Zima na Valašsku? Běžky i luxusní wellness

Hledáte klid a kus čisté nedotčené přírody, kam se dá kdykoli vyrazit na procházky nebo na běžky? Chcete se vyhřívat v termálních bazénech a pak se nechat hýčkat ve snovém wellness a dopřát si i jedinečné gastronomické zážitky? Pak zamiřte na Valašsko do Velkých Karlovic. A určitě i s celou rodinou, děti jsou zde vítány!

Spa hotel Lanterna Velké Karlovice
Spa hotel Lanterna Velké Karlovice. Foto: www.lanterna.cz

Zasněžené Beskydy, bílé pláně posázené tradičními valašskými chaloupkami, ticho a klid. Takové jsou dojmy každého, kdo se ocitne v zimě ve Velkých Karlovicích – malé obci na Valašsku, nedaleko slovenských hranic.

„Velkou výhodou Velkých Karlovic je především jejich poloha v překrásném údolí Léskové uprostřed Beskyd, kde se drží sníh zpravidla od listopadu až do Velikonoc. Jsou zde proto ideální podmínky pro zimní sporty, pohodovou turistiku i dětské radovánky. Na své si tak u nás přijdou nejen lyžaři – sjezdaři i běžkaři –, ale také ti, kdo se chtějí jen v klidu procházet a kochat pohádkovou zimní krajinou. Pravé eldorádo pak zažijí na okolních kopcích děti – široké bílé pláně vybízejí k nekonečnému sjíždění na sáňkách nebo bobech. Po dni stráveném na sněhu je pak velmi příjemné využít termálních bazénů nebo relaxovat v luxusním wellness v blízkých hotelech Lanterna a Horal,“ vyjmenovává přednosti malé obce na Valašsku Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Běžkařský kemp v Resortu Valachy v Beskydech
Velké Karlovice oprávněně patří k běžkařským rájům. Foto: www.lanterna.cz

Kam ráno vyrazíme?

Vyznavači sjezdového lyžování zamíří hned po snídani k hlavní sjezdovce Rázula poblíž hotelu Lanterna (1 km, převýšení 210 m). Rodiny s dětmi pak najdou ideální vyžití na sjezdovce Horal (350 m, převýšení 40 m) u hotelu Horal. Při dobrých podmínkách je tu v provozu také snowtubing. V areálu funguje i lyžařská škola, půjčovna a servis.

Skvělé podmínky tu čekají i na běžkaře. Celá oblast Velkých Karlovic je totiž doslova protkána strojově upravovanými a pečlivě značenými běžeckými trasami různé délky a náročnosti. Přímo ve Velkých Karlovicích je tak upravováno a značeno 50 km běžeckých tras ve 13 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na tuto síť navazuje dalších 50 km upravovaných běžeckých tras na okolních hřebenech. A pokud jste si běžky nepřibalili?

„Teprve když si běžky vyzkoušíte, poznáte, jestli je to aktivita, které se chcete pravidelně věnovat. Proto jsme se už loni rozhodli pro novou službu a běžky špičkové finské značky Yoko našim hostům na hotelech Lanterna i Horal zdarma půjčujeme,“ říká instruktorka lyžování Kristýna Veitová z Resortu Valachy.

Wellness Spa hotel Lanterna
Perfektní podmínky pro relaxaci nejen po lyžování proto najdete ve Spa hotelu Lanterna i Wellness hotelu Horal. Foto: www.lanterna.cz

Jdeme se ohřát

Po sportovních výkonech by měl následovat zasloužený odpočinek. Na to samozřejmě v Resortu Valachy mysleli. Perfektní podmínky pro relaxaci nejen po lyžování proto najdete ve Spa hotelu Lanterna i Wellness hotelu Horal. V L-Spa na vás čeká například krytý bazén s vodními atrakcemi (28-29 °C, plocha 56 m²), whirlpool se slanou vodou, finská sauna, parní lázeň, ochlazovací jezírko, odpočinková terasa s vyhlídkou a také bar s nabídkou čajů, nápojů a prodejem exkluzivní kosmetiky Lakshmi.

Relaxační centrum Wellness Horal pak nabízí vyhlášené termální bazény vyhřívané až na 36 °C, sauny i venkovní whirlpooly. Můžete si ovšem dopřát i exotickou masáž od masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie a pak odpočívat u šálku lahodného čaje s výhledem do překrásné beskydské krajiny…

Jedinečným zážitkem jsou také saunové rituály pořádané až devětkrát denně, z toho jednou speciálně pro děti.

Restaurace Lanterna
Romantická vyhlídka z restaurace hotelu Lanterna. Foto: www.lanterna.cz

Špičková gastronomie

Zvláště restaurace Spa hotelu Lanterna je vyhlášená špičkovou gastronomií. „Zakládáme si na vysoké úrovni gastronomie s důrazem na krajovou kuchyni v moderním pojetí a využití místních surovin. Naši kuchaři se gastronomii věnují s láskou a úctou k surovinám i životnímu prostředí. V souladu s aktuálními trendy připravujeme pokrmy z čerstvých surovin, bez využití polotovarů, s důrazem na krajové recepty a regionální suroviny,“ říká Martina Žáčková z Resortu Valachy.

V zážitkové restauraci Vyhlídka, která je součástí Spa hotelu Lanterna, se snoubí vysoká gastronomie s perfektním servisem. Je určena všem, kteří se nespokojí s „běžným“ jídlem. Šestichodové degustační menu se obměňuje každé dva měsíce a dokonalý zážitek umocňuje degustace vín prémiových vinařství za asistence someliéra.

A myslí tu také na malé návštěvníky, pro které mají v hotelové restauraci připraveno speciální dětské menu. Rodiče přitom jistě potěší důraz na zdravou nabídku dětských jídel – z dětského menu tu například definitivně vyřadili hranolky a kečup.

Ski areál Velké Karlovice - sjezdovka Razula
Ideální podmínky pro veškeré sportovní aktivity na sněhu. Foto: www.lanterna.cz

Tip: Skipas i masáž v ceně pobytu a děti zdarma!

Pokud si dopřejete zimní dovolenou ve Spa hotelu Lanterna třeba jen na 3 noci, budete mít mimo jiné v ceně pobytu i skipas do skiareálu Razula, bezplatné zapůjčení běžek, bot a holí zn. Yoko, 1x relaxační masáž, 1x degustační menu v zážitkové restauraci Vyhlídka a hlavně – děti do 15 let mají ubytování i stravu zdarma!

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě a špičkovým wellness službám ideálním útočištěm pro ty, kdo vyhledávají pohodovou relaxaci. Při ubytování máte v ceně nejen snídani a večeři, ale také neomezený vstup do wellness pro dokonalý odpočinek po zimním sportování a nově také zapůjčení běžek.

Večerní program si hosté můžou zpestřit drinkem i příjemnou společností barmanů v Cocktail baru Lanterna, kde probíhají i degustace, barmanské akce nebo tematické večery.

Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*