Aqua aerobic slaví návrat: získáte sílu, vytrvalost a jako bonus masáž zdarma!

Cvičení ve vodě je znovu čím dál oblíbenější. Nejen, že se s ním dostanete rychle do kondice, protože je náročnější než cvičení na suchu, ale navíc se jím nepřetěžují klouby a posiluje kardiovaskulární systém. Jeho velkou výhodou je i to, že si při něm krásně promasírujete celé tělo a rychle odbouráte případný stres.

Aquaerobic
Lekce aqua aerobiku v pražském Baby Clubu Juklík. Foto: www.juklik.cz

Aqua aerobic je cvičení ve vodě, která nejčastěji sahá cca do poloviny hrudníku (existuje ale také cvičení v mělké a hluboké vodě) a pracuje se tady zejména s odporem vody, který je 4 až 42krát vyšší než odpor vzduchu!

„Trénujete tak jak sílu, tak i vytrvalost. Intenzitu cvičení zvyšujete s odporem vody a pozor: zároveň si můžete svaly příjemně masírovat. Odpor vody – na rozdíl od gravitace – působí v obou směrech, takže každý pohyb vyžaduje dvě svalové skupiny a vy tak ideálně vyrovnáte své možné svalové dysbalance,“ říká Štěpánka Štrougalová, majitelka pražského Baby Clubu Juklík, který pořádá pravidelné lekce aqua aerobiku.

Vodní prostředí má navíc příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. „Toto cvičení je bez otřesů, a tím pádem si chráníte stav svých kloubů i kardiovaskulárního systému, který tímto druhem cvičení naopak velice posilujete,“ upozorňuje odbornice.

Cvičení ve vodě odbourává stres a je pro každého

Aqua aerobic navozuje fyzické i psychické uvolnění, je zábavný a jeho velkou psychologickou výhodou je také to, že se při něm lidé nestydí. „Za prvé jsou skryti ve vodě, za druhé na většině bazénů není zrcadlo a za třetí jednotlivé cvičební prvky na sebe navazují v takovém tempu, že rozhodně není čas pokukovat po ostatních cvičících. To může být zcela zásadní pro ty, kteří si nejsou svojí figurou stoprocentně jisti,“ radí Štěpánka Štrougalová.

Juklík.cz - Štěpánka Štrougalová
Štěpánka Štrougalová. Foto: www.juklík.cz

V posledních letech zaznamenávají v Baby Clubu Juklík velký zájem o toto cvičení u těhotných, ale také u starších žen. „To nejlepší na aqua aerobiku je to, že ho v podstatě může cvičit každý, nehledě na to, zda je ve vrcholné formě, má nějaké to kilo navíc nebo už mu není dvacet,“ uzavírá Štěpánka Štrougalová.

Tip: Lekce aqua aerobiku pod dozorem zkušené instruktorky si můžete vyzkoušet v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách, kde najdete komorní prostředí a příjemný bazén s teplou vodou, a to ve všední dny i v neděli. Více na www.juklik.cz

Baby Club Juklík je dětské plavecké centrum, které je od roku 1988 průkopníkem v metodice kojeneckého plavání a konzultantem při tvorbě jeho hygienických norem. Dnes provozuje několik bazénů, a kromě plavání pro nejmenší nabízí kvalitní plaveckou školu pro starší děti, plavání pro těhotné, aqua-aerobic a zábavné i vzdělávací aktivity pro rodiny. Více na www.juklik.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*