Češi před Vánoci nakupují chytrou elektroniku i kvalitní ponožky

Chceme-li potěšit někoho, kdo je nadšený turista nebo cestovatel, máme složitý úkol. Výběr je totiž obrovský a není snadné se v něm orientovat. Dobrá rada zní, obrátit se na prověřeného prodejce, který se vyzná a umí i poradit. A o jaké zboží je největší zájem? 

Dámské ponožky Merino Women Zulu
Dámské ponožky Merino Women Zulu. Foto: www.4camping.cz

„Mezi oblíbené dárky pro muže patří nože a multitooly, čelovky a chytrá elektronika – především hodinky, powerbanky nebo bluetooth reproduktory. Velká poptávka je také po kvalitních ponožkách, především těch v setu po více kusech. U žen pak jednoznačně vítězí funkční prádlo, termoprádlo a v posledních letech jsou velmi oblíbené také zateplené sukně. Z dětského sortimentu patří mezi bestsellery dětské batůžky, rostoucí spacáky i odolné a zdravé lahve na pití,“ informuje Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz, který je zaměřený na sportovní a turistické vybavení do přírody.

Myslíme více ekologicky

Kdo jiný, než turista a cestovatel, by měl při koupi nového vybavení myslet na to, zda je šetrné k přírodě? Nový trend potvrzuje i Vít Hruška. „Lidé více než kdy dříve volají po šetrnějších postupech při výrobě vybavení do přírody a nezdráhají se připlatit si za produkt, který tato hlediska splňuje. Zároveň hledají kvalitní výrobky za dobrou cenu. A ocení i odborné poradenství – ve výdejnách zboží i na online zákaznické podpoře – a samozřejmě spolehlivost a rychlost při dodání objednaného sortimentu.“

A jak vidí zástupce jednoho z našich největších e-shopů zaměřených na turistickou, sportovní a outdoorovou výbavu svého typického zákazníka?

„Naši klienti jsou turisté-výletníci a turisté-kempaři. To znamená lidé, kteří většinou nehledají a nepotřebují expediční vybavení, zato však chtějí zboží, na které se budou moci spolehnout při každodenním nošení nebo ve chvílích, kdy jim příroda ukáže svou odvrácenou tvář,“ odpovídá Vít Hruška z 4camping.cz.

Multifunkční lehké kleště Wingman Leatherman
Multifunkční lehké kleště Wingman Leatherman. Foto: www.4camping.cz

Zimní poptávce dominuje termoprádlo a oblečení na lyže

Podle odborníka záleží u sportovního vybavení a zboží do přírody hodně na sezóně. V létě se prý nejvíce prodávají stany, spacáky, karimatky a další kempingové vybavení. K tomu přispívá i tradiční Výstava stanů a vybavení do přírody, největší akce svého druhu ve střední Evropě, která je podle Víta Hrušky „výkladní skříní“ e-shopu i obrovským showroomem.

Na podzim a na jaře jsou pak v popředí zájmu zákazníků hlavně trekové boty, turistické batohy a nepromokavé oblečení. A o co je největší zájem v zimě? „Zimní poptávce s přehledem dominuje oblečení na lyže a termoprádlo. Velký hit jsou už třetím rokem také péřové sukně, které si oblíbily sportovně zaměřené ženy. Nosí se přes kalhoty, nebrání pohybu a dámy si v takové sukni nejen připadají více žensky, ale hlavně jsou stále hezky v teple,“ upozorňuje na novinku posledních let Vít Hruška z 4camping.cz

3 tipy na dárky, se kterými rozhodně neuděláte chybu:

Multifunkční lehké kleště Wingman Leatherman vám díky své štíhlé linii dokonale padnou do ruky a jejich 14 prak­tických nástrojů vám skvěle poslouží v kaž­dodenním životě. Kapesní nástroj z nere­zové oceli má samostatně přístupnou čepel nože, kterou otevřete palcem jedné ruky, a nově navržené pružinové čelisti kleští. Výrobce dává na multitool záruku 25 let! Koupíte jej na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 090 Kč.

Dámské ponožky Merino Women Zulu jsou středně teplé a vhodné pro turistiku a trekking. K dostání jsou ve výhodném balení 3 párů. Mají velmi dobré polstrování a odvod vlhkosti, takže udržují nohu v pohodlí i při náročném a dlouhotrvajícím pohybu. Spojení Merino vlny se syntetickými vlákny zajistí vyvážené izolační vlastnosti s nejvyšší úrovní komfortu. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 069 Kč.

Kompaktní čelovka Tikka 300 lm Petzl
Kompaktní čelovka Tikka 300 lm Petzl. Foto: www.4camping.cz

Kompaktní čelovka Tikka 300 lm Petzl je novinkou, která se hodí pro běžné outdoorové aktivity, práce na zahradě i v domě. Čelovka nabízí světelný výkon 300 lumenů a smíšený kužel světla pro osvětlení blízkého okolí a běžný pohyb. Fosforeskující reflektor pomůže najít čelovku odloženou ve tmě. Červené světlo umožní nenápadné svícení v přírodě. Dodává se se třemi bateriemi AAA, je možné použít i dobíjecí akumulátor CORE. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 921 Kč.

4camping.cz je outdoorový e-shop, který nabízí veškeré vybavení do přírody, na sport a turistiku od stanů, přes oblečení, spacáky, karimatky, obuv, batohy, kempingový nábytek, až po čelovky, věci na vaření a nejrůznější outdoorové vychytávky a nově také kompletní lezecké vybavení. Mezi články najdete spoustu praktických tipů, testů a doporučení skutečných odborníků.

Více na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*