráj, rozložený do tří pater, který nabízí velký areál saun, parních lázní a vše, co k tomu patří. Jen pár kroků od lázeňského areálu pak budete mít k dispozici unikátní jezerní koupaliště na slunečné terase na břehu jezera. Měří 14×8 metrů, sahá do hloubky 2,6 metru a výška hladiny se pohybuje kolem 1,3 metru. A po celý rok se zde můžete koupat ve vodě vyhřívané na 30 °C! Zažijete tu ovšem i další unikát – první plovoucí vířivku na světě „Rössl-Pool“, kde můžete relaxovat v bublající, příjemně teplé vodě (37 °C), obklopeni malebnou horskou kulisou.

Nádherné prostředí jezera Wolfgangsee je zároveň ideální příležitostí vyzkoušet si některé vodní sporty – třeba veslování, jachting nebo vodní lyžování.

 Wolfgangsee Hotel Bílý koníček
Wolfgangsee, nazývané také „moře v horách“, patří k oblíbeným prázdninovým místům. Foto: www.weissesroessl.at

Vždy čerstvé jezerní ryby

Po skvělém koupání a sportování je čas na stejně skvělé jídlo. Hotel U bílého koníčka je svou špičkovou kuchyní známý už od dob, kdy tu ještě stával výletní hostinec. O kvalitě zdejší kuchyně mimochodem svědčí i fakt, že umění šéfkuchaře Hermanna Polla bylo v minulém roce oceněno třemi čepicemi podle Gaut Millaua a 15 body. Ve svých gurmánských kreacích se inspiruje tradiční rakouskou kuchyní, ovšem dává jí moderní šmrnc.

Dnes si můžete nejrozmanitější delikatesy vychutnat ve dvou restauracích s nádhernými výhledy na jezero. Je jen na vás, zda si vyberete Romantik Restaurant na terasách Kaiserterrasse a Sisi, anebo dáte přednost jezerní restauraci Seerestaurant, kde na vás čekají jedinečné rybí hody. Jezero je totiž plné různých druhů ryb, a to i takových, které žijí právě v hlubších vodách alpských jezer (např. Salvelinus umbla).

Víno ukryté ve štole

K výbornému jídlu patří i lahodné nápoje. Patříte-li k milovníkům dobrého vína, v hotelu U bílého koníčka si přijdete na své. Mají zde totiž vinný sklep, jaký jinde na světě nenajdete. Nachází se přímo naproti hotelu v hluboké štole vyhloubené do masívu lasturnatého vápence, kde se dříve uchovávaly ledové bloky k chlazení potravin a nápojů. V současné době se tady konají kromě degustací i nejrůznější společenské akce. Ve skalním sklepě je uloženo více než 300 různých druhů vín z Rakouska, celkem 10 000 lahví, které tu mohou při konstantní teplotě dozrávat. A čekají na vás.

 Wolfgangsee Hotel Bílý koníček
Hotel U bílého koníčka je známý svou špičkovou kuchyní. Foto: www.weissesroessl.at

Do sedel!

Celá oblast Solné komory je opravdovým rájem všech vyznavačů cyklistiky, kteří tu najdou obrovskou nabídku cyklostezek a trailů. Díky elektrokolům, která si zde lze jednoduše půjčit, jsou navíc dostupná i místa vysoko v horách, kam se dříve průměrně trénovaný cyklista nedostal. Letošní novinkou je pak cyklistická trať BergeSeen E-Trail, která je dlouhá 640 kilometrů a je rozdělena do deseti jednodenních etap. Vede k nejkrásnějším místům v Solné komoře, a to jak po asfaltových, tak i po lesních cestách.

Přímo ze střediska St. Wolfgang můžete vyrazit na 13 zážitkových cyklistických stezek. Anebo nastoupit na cyklostezku Salzkammergut, která vede Salcburskem, Štýrskem a Horním Rakouskem, a je dlouhá 345 kiĺometrů. Případně jízdu horskými úseky kombinovat přestupem na vlak či parník.

 Wolfgangsee Hotel Bílý koníček
Přímo ze střediska St. Wolfgang můžete na kole vyrazit na 13 zážitkových cyklistických stezek. Foto: www.weissesroessl.at

Tip na výlet: Zubačkou na Schafberg

Jedním z nejzajímavějších výletů je procházka kolem hory Schafberg (1 783 m), na jejíž vrchol vede 5,85 kilometrů dlouhá zubačka, která překonává výškový rozdíl 1 188 metrů. Vagóny tlačí rozkošná, sklonu terénu přizpůsobená lokomotiva, nazvaná Enzian (hořec, podle rostlin, které kvetou v létě podél trati). Dráha patří k nejznámějším v Alpách a vy budete mít celých 45 minut grandiózní výhledy na Solnou komoru i pohoří Dachstein. Více informací najdete na: www.weissesroessl.at

3 zajímavosti navíc

1. V Solné komoře (Salzkammergut) najdete celkem 67 jezer. Vše obklopují horské masivy, které dotvářejí skutečně romantickou atmosféru. Krása Solné komory tak působí přímo magicky. Žili tu skladatelé, spisovatelé i malíři, za odpočinkem sem vyráželi panovníci a dodnes je považována za jeden z nejkrásnějších koutů Evropy.

2. Světovou proslulost zajistila romantickému hotelu stejnojmenná slavné opereta „Im weissen Rössl“. Námětem veselohry, která více než 30 let slavila obrovské úspěchy po celém Rakousku a Německu, a roku 1930 byla dokonce zfilmována, byl výletní hostinec Im weissen Rössl s nevídanou atmosférou i hosty v městečku St. Wolfgang.

3. Ve SPA im See se používá k inhalacím tzv. SOOL, což je přírodní sůl z Bad Ischlu, jejíž léčebné účinky byly objeveny začátkem 19. století. Obsahuje 24 procent soli a na 80 minerálních látek, které mají blahodárný účinek na lidský organismus.

Aktuální informace týkající se cestování do Rakouska najdete na stránkách MZV ČR: www.mzv.cz

Více na www.weissesroessl.at

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*